NVIDIA Ion: mire ez a nagy felhajtás?

Értékelés

Nem szeretnénk hosszúra nyújtani értékelésünket, mert a különböző nettopokba és kis fogyasztású gépekbe szánt konfigurációknak már minden jellemzőjét leírtuk. Az egymagos Atom és az Ion párosa szerintünk letöltésre és irodába megfelelő választás, fogyasztása csekély, és olcsó, gyorsan összeállítható. Viszont csak a legminimálisabb igények kielégítésére elég, akit zavar az, hogy netezés közben nem teljesen gördülékeny a böngésző, ne vegye meg. A kétmagos Atom és Ion párosa egy fokkal jobb, a munka, a gép használata gördülékenyebb, de ez drágább is. A konkurens masinái – ami a teljesítményt illeti – szinte mindenhol megállták a helyüket, lényegében mindenre használhatók, amire egy ilyen gépet mi megvennénk, viszont többet fogyasztanak (de nem annyival, hogy mi emiatt kiugranánk az ablakon). A döntés az olvasóé.

A Zotac szerintünk kiváló munkát végzett, atomos, ionos alaplapjai tökéletesek arra a célra, amire szánták őket, viszont lehetnének (jóval) olcsóbbak. A GeForce 8200-as Zotac lap is tökéletes lenne, ha egy komolyabb hangkeltő lenne rajta SPDIF kimenetekkel együtt. Az Asus M4A78-HTPC hangzatos technológiáival jó alapja lehet egy HTPC-nek, de a most megismert eredmények alapján mi valószínűleg inkább a Zotac GeForce 8200-as alaplapját választanánk. Reméljük, az AMD hamarosan piacra fog dobni alacsonyabb órajelen járatott, 45 nm-es Athlon II X2-eseket (egymagosokat valószínűleg nem), ugyanis ezekkel, ha fogyasztásban nem is, de árban felvenné a versenyt az Atom-alapú rendszerekkel, és ha így lenne, akkor választásunk is egyértelmű lenne.

fLeSs

A Zotac alaplapjait a Ramiris Europe Kft.-nek, az Asus M4A78-HTPC-t Computer Emporium Kft.-nek, az Athlon processzort pedig Gianni27-nek köszönhetően tesztelhettük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés