Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz LBandi #43064 üzenetére

    Amikor már bármely víruskergető nem tud mit kezdeni OS alól a fertőzéssel, az azért van, mert az a kártevő jó eséllyel "beégett" a rendszerbe, sok esetben olyan jogosultsága van, amivel nincs mit kezdeni, avagy rendszerfájlokat fertőzött végig. Ilyenkor csak az marad, amit F34R is javasolt, hogy bootlemezről kel indítani az irtást, ennek viszont az a veszélye lehet, hogy ha valóban rendszerfájlokat is érintett a fertőzés és a kártevőt csak törléssel lehet eltávolítani, akkor ugye a rendszerfájlok is mennek a levesbe. Ez meg ugye kampec, mert lehetséges, hogy az a rendszer már ez miatt nem fog elindulni többet.

    Én tegnap egy napot harcoltam egy laptoppal, hogy pótolhatatlan adatokat mentsek meg róla. Olyan kártevő volt rajta, aminek mindegy volt hogy mit dugtam rá, azt megfertőzte(pendrive, fényképező, mobil...) Az MBAMot frissíteni sem engedte, harminc valahány rendszerfájlról szedett(volna) le az MBAM csúnyaságot, de nem tudott újraindítás után meg az MBAM is halott volt...

    Szóval egy izmosabb kártevővel fertőzött rendszerről utólag letakarítani a szemetet, sok esetben lehetetlen...

    Ha sikerül is (látszólag) a manöver, én azt javasolom, hogy pendrive-ra az értékes/pótolhatatlan adatokat szedd le, aztán újrahúzni mindent. A pendrive-ot pedig csak olyan gépre dugni, ami valamilyen virtualizációs szoftver fut, mert simán lefertőzheti azt a rendszert is, bár konkrétan az általad említett kártevőnek nem néztem utána, nem tudom, hogy külső/hordozható adathordozókat fertőz-e...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák