Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmeszaros

    tag

    Sziasztok!

    Valoszinuleg olyan kerdessel fordulok hozzatok, amit mar millioan megkerdeztek a topicban... es en mar el is olvastam oket! :) Masfelol viszont ez egy forum, ahol olyan emberek vannak, akik szeretik elmondani a velemenyuket, ezzel is segitve azokat akik keresik a fenyt a sotetsegben.

    Mint mindenkiben aki ujonnan ir ebbe a topicba bennem is felmerult az otlet, hogy szeretnek venni egy kicsit komolyabb fenykepezogepet. Jelenleg egy iPhone 5-el keszitek kepeket, ami sokszor szamomra szep kepeket csinal, viszont sok olyan korulmeny is van, amikor pedig nem tudok vele szep kepet kesziteni. A kislanyom 10 honapja szuletett meg es sok kepet keszitek rola is. Orulnek, ha jobb minosegu kepeket tudnek kesziteni rola, mert ezek az idok mar nem jonnek vissza.

    De hogy kicsit osszeszedettebb legyek pontokba gyujtom a peremfelteteleket:

    1. Minimum: Legyen jobb az iPhone 5 kepenel, vagy hozza azt minden korulmeny kozott (olyankor is amikor a telefonnal nem tudom, pl. gyengebb fenyu szoba)
    2. Elkezdtem a Design of Everyday Things cimu kurzust, ahol eljutottam addig a reszig, hogy egy jo designer minden erdekes megoldast, amivel az elete soran talalkozik ledokumentalni. Ehhez szuksege van egy alkalmas eszkozre. Aki tud angolul annak itt a kapcsolodo video (2 perc). Long story short olyan keszulekre van szuksegem, amit magamnal tudok hordani, mondjuk az ovemen egy tokban.
    3. Csaladi kepeket szeretnek vele csinalni. Ez eleg tag fogalom, de azt feltetelezem, hogy ez azt jelenti, hogy barmilyen korulmeny elofordulhat. Este, szurkulet, fenyes szoba, fenyszegeny szoba, erdo, varos, templom kirandulaskor, strand, karacsonyfa mellett, tengerpart, vacsora, ilyesmi. Ti biztos tudtok meg gondolni ilyesmire.
    4. Videot is keszitenenk. Elso korben a csaladrol biztosan. Mondjuk ennek nem kell olyan fantasztikusnak lennie, csak ne akadozzon es lehessen rajta latni, hogy mi tortenik. Masfelol viszont lehet, hogy a kamerat hasznalnank arra is, hogy olyan videot keszitsunk, amit aztan megprobalnank kicsit komolyabb helyen is hasznalni, mint pl a Kickstarter vagy YouTube. Ez termeszetesen lehet amatorebb kinezetu is, tudom, hogy nem lehet csodakat elvarni egy fenykepezogeptol. Csak hatha alkalmas bizonyos szintig erre is. Ha nem, az sem baj.
    5. Ar: Gondolom egy 80K Forintot ra kell szanni. Masfelol viszont nem szivesen mennek egy 150K-170K fole, ha ez lehetseges. A legjobb az lenne, hogy ha 100K forint kornyeken talalnank, de ennel szerintem csak tobbert lesz.

    Ezzel gondolom valami kompakt keszulek johet szoba. Neztem a MILC-eket is, de ezeknel mind cserelgetni kell az objektivet es igy mar nem lenne olyan kicsi meretu, ugye?

    Koszonom a segitseget!

    Szerk.: Magamrol is egy kicsit. A fenykepezeshez abszolut nem ertek, eddig csak telefont hasznaltam. Tul sok idot nem akarok vele tolteni, de nem riaszt el ha egy kicsit erteni kell hozza. Egy-egy kurzus elvegzese is beleferhet ha kedvet kapok hozza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák