Hatalmas felháborodásokat okozott mind az Apple-nél, mind a Trump-kormánynál, mind a felhasználóknál, hogy milyen és mennyi adat elérését követeli a brit kormány az Apple-től, továbbá hátsó kapu beépítését is követeli az Apple eszközökbe.
Az ügyről az amerikai és a brit politikusok már privát egyeztetéseket folytatnak a Bloomberg szerint, de Londonban, zárt ajtók mögött hallgatták meg az Apple fellebbezését is a brit kormány ellen. Az Apple ugyanis nem akar hátsó ajtót építeni a titkosított felhős rendszereibe. A médiát nem engedték be a meghallgatásokra.
A britek olyan kéréssel álltak elő, amely alapján a titkosított üzenetek és fotókat is látni akarják, még az országon kívül élőknél is. Az Apple erre válaszul az Advanced Data Protectiont kikapcsolta az új felhasználóknál Nagy-Britanniában.
A részleteket továbbra is homály fedi, nem árulnak el semmit egyik oldalról sem.
James Eadie ugyanakkor jelen volt a pénteki meghallgatáson, ő pedig a legsúlyosabb jogi eseteknél képviseli a brit kormányt.
Jelenlétére bizonyára szükség is lesz, ugyanis Trump elnök a Spectator magazinnak a múlt hónapban arról beszélt, hogy elmondták a briteknek, hogy ilyet nem csinálhatnak. Trump azt is hozzátette, ilyesmit Kínával kapcsolatban lehet hallani. Így az USA azt is vizsgálja, hogy a britek megszegtek-e egyezményeket, amelyek például tiltják nekik, hogy követelésekkel álljanak elő amerikai állampolgárok adati iránt.