Hirdetés

Az ASRock is előállt a TR4 foglalatú alaplapok csúcsmodelljeivel

A Taichi és a Fatality szériák bővültek a bemutatott alaplapokkal.

Sorra jelennek meg a nevesebb gyártóktól az AMD TR4 foglalatához tartozó alaplapok, az ASRock-on a sor, hogy játékos csúcslapjaikkal rukkoljanak elő. A gyártó évek óta futó sorozataiba érkeznek az újdonságok, melyek a X399 Taichi, illetve Fatal1ty X399 Professional Gaming néven kerülnek hamarosan kereskedelmi forgalomba.

Az X399 Taichi, illetve a Fatal1ty X399 Professional Gaming alaplapok az ASRocktól Az X399 Taichi, illetve a Fatal1ty X399 Professional Gaming alaplapok az ASRocktól
Az X399 Taichi, illetve a Fatal1ty X399 Professional Gaming alaplapok az ASRocktól [+]

A két lap felszereltségében és felépítésében is nagyon hasonló, így most sorra vesszük a közös dolgokat. Nyolc darab DDR4-es foglalatba pakolhatjuk RAM-jainkat, melyek lehetnek ECC-sek is, és tuningolva akár 3600 MHz-ig használhatunk ezeket rendszerünkben. Négy darab acélmerevítésű x16-os PCI-Express foglalat várja videokártyáinkat, vagy ebbe a csatolóba tehető bővítőkártyáinkat, így akár négyutas SLI-t vagy Crossfire X építhetünk ki.

Hirdetés

Háttértárakat bőséggel tud fogadni mindkét lap, három M.2 foglalatba tehetünk maximálisan 2280-as méretszabványú, SATA 6 Gbps vagy PCI Express Gen3 x4 (32 Gb/s) interfésszel rendelkező SSD-ket, míg nyolc darab hagyományos SATA 6 Gpbs csatlakozóba kábelekkel köthetünk adattárakat, illetve U.2 aljzat áll még ezen a téren rendelkezésünkre.

Az I/O shield-ek is nagyon hasonlóak a két lapnálAz I/O shield-ek is nagyon hasonlóak a két lapnál
Az I/O shield-ek is nagyon hasonlóak a két lapnál [+]

Ami az alaplapok hátlapját illeti, itt is erőteljes hasonlóság mutatkozik, a Fatal1ty lapon az AQUANTIA 10Gb/s BASE-T Ethernet csatlakozójával teljesebb a felhozatal első ránézésre. Még apró különbség az utóbbi lapon a dedikált USB-egér aljzat, melyen a F-Stream alkalmazással állítható a mintavételezés 125 és 1000 Hz között. A teljesség kedvéért a felszereltség az eltéréseken túl: nyolc USB 3.0, egy USB 3.1 Type A, egy USB 3.1 Type C, két Intel I211AT Gigabit hálózati csatlakozó várja eszközeinket, vezetéknélküli lehetőségeink mindkét lappal támogatják a Dual-Band (2,4 GHz/5 GHz) megoldásokat IEEE 802.11a/b/g/n/ac protokollokkal, illetve tudják a Bluetooth 4.2 / 3.0 + High speed class II-t is.


[+]

Eltérések még a hangrendszerekben mutatkoznak, a Taichi a Purity Sound 4 néven futó megoldása a Realtek 1220-as audiokodekjét alkalmazza, míg a Fatal1ty lapot egy Sound Blaster Cinema 3 keresztelt hangkeltővel szerelte fel a gyártó.

Az árakról ezúttal sincsenek információink.

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés