
Christopher G. Hipp
Kedden kerékpározás közben rosszul lett és meghalt Christopher Hipp, akit a blade-szerver-architektúra megalkotójának tartanak. A Houstonban született, autodidakta számítógépes szakember 47 éves volt – írja a New York Times.
Hipp nevéhez kötik az adatközpontok hatékonyságát jelentősen javító blade-szerver-koncepció kidolgozását. Az egyetemi tanulmányokba csak belekóstoló későbbi szerverreformer az 1980-as években először grafikus tervezőként kezdett dolgozni. 1995-ben gründolta első számítógépes vállalkozását, mely a Silicon Graphics (SGI) nagy teljesítményű rendszereit forgalmazta Dallasban.
Két társával, John Harkey-vel és a John Crackennel 1999-ben alapította meg a RocketLogix – később RLX Technologies – nevű vállalatot, mely kis fogyasztású, sűrű szerverek megalkotását tűzte zászlajára. A blade-koncepciót ekkoriban fejlesztett ki, és szabadalmaztatta, a cég pedig 2001 májusában mutatta be első termékét. Egy évvel később Hipp otthagyta az RLX-et, és átköltözött a Szilícium-völgybe, hogy új utakat kereső, informatikai start-up vállalkozások alapításánál bábáskodjon. „Látnok volt, aki mindig azt kutatta, hogy hol születik majd meg a következő nagy ötlet. Számos céget segített a nagy ötletek megvalósításában” – nyilatkozta róla Mark Seager, a Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium informatikai igazgatója.
Az RLX-et 2005 októberében felvásárolta a Hewlett-Packard. Hipp azt állította, hogy az ügyleten egy centet sem keresett, mert a cégben birtokolt részesedése addigra a sorozatos kockázatitőke-befektetéseknek köszönhetően felhígult. A New York Times szerint sokat beszélt arról, mennyire csalódott, hogy sosem tudott igazán anyagi hasznot húzni a találmányából.
Hipp félprofi kerékpárversenyző volt. Halálának oka egyelőre nem ismert.