Zacskós tintából táplálkoznak az Epson új WorkForce Pro nyomtatói

Az Epson a tintasugaras nyomtatás egyik legnagyobb támogatója, legyen szó otthoni vagy üzleti felhasználásról. A vállalatnál vallják, hogy a tintasugaras technológia a jövőben még nagyobb szerephez juthat az üzleti készülékek piacán, és ezt támasztja alá az IDC előrejelzése is. Ehhez nagyban hozzájárul a lézeres készülékek bonyolultsága, ami növeli a karbantartási, javítási és kellékanyag költségeket, nem beszélve a fogyasztásról.

Hirdetés

A cég az EU5 országokban, 1250 közepes- és nagyvállalata körében végzett kutatásának eredménye rámutatott, hogy átlagosan egy munkavállaló egy teljes munkahetének megfelelő idő veszik el évente az informatikai rendszerek és hardverleállások miatt, amely 24 milliárd eurós termeléskiesést jelent a vizsgált országokban. Ebből az összegből körülbelül 7 milliárd eurónyi a nyomtatók hibás működésének tudható be. A felmérés arra is rávilágított, hogy a munkavállalói frusztráció nagyrészt az állásidőből és a karbantartásból eredeztethető. A megkérdezettek a nyomtatókkal kapcsolatban a karbantartás miatti frusztrációt (57%), valamint a központosított nyomtatási modellből (48%) eredő várakozási időt és a munkaállomás elhagyását jelölték meg legnagyobb arányban, amelyek mind hatással vannak a munkavégzés idejére.


Epon WorkForce Pro RIPS család: WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF [+]

Az Epson a hatékonyság problémájára válaszul, az üzleti felhasználók számára kifejlesztette a Workforce Pro RIPS (Cserélhető Tintacsomag Rendszerű) tintasugaras termékcsaládot, amelynek tagjai egy feltöltéssel, akár 75 000 oldal kinyomtatására elegendő tintával rendelkeznek. A vállalattól nem állnak távol a nagykapacitású tintás megoldások, hiszen a külső tintatartályos modellek is a ritkább újratöltési ciklust célozták meg, ráadásul gyári kellékanyaggal is megfizethető áron. Erre tettek rá most még egy lapáttal a RIPS-sel.


[+]

A WorkForce Pro RIPS sorozat tagjai a WF-R8590DTWF, WF-R5690DTWF és WF-R5190DTW már létező (a jelölésben az R betűt nélkülöző) modellekre épülnek – ennek megfelelően azonos nyomtatási paraméterekkel és az ipari tintasugaras készülékekben már sikeresen alkalmazott Micro Piezóra épülő PrecisionCore nyomtatófej technológiával –, de újdonság, hogy a tinta nem a hagyományos patronban és nem is külső tintatankban kap helyet, hanem masszív, légmentesen lezárt tasakokba töltik, amelyeket a nyomtató oldalára szerelt, könnyen hozzáférhető konténerekbe kell behelyezni.


[+]

Az egyes tasakok töltete eltérő, a fekete tinta esetén nagyjából 1,5 liter, míg az alapszínek nagyjából 1 liter. Az ISO lefedettség szerint a fekete akár 75 000 fekete és 50 000 színes oldalra elegendő, ami jelentős előrelépés a 2600 és 2000 oldalra elegendő hagyományos XL patronokhoz képest. A 75 000 oldalnyi érték a vállalatok átlagos nyomtatóhasználatát figyelembe két évre elegendő, ami azt jelenti, hogy ha nincs meghibásodás, akkor két évig hozzá sem kell nyúlni a géphez karbantartás címén.

A nyomtatók hazai ára egyelőre nem ismert.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Epson

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés