Hirdetés

Csökkenti switcheinek fogyasztását a D-Link

Hirdetés

Az utóbbi években szerencsére egyre nagyobb hangsúlyt kap az energia hatékony felhasználása és a környezetvédelem az informatikában is. Elsősorban persze a nagyobb fogyasztású komponensek, számítógépek, adatközpontok, illetve a hozzájuk kapcsolódó tápellátó és hűtőrendszerek energiaigényével foglalkoznak, a hozzájuk képest kis fogyasztású hálózati eszközökről, pláne az otthoni és kisirodai modellekről keveset hallani. Pedig a világszerte nagyon nagy számban használt hálózati eszközök jelentős része folyamatosan vagy a nap nagy részében üzemel, így a darabonkénti fogyasztás kis visszafogása globális szinten már komoly megtakarítást jelent. Tudják ezt természetesen a fejlesztők is, ezért kidolgozás alatt van például egy olyan szabvány, amely később az Ethernet hálózatok energiafelvételét segít redukálni.

A D-Link most egy olyan ötlettel állt elő, amely nem igényel semmiféle új protokollt, kompatibilis minden meglévő rézalapú 10/100/1000 Mbps-os Ethernet eszközzel. A Green Ethernet megoldás egyik módszere, hogy ha nem érzékel aktivitást egy porton – a hozzá csatlakozó készülék ki van kapcsolva –, akkor az adott portot készenléti állapotba helyezi. A másik azon a meggondoláson alapul, hogy az Ethernet eszközök a jeltovábbításnál a 100 méteres maximális kábelhosszat veszik alapul, holott az átlagos otthoni, kisirodai felhasználó általában csak 5–10 méteres kábeleket használ. A Green Ethernet ezért először felméri a kábel hosszát, és ehhez igazítja a jelerősséget. A két módszer hatása az energiafelvétel csökkenésére természetesen nagyban függ az adott hálózattól, a rajta bonyolított forgalomtól, de a gyártó szerint több tíz százaléknyi megtakarítás is elérhető. Ezenkívül mérséklődik a hőkibocsátás, növekedhet az élettartam is – akárhogy is, a tényleges haszon mellett nem elhanyagolható a Green Ethernet üzenete sem.

A D-Link elsőként kisebb Gigabit Ethernet switcheinél vezeti be a Green Ethernet technológiát. Októberben kerülnek az európai piacra a csomagolásukban, kinézetükben is megkülönböztetett DGS-1005D, DGS-1008D, DGS-1016D és DGS-1024D kapcsolók, 2008-ban pedig kiterjesztik a nagyobb Smart switchekre, illetve a menedzselhető xStack termékcsaládra is.

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés