Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!

    A mosógépszerelő szerint érdemes fél évenként egyszer egy teljes mosási ciklust csinálni ruha nélkül, vízkőoldóval. Mennyi vízkőoldót rakjak bele? 1dl? 1l?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz ANT #385 üzenetére

    Csak nem mondott hülyeséget a vízklőoldóval, elvégre ez a szakmája (márkakereskedés szakszervizese volt). De ha olyan durva, akkor 1l helyett 1dl lesz. A vízhőmérséklet számít valamit?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Arra tudtok mondani valamit, ha már 1-2 naponta kiég egy villanykörte a lakásban? Véletlennek kezd túl sok lenni. Ugyan vannak köztük régóta használt körték, de vadi újak is. Több foglalatban, különböző teljesítményű égőkről van szó. (Amúgy panel, és ezt leszámítva semmi furcsaság, villanyóra látszólag rendben. Konnektorok egy (+fürdőszoba) kivételével földeletlenek, ha számít. A foglalatokba nem volt nagyobb teljesítményű körte, mint amekkorára tervezve lettek.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz lorcsi #3132 üzenetére

    Nekem 5-6 éves Fagor elöltöltős mosógépem van, és abból még egy csepp víz nem jött ki, szóval kiváló a szigetelése.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Szólista #3151 üzenetére

    Konkrét típust nem tudok, csak a saját általános szempontjaimat írom le, hátha segítség ez is.

    Lapos tetejűt vegyél, hogy rárakhass majd pl. egy mikrohullámú sütőt (nem tudom ki volt az az elvetemült dizájner, aki kitalálta a domború tetejű hűtőt). Ja, és sok-sok év garancia legyen rá, hogy nyugodtan alhass. Az sem árt, ha csendes, csak kétséges, hogy a különböző gyártók azonos módszerrel mérik-e a hűtőik hangerejét, így mennyire összehasonlíthatóak az adatlapokra írt dB értékek. A polcai inkább üveglaposak legyenek, mint rácsosak, mert idegesítő, amikor már megint beakad a répa vagy a Piros Arany tubusa a rácsok közé. Az oldalán jó ha elfér egy kétliteres kólásflakon az ajtó rekeszén., illetve egy borosüveg félig beledugott dugóval(!).

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Fáraó #5889 üzenetére

    Én ha legközelebb porszívót veszek az 100% porzsákos Samsung lesz, 10-15 ezer forintos árért. Mondjuk egy ilyen: SC-5635.
    7 éve használom ennek egy elődkészülékét, és neten utánaolvasva a porzsák nélküliekkel csak a szívás van, a porzsákosokkal meg csak az elégedettség. Ez utóbbit aláírom én is.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Morris #6006 üzenetére

    Teljesen megértem a problémádat. Rákerestem hirtelen, és a legolcsóbb Miele 250.000Ft, 2 év garanciával. Pofátlanul drága, és ehhez képest ha 2 év múlva tönkremegy (és miért ne mehetne?), akkor nagyon szívja az ember a fogát. (Ehhez képest vettem úgy 7 éve egy olcsó (akkor 55.000Ft-os) alap Fagor mosógépet, ami azóta is rendben teszi a dolgát.)
    Szóval inkább vesz az ember 70.000Ft-ért mondjuk egy alap Gorenje mosógépet, mert mosni szerintem ugyanúgy tudnak, zajos is mindkettő, és arra legalább adnak 3 év garit. Anyagilag abszolút kifizetődő a Miele-hez képest, szerintem. Nem tudom azon mi kerül ennyibe, leszámítva a márkajelzést. Vagy ha tényleg jó minőséget és időtállóságot adnának, akkor miért nincs hozzájuk pl. 10 év garancia alapból? Úgy elgondolkozna az ember, de enélkül szerintem labdába sem rúghatnak, leszámítva a lakosság felső 3%-át, akiknek nem számít az ár. (Persze rájuk építeni is egy működőképes üzleti modell.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz doc #6101 üzenetére

    Nem értek a témához, de ajándékba én inkább egy szál rózsát vinnék.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Porszívó-véleményem:

    Leégett a régi legolcsóbb porzsákos fajta Samsung porszívóm (7 évig bírta, eddig semmi baja nem volt, aztán legutóbb fura volt a hangja egy rövid, 3 perces porszívózásnál, és egyszer csak leállt, meg füstölt, és roppant büdös volt). Mivel az évek alatt maximálisan elégedett voltam vele, és mivel a többi gyártó csak 1 év garanciát ad a porszívóira a 10-15e Ft-os porzsákos kategóriában, ismét Samsungot vettem, ezt: Samsung VCC4135S35/XEH.
    A tapasztalataim néhány porszívózás után: jó dolog a teleszkópos cső. Nagyon jól visszahúzza a tápkábelét, jobban, mint az előző (de az is használható volt már). Hangja olyan mint a régié, sem pozitív, sem negatív irányban nem tapasztaltam eltérést. Bár ez is 1600W-os, mint az előző, de mégis mintha kevésbé erősen szívna. Ami zavar: kisebb a szívófej, így többször kell áthúzni ugyanakkora felület kiporszívózásához (és ezt súlyosbítja, hogy gyengébbnek érzem a szívóerőt). A szívóerő lehet, hogy mégsem gyengébb, csak a régi szívófej jobban tapadt a parkettára, itt meg kevésbé, és mivel nem keletkezik "vákuum", nem érződik olyan erősnek a szívóerő. A Twister előszűrő nem rossz, alig jut miatta valami a porzsákba, de lusta vagyok minden porszívózás után kiönteni belőle a porcicákat. Nem is kell szerintem, elfér benne pár porszívózásnyi cucc. Egyébként egész kulturáltan levehető és könnyen kiönthető belőle a cucc. A porszívó tápkábele mintha hosszabb lenne az előző porszívóénál, ez a hosszúság bőven elég (nekem), már az előzőé is elég volt. Nem rossz ötlet, hogy kétféleképpen is fel lehet csatlakoztatni a szívófejet a porszívó testére - amikor használaton kívül van, így jobban egyben van: nem kell sem szétszedni a szívócsövet, és nem is dől el, ha csak nekitámasztom a falnak. Tetszik az is, hogy a szívófej kétállású: van rajta az a kapcsoló, amivel jobban kiemelkedik belőle a kefe, és úgy jobban lehet pl. szőnyeg porszívózására használni. Mondjuk erre pont nem használom, de nem árt, hogy tud ilyet is - az előzőnek fix szívófeje volt, azzal is elvoltam.

