Mint arról tegnap beszámoltunk, az elmúlt hétvégén hackerek azt állították, behatoltak az amerikai T-Mobile informatikai hálózatába, és tömeges mennyiségben gyűjtöttek be bizalmas információkat a cég működésével kapcsolatban – beleértve gazdasági és előfizetői adatokat is. Az insecure.org portálra küldött e-mail tanúsága szerint a támadók már árulják a megkaparintott információkat, de eddig nem találtak komolyabb érdeklődőt – hiába próbálkoztak többek között a T-Mobile versenytársaival, a vállalatok visszautasították az ajánlatokat. „Nálunk van mindenük: adatbázisok, bizalmas dokumentumok, a szervereiken futó programok és szkriptek adatai, 2009-ig bezárólag gazdasági dokumentumok” – írták. Ezzel a magabiztos kijelentéssel kapcsolatban a témában megszólalók közül többen felvetették, vajon amennyiben hackerek valóban hozzájutottak az amerikai T-Mobile bizalmas dokumentumaihoz, mégis miért nem publikálnak belőle részleteket; az információmorzsák elhintésével ugyanis kétségkívül nagyobb érdeklődésre tarthatnának számot – már ami az állítólagosan begyűjtött adatok jövőbeli értékesítését illeti.
A T-Mobile tegnap szóvivőjén keresztül tudatta, vizsgálják az esetleges kibertámadás körülményeit, illetőleg ezzel szoros összefüggésben tanulmányozzák az insecure.org portálon publikált adatokat is. Ma pedig bejelentették: a weblapon felbukkant kódok egyeznek a saját rendszerükben tárolt egyik dokumentumban szereplő adatokkal – ugyanakkor kihangsúlyozták, az információ birtoklása önmagában nem okozhat kárt a cég ügyfeleinek.
Emlékezzünk vissza: 2005-ben már előfordult egyszer, hogy az amerikai T-Mobile hálózata kompromittálódott: akkor hozzávetőlegesen 16 millió előfizető adataihoz férhettek hozzá kiberbűnözők.
T-Mobile-ügy: a hackerek adatai valósak
- Írta: rennes6
- Forrás: PROHARDVER!
Hirdetés
Azóta történt
-
A Vodafone megvenné a T-Mobile UK-t
Ha megvalósul az üzlet, akkor négyszereplőssé válik a brit mobilpiac.
-
Hogyan szerezhetjük meg könnyedén egy Gmail-fiók jelszavát?
A Twitter-hack története arra mutat rá, hogy az internet mai állapotában a jelenlegi biztonsági protokollok messze nem elegendőek.
-
Ingyen parkolás egyszerűen
Elektronizálódik a mindennapi életünk, ám azt nem lehet mondani, hogy a maximális biztonsági előírások betartásával történik mindez.
-
Szeptember végén újra lesz Hacktivity
Kelet-Közép-Európa legnagyobb hackerkonferenciáját rendezik meg Budapesten szeptember 19-én és 20-án.
Előzmények
-
A hackerguru segíti az USA kormányát
Barack Obama láthatóan komolyan veszi a kiberbiztonságot: a világ egyik legelismertebb szakemberét kérte fel tanácsadónak.
-
Feltörték a T-Mobile amerikai hálózatát?
A támadás tényét egyelőre nem lehet sem megerősíteni, sem cáfolni, jelenleg szakértők elemzik a helyzetet.
-
Hackerek elpusztították a szimulátorosok mekkáját
Egy végzetes hackertámadást követően gyakorlatilag megsemmisült a világ egyik legnagyobb és legismertebb repülésszimulációs weboldala, az Avsim.com.
-
Többször is betörtek az USA légügyi hatóságának rendszerébe
A hackerek akár le is állíthatták volna az Egyesült Államok légügyi hatóságának kritikus feladatokat ellátó szervereit.

- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Mesterséges intelligencia topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Cyberpunk 2077
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Milyen processzort vegyek?
- VoLTE/VoWiFi
- Milyen monitort vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- További aktív témák...