A hír tulajdonképpen két különböző eseményhez kapcsolódik. Az nVidia honlapján (talent.nvidia.com) megjelent egy felhívás, miszerint szoftver és hardver mérnököket keresnek, hangchipek témakörben. A lépés persze nem meglepő, hiszen már az nForce-ba és az XBoxba is olyan erős hangchipet épített az nVidia (a Microsoft pénzén ), hogy csak na! Valószínűleg gyengébb közgazdasági érzékkel bíró vezetőknek is eszébe jutna, hogy "mi lenne, ha betörnénk a hangkártyák piacára, ha már mienk az egyik legjobb (kommersz) hangkártya?". Az nVidia vezetői pedig nem éppen gyenge döntéseikről híresek... tehát: az nVidia belép a hangkártyák piacára (huhú, a Creative milyen morcos lesz!).
A hír másik része sem éppen érdektelen: az nVidia november végén bejegyzett egy Tile-Based Rendering típusú szabadalmat (érdeklődők IDE), azaz a PowerVR után az nVidia is megpróbálja a "lehetetlent": összeegyeztetni a programozható T&L-t a deferred renderinggel. Persze, ez túlzás. A szabadalmat nem feltétlen a PC-s 3D-s gyorsítóknál fogja felhasználni a cég, bár profilját tekintve ez lenne a legvalószínűbb lépés.
Mindenesetre mi örülnénk ennek a legjobban, ugyanis a Kyro II-nél már láthattuk, hogy kifizetődő az "ésszel renderelés", hiszen egy papíron sokkal gyengébb chip is csodákra képes. Lehet, hogy hiány várható az 1000 MHz-es DDR SDRAM-okból?
Terjeszkedő nVidia: hamm, Kyro II, hamm, audió...
- Írta: Parci
- Forrás: Nvnews.net
- Kapcsolódó cégek:
- NVIDIA
Azóta történt
-
Hercules 3D Prophet 4800 - Kyro II Ultra!
A Hercules (Guillemot) hamarosan piacra dobja Kyro II ''Ultra'' alapú kártyáját egy apró meglepetéssel megspékelve...
-
A VIA vásárolja fel a Kyro-t?
A chipsetgyártó támogatása mellett megmenthető lenne az alsó kategóriás megoldásairól ismert cég...
-
CeBIT 2002: Kyro II SE
Mindössze fél év késéssel megérkezett az azóta megvásárlásra váró PowerVR új chipje...
-
A VIA nem venné meg a Kyro-t!
A VIA végre tisztázta helyzetét az STM grafikus részlegével kapcsolatban...
Előzmények
-
(cikkajánló) nVidia nForce teszt
A HWSW oldalain ezúttal az MSI K7N420 Pro nevű, nForce chipsetes lapjáról (és vetélytársairól) olvashatunk...
-
Az MSI után a VisionTek az nVidia kiskedvence...
Ez persze így nem teljesen igaz, a VisionTek ugyanis már korábban is tetszelgett ebben a státuszban. És most ismét...
-
nVidia nForce - "SuperStability mode"?!
Baj van az nForce chipsettel. Talán nem is kicsi... a GamePC utánajárt 1-2 dolognak...

- Path of Exile 2
- YouTube
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Nintendo Switch 2
- Assetto Corsa EVO
- iOS alkalmazások
- Kijelző került a kamerasávra a Xiaomi 17 Pro és 17 Pro Max hátulján
- Telekom mobilszolgáltatások
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- További aktív témák...