Szinte nem győzzük elégszer leírni, hogy az Acer az Aspire S3 Ultrabooknál talált valamit, amivel sikerült elkapni egy olyan fonalat, ami véleményünk szerint egészen pofássá teszi az új termékeiket – és nem csak az Ultrabookokat. Azóta megszületett a különleges (ám nem túl hosszú életű) Aspire S5, a hihetetlenül vékony és egyedi S7, de az M sorozatba tartozó Ultrabookok is szépen muzsikálnak. Most pedig visszakanyarodunk a gyökerekhez, és újból kapunk egy 13,3"-es S3-at, immáron tulajdonképpen a harmadikat. Viszont míg az első és második generáció nem igazán különbözött egymástól (leszámítva a váltást Sandy Bridge platformról Ivy Bridge-re és az USB 3.0 megjelenését), addig az új modell (S3-392) immáron kívül-belül alaposan megújult.
Belül a negyedik generációs Intel Core i, azaz Haswell processzor dolgozik, kívül pedig az Aspire S7-re jellemző stílusjegyeket felfedezhetjük fel, enyhén vegyítve a korábbi S3-asokéval. Az unibody ház alja jóféle műanyag, a körben futó merevítés, a csuklótámasz, a 180 fokban nyitható fedél kerete és zsanérja pedig alumínium. Maga a fedél egyébként az S7 Gorilla Glass borítását idézi, ám ahogy korábban is megírtuk, inkább egy jól sikerült utánzat, ami többféle színben is kapható lesz. A termék megkapta a meglehetősen hatékony Twin Air hűtést, az ehhez tartozó masszív szellőzőnyílások a gép alján és a hátulján is tetten érhetők. Szintén megörökölte az S7-től az említett zsanérrendszert, ami szinte teljesen kizárja a kijelző remegését, ellenben egy kézzel is könnyen nyitható, zárható. Az örökség része a Dolby Home Theater licenc és a hozzá tartozó hangszórók, amelyek Ultrabookhoz képest egészen hangsúlyos nyílással rendelkeznek a gép hasán.
A kijelző természetesen a kornak megfelelően érintésre érzékeny és ahogy megszokhattuk, fényes felületű. A koránt sem végleges tesztgépben a HD felbontású (1366x768) TN+film panel volt, ami persze nem tudott újat mutatni, így azt egyelőre nem tudjuk megmondani, hogy a Full HD-re képes IPS mire lesz képes. Az érintős panel és az új felépítés, mint korábban említettük, némileg növelte a tömeget, de az általunk mért 1610 gramm nem rossz egy 13,3"-es géptől, még ha nem is csúcstartó. Ugyanez igaz a legvastagabb ponton 17,8 mm-es vastagságra is. A hordozhatóságra tehát nincs panasz, de a beviteli részlegen még picit reszelni kell. Az egyébként nem rossz billentyűzet háttérvilágítása lehetne egy-két fokkal erősebb, valamint a koromfekete gombok másodlagos funkcióját jelző sötétkék piktogramok leolvasása sem egyszerű bizonyos megvilágítási körülmények között. Mindenesetre ezen javíthatnak a mérnökök, hiszen a végleges megjelenésig még van idő.
De ennyit a negatívumokról, minden más tekintetben az S3 szépen teljesít. A tesztgépben lévő Core i3-4010 processzor a 4 GB RAM társaságában lendületesen mozgatja a rendszert, amiben az 500 GB-os HDD mellé társított 24 GB-os Kingston gyártmányú gyorsítótárnak is nagy szerepe van. Emellett a központi egység hűtése is roppant halk, alapjáraton az enyhe szellőt generáló ventilátorok zaja a nullához konvergál és a ház sem melegszik. Ezen tulajdonképpen nem csodálkozunk, hiszen a hűtésnek a dedikált NVIDIA VGA-val ellátott modellel is meg kell birkóznia, ami a mi példányunkban nem volt benne (ugyanis opcionális).
A ki- és bemenetek terén a legszükségesebbeket kapjuk: 2 darab USB 3.0, 1 darab USB 2.0, HDMI, 3,5 mm-es jack, továbbá egy Acer Converter port, amire a megfelelő kiegészítőkkel több minden köthető (alakítható Ethernet vagy DisplayPort csatolóvá), de tartozékok híján ez utóbbit egyelőre nem tudtuk kipróbálni (ahogyan az Aspire R7-nél sem). A kötelező hozzávalókból nem hiányzik a webkamera, az SD kártyaolvasó és a kétsávos Wi-Fi sem.
Méréseket egyelőre nem bonyolítottunk le, ugyanis a novemberi megjelenés előtt a hardver még változhat, de az már most látszik, hogy az üzemidő ígéretesen alakulhat, a 8 óra nem elérhetetlen kíméletesebb használat mellett. Tekintettel a gép "bétás" mivoltára a komolyabb értékeléstől eltekintenénk, de már most érződik, hogy az új S3-ban van anyag, van tömege, jó érzés megfogni, érződik, hogy már most nagyon egyben van. Külön dicséret neki, hogy Macbook Airt használó kollégánk is hasonlóan vélekedett az S3-ról. Ha idehaza sikerül majd egy jó árat ráaggatni (az 1000 dolláros kezdőár mellett ez egyelőre kérdéses), akkor szerintünk igen jó vétel lehet majd, pláne, hogy nem csak fehér-ezüst színkombinációban lesz kapható.