A Meta, a Snapchat és a TikTok is sürgette az ausztrál kormányt, hogy gondolja át újra, valóban kivételként tekint-e a YouTube-ra. Egyik félnek sem tetszik, hogy a YouTube-ot nem tiltják be az országban a kicsik számára. A törvények értelmében ugyanis 16 év alatt tiltott a közösségi média, kivéve a YouTube.
A világon ez az egyik legszigorúbb megközelítés, az a cég, amelyik nem tiltja meg a 16 év alattiak belépését, 31 millió amerikai dollárnyi büntetést kaphat az év végétől.
A YouTube fontos oktatási eszköznek számít, és az egyetlen, amit családi fiók segítségével, szülői felügyelet mellett szabad gyerekeknek használni.
A Meta szerint azonban egy fiatal a YouTube-on pont olyan élményeket tapasztal, amelyek miatt a kormány elrendelte a tiltást: algoritmikusok tartalmi javaslatokat és közösségi interakciót, káros tartalmaknak való kitettséget. Szerintük mindenkit egyenlően kellene kezelni.
A TikTok szerint így a törvény nem logikus, versenyellenes és szűklátókörű, ők is egységes bánásmódot akarnak.
Mentális egészséggel foglalkozó szakértők szerint a YouTube függőséget okozó és káros tartalmaknak teszi ki a gyerekeket, mert ugyanolyan veszélyes dolgok is felkerülnek rá, mint más oldalakra.
A YouTube szerint agresszívabb moderációra váltanak, és több káros tartalmat szűr ki az automata rendszerük is.