A Ford szerint az USA nem tud versenyezni a kínai EV-szektorral

A Ford elnöke maga tette ezt a kijelentést, de hozzátette, hogy készen állnak a versenyre.

Bill Ford, a Ford Motor elnöke a CNN-nek jelentette ki, hogy az USA még nem áll készen arra, hogy versenyezzen Kínával az EV-gyártás kapcsán.

Hirdetés

Ford szerint a kínai EV-gyártók nagyon gyorsan fejlődtek, ráadásul igencsak nagy skálán – most pedig már mindent exportálnak. Hozzátette: bár az USA-ba még nem értek el, előbb-utóbb el fognak, nekik pedig készen kell állniuk a versenyre, és így is lesz.

A Ford még februárban jelentett be egy 3,5 milliárd dolláros EV-akkugyárat Michiganben, amibe a kínai CATL szállítja a technológiát. Ez hatalmas politikai vihart váltott ki, de Bill Ford szerint a saját mérnökeik tanulják meg a technológiát, és ők is használják majd azt, az üzem pedig a Ford tulajdona. Csak technológiát licencelnek.

Jim Farley vezérigazgató nemrég azt mondta, a Ford a legfőbb riválisának a kínai EV-gyártókat tartja (nem a GM-et vagy a Toyotát), amelyeket csak úgy verhet meg, ha nagyon eltérő márkastratégiát alkalmaz vagy pedig csökkenti a költségeket.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Ford

Azóta történt

  • Európa épp elveszíti az EV-akkumulátorversenyt

    A European Court of Auditors szerint bőven van mit tenni, ha Európa nem akarja elveszíteni az EV-ipari akkumulátorversenyt.

  • 42 milliárd dollárt költ a gyors internetre az USA

    2030-ra általánossá tenné a szélessávú internetet az USA, ezért a Biden-kormány 42 milliárd dollárt fordít erre a célra.

  • Ágyúval lő vissza Kína a chip- és EV-iparra, amiért tovább szorongatja az USA

    Az elemzők megtorlóintézkedésnek tekintik, hogy Kína a félvezetőiparban és az EV-piacon használt két fém exportját korlátozza – beindultak az engedélykérések, a készlethalmozás, a következő lépéstől való félelmek. A hollandok amerikai nyomásra befékezték a chipgyártó eszközök exportját, az EU Japánnal működne együtt, a TSMC szerint vége a chipipari globalizációnak. Az USA pedig a felhőből is kitiltaná Kínát.

  • Zuhan a chipipar, 14 éves mélyponton a Samsung

    A chipgyártók egyelőre nem tartanak Kína exportkorlátozásaitól, de sokak szerint ez csak a kezdet, tovább mérgesedhet a helyzet az USA-val, ami mindenkire kihat. Ez nem kedvezne a chipiparnak sem, amely az állandó, új beruházások ellenére sem áll jól: a Samsung második negyedéves nyeresége 96 százalékkal zuhant meg például.

Előzmények