Az élet egyre több területére férkőznek be a különböző méretű és funkcionalitású érintőkijelzők, okostelefonok formájában ott lapul a zsebben, de a tableteket vagy akár a banki és információs terminálokat is említhetnénk példaként. Van azonban egy zavaró probléma, mely a legtöbb panel esetében fellelhető, ez pedig a bevitel és a megjelenés közötti késleltetés, vagy reakcióidő.
A vonal nehezen követi az "eseményeket"...
Persze ez nem mindenki számára gond, sőt, a legtöbben talán észre sem veszik, de például ha egy tableten vagy nagyobb méretű, tapicsokolható monitoron próbálkozunk valamilyen rajzeszközzel, akkor bizony a gyorsabb suhintások alkalmával jól látható a jelenség. A Microsoft egyik kutatócsoportja úgy döntött, hogy itt az ideje változtatni ezen a helyzeten, ezért létrehoztak egy olyan megjelenítőt, mely mindössze 1 ms-os késleltetéssel bír. Összehasonlítás gyanánt egy átlagos, forgalomban lévő kijelző 100 ms környékén teljesít, ehhez képest az 1 ms valóban szép eredmény.
Jogosan felmerül a kérdés, hogy amennyiben a felhasználók jelentős részének a jelenlegi technológia is bőségesen elegendő arra, amire használják, akkor vajon van-e értelme erőforrást fektetni ebbe a kutatásba? A válasz természetesen igen, hiszen ha az ipar jobbra is képes (esetleg komolyabb felár nélkül), akkor miért utasítanánk vissza? Arról nem is beszélve, hogy mostanában kezd el visszaszivárogni a stylus-os, vagyis tollas beviteli mód, ahol különösen zavaró a késleltetés, precízebb ábrák és rajzok készítése nem egyszerű feladat 50-100 ms-os késleltetés környékén, de a kézzel írt jegyzetelés „élménye” is hagy némi kívánnivalót maga után. Érdemes még megemlíteni, hogy a tavalyi MWC keretein belül a Synaptics is egy alacsony késleltetésű panellel demózott, vagyis a gyártók részéről egyértelmű a téma iránti érdeklődés.