Zimbabwébe ment a Starlink

Immáron Zimbabwe területén is hivatalosan működik a SpaceX Starlink műholdas internetszolgáltatása.

Zimbabwe telekommunikációs hatósága jóváhagyta a Starlink licencelését, így a helyi elnök közlése szerint a SpaceX Starlink műholdas internetszolgáltatása már hivatalosan működhet az országban.

Hirdetés

A várakozások szerint az országban mindenhol, de főleg a félreeső területeken lehet majd alkalmazni a gyors, olcsó, műholdas internetet. A Starlink az egyedüli helyi partnerén keresztül, az IMC Communications segítségével szolgáltat majd az országban.

A World Bank 2021-es jelentése szerint Zimbabwe lakosságának csak a 34,8 százaléka rendelkezett internethozzáféréssel. Az országban három nagy meghatározó mobilszolgáltató volt.

A Starlink számos afrikai országban működik már, Zimbabwe területére eddig regisztrálatlan felhasználók próbálták becsempészni a kiteket.

Azóta történt

  • Internetre vinnék a legszegényebbeket

    A GSMA egy globális koalíciót jelentett be, amelynek célja, hogy hozzáférhetőbbé és elérhetőbbé tegye az okostelefonokat a legszegényebb emberek számára.

  • Jöhet a SpaceX 30 ezer műholdja

    Többen meg akarták akadályozni a nagy műholdkonstellációt, de egy amerikai fellebbezési bíróság elutasította a panaszokat. Eközben több mint 7 év után gond volt a SpaceX Falcon 9-cel, Starlink-műholdak is odavesztek.

Előzmények