    Összességében tehát egy dolog zavar: a kicsit kisebb szívófej. Ennek persze előnye az, hogy jobban odafér a szűkebb helyekre is, ráadásul a szívófej alján lévő kis kerekeken határozottan könnyen csúszik a szívófej, szóval nem megerőltető a használata.

    Ami tetszik: hosszú tápkábel és kiválóan működő kábelfeltekerő automatika, a porszívó testre ráakasztható szívófej, a teleszkópos nyél, a Twister előszűrő (kb. úgy néz ki, mint a Szellemirtókból valami sci-fi fegyver, és tök jó nézni benne az örvénylő porcicákat).

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Troy. #6313 üzenetére

    Konyhai mérlegből nekünk alap Sencor van. Nem ugrál, azonnal és pontosan mér: ahogy nagyon lassan szórok bele mondjuk lisztet, látszik, hogy folyamatosan növekszik a benne lévő cucc súlya, g-ról g-ra. Elégedett vagyok vele, bár a tálkáját feleslegesnek érzem. Simán rárakhatok bármilyen tálat, ugyanúgy stabilan rajta van az is, mint a sajátja. Külön jó, hogy gombnyomásra nullázza a mért súlyt, azaz amikor már 63 dolog ott van rajta (és mondjuk 574g-ot mutat), és azt mondja a recept, hogy tegyél bele még 17g akármit, akkor nem neked kell kiszámolnod, hogy mekkora összetömegig is kell hozzátöltened még cuccot, hanem csak megnyomod a nullázó gombot, és simán 17g-ig raksz még bele valamit. Bár, gondolom, a legtöbb mérlegen van ilyen nullázó gomb (az egygombosak kérdésesek).

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz dejaris #6346 üzenetére

    Elöl- és felültöltős mosógép között a magától értetődő méretbeli különbségeken felül szerintem egy fontos különbség van: az elöltöltős egyben rakodófelületként (asztal) is funkcionál, míg a felültöltősre nem igazán lehet pakolni, hiszen egyrészt folyton nyitogatni kell a tetejét, másrészt pedig mosás után is érdemes felnyitva hagyni, hogy szellőzzön és száradjon a belseje. Emiatt én a magam részéről kizárólag elöltöltőset vennék (ha elfér az is), mert marha kényelmes a tetején tartani pl. hajszárítót, testápoló krémet, elektromos fogkefét, akármit. (Működés közben sem rázódott még le róla soha semmi, pedig az elektromos fogkefék nem valami stabilan állnak a lábukon, de ehhez persze kell az is, hogy a mosógép ki legyen vízszintezve a lábaival.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz dejaris #6346 üzenetére

    Hűtőszekrényben az én szempontjaim, túl az általános szempontokon (garanciaidő, energitakarékosság, no-frost, stb.):

    1. A teteje vízszintes legyen, hogy lehessen rá pakolni, még akkor is, ha embermagasságú darabról van szó. Mindig jó, ha rá lehet valamit tenni, de láttam már íves tetejű hűtőszekrényt is, amin a tekerentyű pár centit kilógott felfelé, megakadályozva, hogy bármit rá lehessen még rakni.

    2. A belsejében a lámpa/hőmérsékletszabályozó blokk legyen helytakarékos: minél kevésbé nyúljon be a hűtőtérbe. Most olyan hűtőt használok, aminél az eddigiektől jobban benyúlik ez a rész, és elég zavaró.

    3. Szubjektív, de én pl. nem szeretem a rácsos polcúakat, üvegpolc-párti vagyok. Igazából csak egy indokom van rá: nem szeretem amikor valami (pl. egy tubus Piros arany) becsúszik a rácsok közé, és két polc között fityeg.

    4. Felesleges a tojástartó, életemben nem használtam még, mindig tartottam tőle, hogy kirepülne belőle a tojás egy-egy lendületesebb ajtónyitáskor vagy -csukáskor.

    5. Kényelmes legyen kinyitni. A beépített fogót lehet, hogy nem az ajtó legszélére teszi a gyártó, márpedig minél közelebb van az ajtó felfüggesztéséhez, annál nehezebb kinyitni. Külső (kilógó) fogantyú esetén pedig fontos, hogy a fogantyú nagyon stabil legyen, kicsit se hajoljon meg nyitáskor, azaz tuti ne törjön egyszer el, akármit is csinál vele az ember (marha idegesítő lehet, ha törött fogantyúval kell utána nyitogatni). Az előző hűtőnknél mindig tartottam tőle, hogy véletlenül leszakítom a külső fogantyúját, elég zavaró volt mindig óvatosan hozzányúlni.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Daffchy #6382 üzenetére

    Mikróból csak Samsungot. Szerintem. Azon belül olyat, amilyenre igényed van (méret, grill funkció, tekerős/nyomógombos, stb).
    Indoklás: a Samsungok kialakítása miatt egyszerűen ugyanakkora literes mikróba kényelmesebb ki- és bepakolni, mint más típusúakba. Legalábbis az én tapasztalatom ez: ahogy nézegettem az ugyanakkora literes mikrókat valamelyik áruházban, határozottan tágasabbnak tűnt a Samsung a többi márkánál.

    Egyéb szempont, amire érdemes lehet odafigyelni, ha gombosat választasz és nem tekerőset:
    1. Egygombos indítás funkciót tudjon (megnyomva a start gombot 30 másodperccel induljon rögtön, utána persze a +30s gombbal növelhető az idő, ha több kellene, ne pedig meg kelljen nyomni a +30s gombot, majd utána még a startot is - felesleges gombnyomogatás).
    2. Gombnyomás hang visszajelzés kikapcsolhatósága. Mármint, hogy ne csipogjon minden gombnyomásra, mert az nem csak tök felesleges (szerintem), hanem zavaró is.

    Ezeket tudják a Samsungok, bár az alap készülékük esetében kérdéses (az utóbbi 2 évben nem követtem a mikrókat, akkor a legolcsóbb még nem tudta ezeket, csak a kicsit drágább, 20k körüli verzió).

    Tekerősnél meg ugye az a hátrány, hogy idővel megkopik, és ha csak keveset akarsz melegíteni, és mondjuk 20-30s-re tekered, el sem indul, mert még 0-nak érzékeli. Vagy: beállítod akármennyire, de nem 0-nál áll le, hanem fél perc körül, mert nem olyan pontos. Előnyük, hogy csak egy mozdulat, és már melegít is kb. annyi ideig, ameddig szeretnéd.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz ritterkrisz #6378 üzenetére

    Szia!
    2 éve mi egy alap Gorenje RF3184W hűtőt vettünk, külön fagyasztóval. Na, az szerintem nem való hálószobával vagy nappalival egy légtérbe, mert elég hangos volt, utáltam. Most egy nagyon hasonló tök alap külön fagyasztós Zanussink van, ennek is van hangja, de határozottan halkabb a Gorenjénél. Mondjuk egyéb szempontokból (belső kialakítás) a Gorenje jobb volt, de alacsony zajszintben a Zanussié az előny.
    Valahol azt olvastam, hogy minél energiatakarékosabb egy hűtő, annál zajosabb. Nem tudom mennyi igazság van benne, de talán érdemes utánanézni.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz harry #6397 üzenetére

    "Hogyan lehet egy téglatest belső kialakítás jobb vagy rosszabb?"
    Talán kicsit alacsonyabb és szélesebb, vagy másképp van kialakítva az ajtaja. Akárhogy is, de kényelmesebben kezelhető a Samsung. Pedig egy Panasonic tetszett nagyon, de SOKKAL kisebbnek éreztem a megegyező literszám ellenére a Samsungnál a boltban.
    A munkahelyeimen/rokonoknál sokféle mikróval találkoztam már, és ebből alakult ki a csak Samsung véleményem. Samsungból is leginkább a DIGITÁLIS tekerős, ahol nem létezik az analóg tekerősökre jellemző kopásból adódó megbízhatatlanság, és tényleg egy pillanat alatt beállítható a pontos melegítési idő. Ha drágább is, legközelebb tuti olyat fogok venni.

    "Tekerős: ha keveset akarsz, túltekered, majd visszaforgatod, és nincs olyan gond, hogy megáll korábban / el sem indul"
    Igen, de ehhez ott kell lenni a megadott időpontban. Nem lehet, hogy közben még befejezed az újságcikket, vagy megnézed a TV-ben az időjárás jelentést, vagy bemész a mosdóba. Szerintem ez nagy kényelmetlenség.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Daffchy #6382 üzenetére

    Még egy szempont mikrohullámú sütő választáshoz: lehetőleg ne tükörként működjön az előlapja/ajtaja. Engem legalábbis ez zavar. Mármint, ha minden tükröződik rajta. A dizájnerek persze ezzel próbálják eladni, de olyan ez, mint a monitorokból is a tükröződő: elsőre talán szép, de aztán remekül látszik rajta az összes ujjlenyomat és porszem, valamint a legkisebb fény (netán napsütés!) hatására alig lesz látható a képernyő.. Munkahelyen szoktam látni, amikor egymás mellett ülnek csillogó és matt képernyős laptoppal, és a mattot tökéletesen lehet látni ablakon bejövő fénynél is, míg a csillogóból szinte semmit. Egyszerűen nem praktikus.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz DeFranco #6581 üzenetére

    Elektromos fogkeféből tényleg a Braun Oral-B a javasolt, annak is a belinkelt alap fogkeféje, ami árban olyan 6-8000Ft között van.
    Pótfejet meg lehet hozzá E-bay-en is venni, úgy SOKKAL olcsóbb. Igaz, utángyártott: nincs ráírva, hogy Oral-B, és nem is halványodik ki idővel a kék sörtéje fehérre, ellenben szerintem pont ugyanolyan jól használható. Amikor eredetiről utángyártott fejre váltottam, semmilyen különbséget nem tapasztaltam a leírtakon felül, és ez már évekkel ezelőtt volt.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz SG3rg0 #6617 üzenetére

    Én a helyedben rákeresnék a mosógép szóra, vagy hogy felültöltős/elöltöltős, és átfutnám a hozzászólásokat, legalábbis az utolsó pár tucatnyit mindenképp.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz canniball #6770 üzenetére

    Elég csak átböngészni pl. az Extreme Digital honlapján a porzsák nélküli porszívók vásárlói véleményeit. Aztán a porzsákosékat. Ég és föld a különbség a porzsákosok javára.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz canniball #6776 üzenetére

    Hát csak ráböktem most néhányra, íme, idézetek felhasználói véleményekből:
    ZSÁK NÉLKÜLI:
    Porzsák nélküli Samsung 17 ezerért
    - egy 50 m2-es lakást 4 fázisban tudok csak kiporszívózni, mert túlmelegszik és leáll
    - legközelebb más irányban fogok választani, mert bár jó dolog spórolni a porzsákon, de nem hiszem, hogy sokáig porszívó fog ez a kis mütyür maradni
    - Jó lenne, ha nem kellene egy pórszívózás alkalmával kétszer takarítani a szivacsot. Sajnos hamar tele lesz és el is tömődik. Talán egy 20-30nm-es lakáshoz még elég lenne.
    - korrekt porszívó
    - 5 percenként kell üríteni a portartályt. ugyanennyi időnként a szivacsot kirázni

    Beez VCL1820B Dual Cyclone porzsák nélküli porszívó 15 ezerért
    - Mindenkinek ajánlom
    - Ajánlom mindenkinek, két darab van a családban és teljesen elégedettek vagyunk vele
    - Pár hónap szenvedés után inkább visszatértem a 10 éves gagyi Daewoo porszívómhoz
    - csak ajánlani tudom
    - bámulatos a teljesítménye
    - 1 éve megvan, hibátlanul megy.
    - ennyiért bőven megéri
    - fél évig szenvedtem vele, aztán megszabadultam tőle
    - ez a szűrő megoldás nagyon jó, mert a régi porzsák nélküli porszívómat sokkal nehezebben tudtam tisztítani.
    - aki kitalálta a porzsák nélküli porszívót az használja ezt bátran. Katasztrófálisan idegesítő hogy egy retek.
    - Nagyon gyenge szívóerő. Minden pórszívózás után tisztítani kell. Elviselhetetlenül büdös. Nem lehet egy lapon említeni egy porzsákos géppel. 4 hónap használat után meguntam a szenvedést és vettem egy porzsákos samsung porszívót
    - nem igaz, hogy nem dugul el. Nekem minden porszívózás után üríteni kell

    PORZSÁKOS
    Porzsákos Samsung 16 ezerért
    - min. erősség mellett is feltépi a vékonyabb szőnyeget
    - Tényleg nagyon erősen szív!A 6 fokozat közül kb 0,5 fokozaton használtam és tökéletesen elég volt.
    - Nagyon el van találva!
    - Több porszívó(porzsákos és porzsák nélküli) használata után megtaláltuk a nekünk valót!
    - bár jó pár készülékünk volt már, ez messze túltett a várakozásainkon
    - Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve
    - Csak ajánlani tudom másnak is!

    A magam részéről azt vontam le tanulságként, hogy egy átlag porzsákos porszívóval nincs gond, ám a zsákmentes porszívókkal sokan szenvednek, hogy folyton, akár szobánként tisztítani kell (azonban köztük is találni jobbat és rosszabbat ebből a szempontból). Mindenesetre engem tuti zavarna, ha akár csak minden porszívózás után (nem hogy közben!) a porszívót kellene pihentetnem meg tisztogatnom, úgyhogy maradok a zsákos verzióknál.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz sysrq #6791 üzenetére

    Én Cata F-2060 páraelszívót vettem. 60 centi széles, 320m3/h, 12 centis cső a paraméterei. Véleményem róla: semmit nem ér. És marha hangos, ha nem a legkisebb fokozaton megy. Ráadásul a lámpája csak egyfokozatú, a kapcsolója pedig képes két fokozat között megállni, és olyankor leáll a készülék (odébb kell kicsit bökni, hogy rendesen ráálljon valamelyik teljesítményszintre). A Cata a páraelszívók csúcsa? Hát, lehet, de biztosan nem ez a készülékük.

    Szerintem ezek a páraelszívók csak divatos placebók. Hiába megy, ugyanúgy ott lesznek a szagok a lakásban főzéskor, főleg amerikai konyhás lakásban, ahol marha nagy a légtér. Ellenben zavaróan hangos. Újabb társasház esetén a közös elvezetőcső miatt azt is remekül lehet hallani, amikor a felső- vagy alsó szomszéd használja, és még a pókok is bemásznak a lakásba a csövön keresztül. Egyetlen előnyük, hogy van bennük lámpa, ami megvilágítja a tűzhelyen lévő kaját, de arra meg túlzás ennyi pénzt kiadni.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz runner 125 #6806 üzenetére

    Jó, de 20k alatt miért van egyáltalán páraelszívó, ha céljára alkalmatlan, csak mint lámpa ér belőle valamit? Előtte amúgy egy 40+ ezres Electrolux páraelszívónk volt, de ugyanúgy az sem ért semmit, ráadásul tönkrement (egyszer csak nem kapcsolt be, és annyi).

    70-100.000Ft-ot meg biztosan megér egy nagyobb teljesítményű páraelszívó? Szerintem nagyon nem ez a kategória az, ami minden háztartásban megtalálható, a 20k alattiak meg nem érnek semmit - most akkor? (Én amúgy szeretem, ha belengi a lakást a finom bundáskenyér-illat, meg társai, bár, bevallom, a többség utálja az ételszagokat a lakásban, szóval nekem nem szempont, ha nincs páraelszívó.)

    Lámpa a páraelszívóban: jó, ha van elegendő világító teljesítménye, és még jobb, ha több irányból adja a fényt (a cél ugye a teljes szórt fény lenne). Egyetlen apró kis lámpatest nem biztos, hogy elegendő akár csak a tűzhely megfelelő megvilágítására sem.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz hoffman_ #6836 üzenetére

    Nekem vízforralóból a Philips 4646 típus vált be.

    Indoklás:
    Munkahelyeken/ismerősöknél jó pár típussal összefutottam, de nem voltam jó véleménnyel egyikről sem. Aztán egy új irodában a konyhai vízforraló megtetszett, mert egyrészt valahogy jó volt az aljának a kialakítása, és nagyon könnyű volt rárakni az alsó részére (sok típusnál keresgélni meg szenvedni kell, mire pont rá tudom csúsztatni a helyére), valamint ennek a típusnak olyan volt a kialakítása, hogy nem égette a pára a kezemet miközben töltöttem ki belőle a vizet (sok vízforralónál ez sajnos nem így van, sőt, van, aminek még kényelmetlen is a fogása öntés/tartás közben)). Szóval vettem otthonra is egy ilyet úgy 5 éve, azóta is teszi a dolgát (néha vízkőtelenítem, de ennyi). Ez a Philips 4646. Újonnan most szűken 6000Ft alatt megvásárolható, 1,5 literes, 2400W teljesítményű. Ha tönkremenne, ismét ugyanilyet vennék.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Vettünk a héten egy AEG Lavamat 70470 FL elöltöltős mosógépet. Pár szó róla:
    1. Picit sorjás a fedőlapjának az éle, néztem is, hogy egy 115 ezres mosógéptől azért nem ezt várnám.
    2. A 7 kg-os űrtartalom érezhetően nagyobb az 5 kg-osnál!
    3. A mosógép hangosan kezdi a mosást a víz beengedésével, de hamar elhalkul, nem igazán zavaró a hangja. Halkabb az előző mosógépünktől, és centrifugázás közben sem vészesen hangos. A hangja nem fülbántó.
    4. Már 1000-es centrifugázással is szinte teljesen szárazak lesznek a ruhák, 1400-assal még nem is próbáltuk (csak a próbamosás ment 1400-as fordulatszámmal). Az előző mosógép 900-as centrifugával volt, annak vizesebbek voltak a ruhái mosás után.
    5. Mosás elindulása után jó pár perccel észreveszi, hogy pl. alig van benne ruha, és hirtelen jól lecsökkenti a hátralévő mosási időt - nemértem miért nem teszi meg ezt rögtön az elején, induláskor?
    6. A mosás végi csipogás szerencsére kikapcsolható.
    7. Kiszállítás után volt benne némi víz, gondolom még a gyárból.
    8. 1 év gyári és 4 év biztosítón keresztüli garancia van rá. Ez utóbbinál szemet szúrt, hogy a természetes elhasználódás/kopás okozta meghibásodásokra nem vonatkozik, márpedig azt szinte bármilyen hibajelenségre rá lehet húzni - remélem nem lesz belőle probléma!
    9. A kijelzője kiválóan olvasható abból a szögből, ahonnét az ember látja miközben épp beprogramozza. Sőt, igazából bármilyen szögből elfogadhatóan olvasható.
    10. Az ajtaja nekem nem tetszik, az előző mosógépé jobb volt. Ennél nem érzem biztosan, hogy rendesen becsuktam-e, mindig meg is kell nézni, hogy jól illeszkedik-e a kerethez.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    AEG mosógéphez AEG szárítógépet tervezünk vásárolni. Ez utóbbi helye a mosógép tetején lesz. Kérdés, hogy szükséges-e közéjük összeépítő keretet vásárolni, vagy elég, ha egyszerűen egymásra tesszük őket, és stabil lesz úgy is működés közben? (A keret ára nem valami baráti: 15-20e Ft környékén láttam.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz szürke #19171 üzenetére

    Opsz, a kiszállási díj elkerülte a figyelmem (tőlük van a mosogatógép). Kellemetlen apróság, de köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket. Vásárlás után beállítottam egy naptárbejegyzést a garanciális idő lejárta elé 90 nappal, ez a része megvan.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz doc #19230 üzenetére

    Miele C1 porszívó kérdéseim:
    1. Minek a pót porzsák? Nem úgy működik, mint más porszívóknál, hogy ha megtelik a porzsák, csak kiöntöm belőle a piszkot, aztán legfeljebb egy kimosás után (vagy anélkül) lehet tovább használni?
    2. Halk? 80dB-t ír egy honlap rá, ami minden, csak nem halk (most vettünk egy szárítógépet, az 66dB, ami emberi nyelvre fordítva: bazi hangos).

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz ribarszki #19246 üzenetére

    Persze, egyszerűbb az eldobható porzsák, meg tisztább is, de amikor sehol nem lehetett kapni az előző Samsung porszívómhoz való porzsákot, kicsit elegem lett a dologból. Vettem egy másmilyen típusú Samsung porszívókhoz való papírzsákot, hát, nem is passzolt az enyémbe tökéletesen.

    Valószínűleg a Miele terméktámogatása nem ilyen, de az én tapasztalatom ez.

    A vászonzsákot meg nem csak a lakás közepén lehet kiönteni, hanem zacskóba rakva is kirázható belőle a por nagy része, szóval nem feltétlenül lesz a fél lakás és a teljes tüdőm tele porral amikor kiürítem. Mosni én mondjuk sosem mostam vászonzsákot, hanem csak visszatettem, és kész. De kidobni egy papírzsákot tényleg kisebb macera, aláírom.

    Amúgy most is egy olcsó Samsung porszívónk van, utálom (hangos, könnyen szétesik a csöve húzogatás közben, túl kicsi a feje), de amióta nem én használom, már nem zavar annyira, hogy nem a 3x olyan drága Miele van.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    Utálom a mostani olcsó Samsung porszívónkat (mert folyton szétcsúszik a csöve), venni akarok egy újat. A szempontjaim:

    - 75 nm-es lakás szőnyeg és háziállat nélkül
    - állóporszívó kizárva (mivel kisgyerek orrát naponta 30-szor ki kell vele majd orrszívó-porszívózni)
    - árban 30 alatt örülnék, de 50 fölé biztos nem mennék
    - jó lenne ha viszonylag csendes lenne, mert az éjszaka közepén a gyerek orrát porszívózva felébredne a házban mindenki
    - nem akarok vízzel szórakozni, jó a porzsákos

    Milyet érdemes néznem?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    75nm-es lakáshoz keresünk új porszívót. Állatot nem tartunk, laminált padló vagy járólap van a földön, szőnyeg csak a gyerekszobában egy kis méretű, allergia nincs. Az első körös kiszemeltek:

    Electrolux EUS8GREEN UltraSilencer ZEN: 62899Ft, 1 év gari, 58dB, 750W, 9m kábel
    BOSCH BGB45332: 49990Ft, 5 év gari, 69dB, 650W, 7m kábel

    Innen távolról nézve a Bosch mellett szól az ára és a +4 év garanciaidő, az Electrolux mellett pedig hogy (még) csendesebb, és hogy a csövén van az a fogó rész, ami lehet, hogy tök kényelmes (de lehet, hogy nem, és eddig is megvoltam nélküle).

    Ezek alapján a Bosch tűnik a befutónak. Ha viszont valaki ismeri őket közelebbről is, tudna még érvelni egyik vagy másik mellett?

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Met #31382 üzenetére

    A szárítógépek tényleg hangosak, az első perctől az utolsóig amíg fut a programjuk. Elég monoton módon hangosak, nem mint egy mosógép, ami hol ezt, hol azt csinál, és mindnek kicsit más a hangja.
    Ha végez, de nem veszed ki a ruhát, nem gyűri meg, mert fél percenként fordít rajtuk egyet, és így nem fognak meggyűrődni (legalábbis a mi AEG-nk így csinálja).

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Met #31391 üzenetére

    Szárítógép téma: nekünk AEG van, elégedett vagyok vele. Jó a kijelzője, egyértelmű nyomáspontú, jó minőségű gombjai vannak (nem úgy mint a Siemens mosogatógépünknek - annak utálom a gombjait). Igazából egy általam ismert dolog van, amiben talán különbözhetnek a márkás szárítógépek: hogy a víztartályból le lehet-e egy műanyag csövön keresztül is engedni a vizet, vagy mindig (értsd: 2-3 szárításonként, ahogy megtelik) ki kell húzni a tartályát, és kiönteni belőle a vizet. Ez egy felesleges macera, sokkal kényelmesebb, ha a vizet rögtön leengedi a szennyvízelvezetőbe egy csövön keresztül (ahogy a mosógép is elvezeti a vizet, és nem egy tartályban gyűjtögeti, amiből neked kell rendszeresen kiöntögetni). Szóval érdemes olyan modellt választani, ahol ez megoldott, mert így is elég macera, hogy a szűrőjét 1-2 szárításonként takarítani kell (fél perc az egész, és nem undorító meló, de akkor is), és időnként meg a kondenzátort is ki kell porszívózni.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Laslow #31377 üzenetére

    Az
    Electrolux ZUSGREEN58 UltraSilencer ZEN (65000Ft, 1 év gari, 58dB, 700W, 9m kábel)
    vagy
    BOSCH BGB45332 (50000Ft, 5 év gari, 69dB, 650W, 7m kábel)
    kérdéshez: tegnap megnéztem őket személyesen is (pontosabban 1-1 másik, de nagyon hasonló típust, Bosch-ból BGB45330-t, Electrolux-ból pedig szintén picit mást). A tapasztalataim:
    - az Electrolux külső borítása kicsit jobb (gumis beütésű, de nem olyan, ami gumicsíkot hagyna bármin, ha nekitolnám)
    - az Electrolux csövén lévő fogó NAGYON kényelmes, sokkal jobb azt fogva tologatni a porszívót, mint a csövet fogva, bár egy picit nyikorog a műanyagok találkozásánál
    - az Electrolux illesztései mindenütt gombbal oldhatóak ki, míg a Bosch-nál a csövet a gégébe csak bele kell dugni, ott nincs gomb. Mindenképp pattintósat (gombosat) szeretnék, mert a mostani olcsó Samsungunk is csak beledugós, és kikopott, fél percenként szétcsúszik, gyűlölöm. A többi résznél (pl. a szívófej és a cső találkozásánál a Bosch is gombos.
    - a Bosch csöve kör keresztmetszetű, az Electroluxé nem (kb. ovális), így az Electrolux orrszívó porszívózásra csak átalakítóval használható (mi erre a régi Samsungot tervezzük használni továbbra is, de ez fekete pont az Electroluxnak)
    - a rugalmas műanyag csövek hasonló minőségűek, a változtatható hosszú fix cső fixáló gombja az Electroluxnál jobban tetszik, de a Bosch is jónak tűnt
    - a Bosch szívóerő állító csúsztatható gombja kicsit béna. Nem beáll a 4 érték valamelyikére, hanem simán köztes állásba is lehet csúsztatni, de azért érződik kicsit, hogy a 4 állás valamelyikére kellene állítani. Ez így sehogy sem jó. Vagy csak a 4 állás valamelyikébe lehessen tenni, vagy legyen teljesen fokozatmentes, de akkor egyrészt ne szóljon 4 fokozatról a piktogram, másrészt ne érződjön könnyebbnek valamelyik "rendes" állásba tenni mint kettő közé.

    A kirakott porszívók közül még a Samsung VC07M25G0WC/GE (29000Ft, 2 év gari, 79dB, 750W, 6m kábel) fogta meg a fantáziámat. Egyrészt jóval olcsóbb a másik kettőnél, másrészt mindenhol pattintósak az elemei, nem csak összedugósak, harmadrészt van hozzá a Cyclone előszűrő tartály, ami a mostani porszívónkon is van, és ami egy tényleg szuper találmány, nagyon szeretjük. Ez a porszívó azonban már a hangos porszívók közé tartozik, és épp egy Samsung porszívót utálok (plusz az előző Samsung meg több évnyi használat után egyszer csak elfüstölt kb. 1 perc porszívózás után, igaz, ezek 20e Ft alattiak).

    Összegezve:

    Samsung
    + olcsó (29e Ft)
    + Cyclone előszűrő
    + pattintós csatlakozások
    + úgy emlékszem kör keresztmetszetű cső (orrszívóhoz csatlakoztatható)
    - hangos
    - szubjektív: nem szeretnék Samsungot

    Bosch
    + 5 év garancia
    + kör keresztmetszetű cső (orrszívóhoz csatlakoztatható)
    - összedugós csatlakozás

    Electrolux
    + nagyon kényelmes fogó
    + pattintós csatlakozások
    + halk
    + gumírozott borítás
    - csak 1 év garancia
    - drága (65e Ft)
    - ovális keresztmetszetű cső (orrszívóhoz adapter nélkül nem csatlakoztatható)

    És akkor most mit tegyek? Vegyem az olcsó Samsungot, és némi szerencsével jó lesz az is pár évig? Vagy vegyem a Bosch-t, úgyse fog szétjönni a csöve sosem, és 5 év garancia mégiscsak 5 év garancia? Vagy vegyem a drága Electroluxot, csak mert kényelmes tologatni, és mert kicsit halkabb a Bosch-nál is? És ha kipurcan 1 év múlva? Vagy ha a nagy csendesítés miatt nem szív rendesen, és megbánom? Kicsit 1st world problem érzésem van...

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz gF #31442 üzenetére

    Köszi!
    A szívófejeket nézem még, hogy van FlowMotion és AeroPro. Ezek között mi a különbség? Egyik modellhez egyik, másikhoz másik van.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz gF #31445 üzenetére

    Az EUS kezdetűek lennének az újak, a ZUS kezdetűek a régiek?
    Eddig azt gondoltam, a ZUS a Zen változat, ami csak 58dB, az EUS pedig a sima, ami 61dB.
    Lesz valamelyik esetleg akciózva Black Friday alkalmából, nem tudjátok?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz ballington #31456 üzenetére

    Köszönöm, azokat is néztem, de nekem túlságosan retro külsejűek. Végül egy Electrolux ZUOGREEN+ porszívót vettem, 45000Ft volt (+ 6000 Ft 3 év extra garancia). Kiállítási darab volt, azért adták ide ennyiért.

    A sok fej egyébként szerintem inkább hátrány. Mi úgyis csak ráteszünk egyet, és azt használjuk, az életben nem fogjuk a fejeket cserélgetni egy porszívón. A nagyon max. az, hogy szőnyeg/laminált padló esetén átbillentjük a másik állásba.

    Egyébként elmagyarázza valaki, hogy miért ajánlott kemény felületnél olyan állásba rakni a fejet, ahol kidugja a sörtéket? Azt gondolnám, hogy a sörtékkel csak mindig odébbsöprögetem a sarat/morzsákat/porcicákat, és így megakadályozom, hogy a porszívó beszívhassa.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz gF #31475 üzenetére

    Erre nem gondoltam. Köszönöm az infót!

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy AEG T75370AH3 szárítógépünk, 7 éve minden nap megy, hibátlan, de most elegem lett belőle, mert túl hangos (66dB). Hiába csukom rá a fürdőszoba ajtót, már egyszerűen belefáradtam ebbe az állandó zajba.

    Rákerestem, hogy mik manapság a halk szárítógépek.

    59 dB zajszinttel papíron a Whirlpool tűnik a legcsendesebbnek, de túl sok meghibásodásról olvastam már a márkáról, a fejemben rossz a renoméja...

