Hirdetés

Mostantól AMD processzorhoz is ad Battlebox matricát az NVIDIA

A Ryzen 7 az Ultimate, míg a Ryzen 5 az Essential minősítésre lehet jogosult.

Az NVIDIA a Computex előtt bejelentette, hogy mostantól az AMD új, Ryzen néven megjelent processzoraira is kiterjeszti a Battlebox matricát, amelyre leginkább az OEM gyártók részéről van igény. Mint ismeretes maga a Battlebox kezdeményezés 2013-as esztendő végén vette kezdetét, amikor az NVIDIA előállt azzal az ötlettel, hogy generációról-generációra megszabnak egy minimális általános hardverkonfigurációt, ami megfelel a játékosok aktuális igényeinek. Azóta kicsit változott a helyzet, és az NVIDIA már specifikál 4K-hoz és Full HD-hez illő paramétereket is Ultimate és Essential néven.

Hirdetés

Az aktuális, tavasszal megszabott specifikációk szerint minden esetben kötelező az SSD és a Windows 10 használata, illetve az Ultimate hitelesítésnél a 16 GB vagy több DDR4-es memória, míg az Essential matrica 8 GB-ot vagy többet követel meg. A fő különbség persze a hardver lényeges komponensekben van, mivel az Ultimate konfigurációk Core i7-et és GeForce GTX 1080 Ti-t tartalmaznak, míg az Essential minősítéshez elég a Core i5 és a GeForce GTX 1060, de ebből is szigorúan a 6 GB-os verzió.

Az NVIDIA azonban váratlanul frissítette a specifikációkat, ami ilyen hamar általában nem szokott megtörténni, de a vállalat kiegészítette a lehetőségeket az AMD Ryzen processzorokkal. Ezek alapján az Intel Core i7 helyett mostantól használható Ryzen 7, míg Core i5 helyett Ryzen 5. A váltásra a cég szerint azért volt szükség, mert számos OEM partnerük készül a Computexre Ryzen processzort használó asztali konfigurációval, amivel el is árulták, hogy a Ryzen az OEM-ek számára ezen a héten startol, de ez eleve egy rosszul őrzött titok volt. Az ebből adódó probléma egyébként innen már világos. Ezekhez a kiadás előtt álló gépekhez a partnerek nem használhattak volna Battlebox matricát, de az NVIDIA gyors reagálásának hála nem kényszerülnek ilyen kompromisszumra az érintettek.

Az OEM-gyártók szempontjából egyébként az idei év a négy mag hátrahagyásáról szól majd, legalábbis a Computexen a fő üzenete a játékosoknak szánt asztali OEM konfigurációk oldaláról az lesz, hogy miért pont csak négy mag, ha lehet több is. Egy négymagos processzor ugyanis már egyértelmű hátrányt jelent a hat- vagy nyolcmagos társakhoz képest az olyan játékokban, mint például a Battlefield 1, ahol a komoly hálózati szinkronizációt igénylő többjátékos módban érezhetően rosszabb az ebből adódó élmény. Ezt nehéz a piacnak átadni, mert senki sem mér szimulált többjátékos módban sebességet, míg a jellemzően mért egyjátékos mód a processzor oldali terhelés tekintetében a többjátékos mód terhelési szintjét meg sem közelíti. Emiatt az emberek azt hiszik, hogy a négy mag ma még mindenre elég, de a gyakorlatban már bőven lehet találni olyan helyzeteket, ahol a hat- és nyolcmagos processzorok látványos előnyt kínálnak. Az NVIDIA is tulajdonképpen ezért vette fel a Battlebox kínálatban az AMD Ryzeneket, mert bár hat- és nyolcmagos Intel Core 7 processzorokat is árulhatnak az OEM partnerek, de ezek sokkal drágábbak, mint a hasonló teljesítményű hat- és nyolcmagos Ryzenek.

Az érintet cégek tekintetében a Maingear, a CyberPowerPC, az OriginPC és az iBuyPower be fog mutatni több, Ryzen processzorral szerelt Battlebox konfigurációt is.

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Előzmények

Hirdetés