Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cunaja

    addikt

    Sziasztok!
    Vennék egy 2Tb-s HDD-t, de elvesztem az információk világában.
    Rengeteg hasznos dolgot olvastam itt :R , de mégsem tudok megfelelő döntést hozni.
    Amire kellene a HDD.
    Android Studio alkalmazások készítése és az Android világa. Rengeteg apró fájlból állnak és ha rengeteg fájl van a cache-memóriában, annál gyorsabb a munka.
    Kb. 10K fénykép tárolása és rengeteg 4K videó + lejátszás.
    Amikor nem dolgozom vele (lehet napokig) a HDD csak pihengetne.
    Nézegettem az oldalt, illetve rengeteg tesztet, így 4HDD került középpontba.
    A lényege az egésznek, hogy most van egy Hitachi HDD (12-éves ) és periodikus búgó hangot ad. Ezért is döntöttem a vásárlásról, mert a totál csendes gépbe, ne búgjon semmi.
    A 4 HDD-nél sok dolgot figyelembe vettem, de azért van kérdés.
    2 gyártó Seagate és WD.
    A BarraCuda-t kizártam egyből a fórum alapján és a WD-nél is csak a RED, illteve a Purple ami kérdéses.
    Ugye a Purple nem parkol WD20PURZ CMR és 3-év garival jutnék hozzá. 64MB a cache.
    A két Seagate
    SkyHawk ST2000VX008 2-év garancia
    IronWolf ST2000VN004 3-év garancia és mindkettő 64MB cache
    Most jön a lényeg
    WD20EFAX RED ugye ez 256MB cache, de SMR hdd és ha nem tévedek parkol is.
    Viszont ezt 5-év garanciával tudom megvenni.
    Itt az a kérdés maradt, melyik jó nekem? Észreveszem ilyen használatnál az SMR hátrányát, amit esetleg a 256MB-cache enyhítene, vagy ennél a felhasználási módnál, nem is veszek észre a Cache-n kívül semmit. Olvasgattam, hogy a WD20EFAX-nél is kikapcsolható a parkolás, ez nem jár garancia vesztéssel? Ezek közül vajon melyik lenne legjobb?
    :R Előre is a választ.

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák