A Microsoft egyre több önkéntes bejelentést kap olyan felhasználóktól, akik tudtukon kívül vásároltak vírusokkal vagy egyéb rosszindulatú számítógépes programokkal fertőzött kalózszoftvereket, az értesítések száma az elmúlt két évben meghaladta a 150 ezret – közölte Redmond mai sajtóközleményében. A vállalat a fogyasztók védelme, valamint a kalózszoftverek kockázatainak tudatosítása érdekében a Consumer Action Day fogyasztóvédelmi nap alkalmából párhuzamosan több mint 70 országban indít felvilágosító programokat és kezdeményez jogérvényesítési eljárásokat – írják.
Nem mind arany
A Microsoft az IDC piackutató intézet egyik 2006-os tanulmányára hivatkozik, mely megállapította, hogy a kalózszoftvereket kínáló weboldalak egynegyede próbál meg valamilyen nem kívánatos vagy kártékony kódot telepíteni a szoftver letöltésekor. Az IDC jelentésében szerepel egy áttekintés is 17 ország viszonteladóitól vásárolt kalóz Microsoft-szoftverekről. Ezek több mint 50 százaléka tartalmazott hamis vagy kártékony kódot, illetve (jobb esetben) egyáltalán nem is volt telepíthető.
Az útjára indított tájékoztató programok és jogérvényesítő intézkedések a fogyasztók kalózszoftverekkel szembeni védelme érdekében lépnek fel. A programok között szerepel például egy szellemi tulajdonvédelemről szóló felvilágosító program a kínai iskolákban, a jogtiszta szoftvereket forgalmazó viszonteladók klubjának (originals club) létrehozása Németországban, a kalózszoftverek kockázatait ismertető tanfolyam a mexikói fogyasztóvédelmi hatóságnál, a gyerekek biztonságos internetezését támogató program Görögországban, és tanulmány készítése a kalózszoftverek kis- és középvállalkozásokra gyakorolt hatásáról Argentínában.
Kockázatok, mellékhatások
A kalózszoftverekkel kapcsolatban egyébként az is megesik, hogy a vásárlók nem az általuk kifizetett alkalmazást kapják meg. Mivel az illegális viszonteladóktól nem számíthatnak pénzük visszafizetésére, egy részük kénytelen újra megvásárolni a terméket. Ráadásul a kalózok gyakran nagy bűnszervezetek formájában működnek, amelyek tevékenysége nem csupán kalózszoftverek forgalmazásában merül ki, hiszen a kiberbűnözők gyakran botnetet hoznak létre az eltérített gépekből, melyek erőforrásait különféle illegális internetes tevékenységekre használják. Redmond felhívja a figyelmet arra, hogy aki gyanús szoftverrel vagy szoftverkalózkodással találkozik, bármikor felkeresheti a http://www.howtotell.com internetes weboldalt vagy írhat a piracy@microsoft.hu e-mail címre.
Ami pedig a jogérvényesítési intézkedéseket érinti, a Microsoft kilenc termékazonosító (Product Identification, PID) elemzőlabort állított fel a világ különböző pontjain. Ezekben a laboratóriumokban igazságügyi szakértők fejlett eszközök (például digitális lemezes ujjlenyomat-készítés és optikai gyártáskövetés) segítségével vizsgálják meg a kalózszoftvereket és szolgáltatnak róluk kritikus információkat a helyi igazságszolgáltatásnak a hamisítással foglalkozó bűnszervezetek felderítéséhez. A kezdeményezésnek már vannak kézzelfogható eredményei: a Microsoft PID elemzőlaborjainak tevékenysége 1000 kalóz szoftverszállítmány vámhatósági lefoglalását hajtotta végre az elmúlt alig több mint két évben – adták hírül.
A Microsoft ismét lép a globális szoftverkalózkodás ellen

Több mint 70 országban indulnak különböző kezdeményezések a fogyasztók védelme érdekében a Consumer Action Day keretei között.
- Írta: IT café
- Forrás: PROHARDVER!
Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő
PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval
- Kapcsolódó cégek:
- Microsoft
Azóta történt
-
Egy Ubuntu, ami úgy néz ki, mint a Windows XP
Az nem világos, hogy pontosan mit is akarnak a készítők, de a jelenségen érdemes elgondolkodni.
-
Stratégiai megállapodást kötött a HP és a Microsoft
A két vállalat a következő években olyan megoldásokat szállít közösen, melyek komoly mértékben egyszerűsíthetik a céges rendszerek használatát.
-
Nem bűnös a zenekalóz-weboldal üzemeltetője
Az esküdtszék egyhangú döntéssel felmentette a legsúlyosabb vád alól az egykori OiNK torrentportál üzemeltetőjét. Az oldal fénykorában az egyik legnagyobb kalózközösségnek számított.
-
Elégedetlenek a jogvédők az OiNK-ítélettel
Nem adják fel: Polgári peres eljárás indulhat a büntetőügyben felmentett zenekalóz-weboldal üzemeltetője ellen.
Előzmények
-
A Microsoft nem épít hátsó kapukat az operációs rendszereibe
A Nemzetbiztonsági Hivatal csak segítséget nyújt, szó sincs arról, hogy „titkos ajtókat” tennének a magáncég szoftvereibe.
-
Bajban az Xbox-buherálók
Akár több százezer konzoltulajdonost is érinthet a Microsoft újabb kalózellenes akciója.
-
Majdnem jó a Microsoft böngészőválasztója
Tovább finomítaná a már többször átdolgozott javaslatot az Opera és a Mozilla. Az uniós biztos még a mandátuma lejárta előtt szeretne dönteni.
-
Hogyan ne akarjon harcolni a BSA a szoftverkalózok ellen?
Ha már kampány a kalózok ellen, akkor legyen az, s ne tűnjön úgy, hogy igazáből pőre kamuzásról van szó; erre mind a magyar jog, mind a tisztesség lehetőséget ad.

- Windows 11
- E-roller topik
- Politika
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Villanyszerelés
- További aktív témák...