    62 db zajszinttel már van több márka is akad (LG, Samsung, Bosch), de figyelembe véve egy mondjuk 300.000 Ft-os lélektani árhatárt, marad az LG. A Bosch sajnos nem, mert muszáj, hogy balra nyíljon az ajtaja, és úgy látom, az összes Bosch-nak fixen jobbra nyílik.
    Tehát eddig:
    LG RH80V9AV3N (8kg, 62dB, 267e Ft)
    LG RC90V9AV2Q (9kg, 62dB, 287e Ft)

    63 db zajszinttel tovább nyílik a világ:
    Samsung DV80T5220AW/S6 (8kg, 63dB, 228e Ft)
    Samsung DV80T5220AE/S6 (8kg, 63dB, 270e Ft, csak színében tér el az előzőtől?)
    Samsung DV80T6220LH/S6 (8kg, 63dB, 218e Ft)
    Samsung DV80T7220BT/S6 (8kg, 63dB, 207e Ft)
    Samsung DV80T7220BH/S6 (8kg, 63dB, 225e Ftt, csak színében tér el az előzőtől?)
    Samsung DV80T7220BX/S6 (8kg, 63dB, 264e Ftt, csak színében tér el az előzőtől?)
    Samsung DV90T5240AW/S6 (9kg, 63dB, 230e Ft)
    Samsung DV90T6240LH/S6 (9kg, 63dB, 233e Ft)
    Samsung DV90T7240BH/S6 (9kg, 63dB, 250e Ft)

    Mivel csak 8kg-os a mosógépünk, feleslegesnek tűnik 9kg-os szárítógépet venni, de mi van, ha jövőre veszünk egy nagyobb mosógépet, és akkor meg jól jön a 9kg-os szárító? Plusz, talán jobban is szárít, ha nincs úgy megtömve. Szóval nem zárnám ki a 9kg-os verziókat.

    Nem igazán látok lényeges különbséget a Samsung T5000-es, T6000-es és T7000-es sorozata között, ha jól látom, mindegyik csak ad 1-2 új programmódot, amit úgyse fogok soha használni:
    T6000:
    + Higiénikus kezelés program: 2 kg ruhán/plüssön bacit öl
    + Átszellőztetés program: 1 kg ruhának
    T7000:
    + Szupergyors program 3 kg ruhához
    T8000:
    + Csendes szárítás program: teli géphez, este elindítom, reggelre kész, extra csendes
    Vagy tévednék ebben, és más különbség is van köztük?

    Összegezve, én most az alábbiakat látom esélyesnek:
    LG RH80V9AV3N (8kg, 62dB, 267e Ft)
    LG RC90V9AV2Q (9kg, 62dB, 287e Ft)
    Samsung DV80T7220BT/S6 (8kg, 63dB, 207e Ft)
    Samsung DV90T6240LH/S6 (9kg, 63dB, 233e Ft)

    Mit gondoltok? Mennyire hallatszik vajon az az 1dB zajkülönbség? Melyik márka kezelhetőbb a mindennapokban praktikusabban? Van valami szempont, amire nem gondoltam, de szerintetek fontos?

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz #48613632 #77692 üzenetére

    Mivel a Samsung lábai túl kint vannak a sarkokban, és lelógnának az alatta lévő mosógépről, a kisebbik LG lett, közvetlenül a gyártótól rendelve, mert úgy olcsóbb (5% kedvezmény + ingyenes szállítás). (Egymásra rakott gépek közé ajánlott egymáshoz rögzítő céleszközt sosem használtam, 6 év alatt ebből sosem volt gond, a felül lévő szárítógép soha egy mm-t sem csúszott el - persze figyelni fogok, hogy az LG elmozdul-e majd.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz balojazz #77712 üzenetére

    Rákerestem mi az a tálcás evőeszköztárolós mosogatógép, és tényleg sokkal jobbnak tűnik a kosaras megoldásnál. A következőm olyan lesz! :) Ahogy a következő sütőm is pirolitikus - bár a mostani tisztítása felér egy fizikai edzéssel, ami mondjuk ráfér az emberrel. :)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Laslow #77690 üzenetére

    LG RH80V9AV3N hőszivattyús szárítógép első tapasztalatok.
    Még csak 3 szárítás volt vele. Egy AEG-t cseréltem erre, mert az túl hangos volt. Ez halkabb, de nem halk. Konyhába túl hangos lenne ez is, de fürdőszobába, rácsukott ajtóval ez már jó. Az előző úgy is túl hangos volt.
    A kijelző fényereje nagy. A zenélések kikapcsolhatóak. A dobvilágítás nagyon jó, látom miközben pakolom, ez nagyon tetszik az előzőhöz képest, ahogy az is, hogy ha nem is vagyok otthon, telefonról meg tudom nézni mikor végez majd, sőt tudom telefonról szüneteltetni, kikapcsolni, meg pár funkciót állítani. Tetszik,
    hogy értesítést küld amikor végez, régen néha benne felejtettem a ruhát...
    A tekerőgombja kicsit olcsó műanyag, a régi minőségibb volt. A tekerőgomb szerintem bénán működik: néha egy, néha két kattanásnyit kell forgatni rajta, hogy átváltson a következő programra. Tök bénán jelzi a kiválasztott programot, mindig pont két program között világít a LED, és találjam ki, hogy melyik az aktív... Ezt nem is értem hogy lehetett ilyenre megcsinálni.
    Adtak hozzá vízelvezető csövet és fix szárítót (egy állvány a dobba, amire rárakva valamit az végig egyhelyben marad, nem forog, szerintem sosem fogom használni), de nem adtak villáskulcsot, amivel a lábait tekerhetem magasság állítás végett, hogy vízszintesen legyen.
    Az érintőgombok jól veszik az érintést, nem volt még hogy ne érzékelt volna valamit. A nyomógombok is rendben vannak.
    A wifit nem felejti el áramszünet esetén.
    A programok végül mindig rövidebbek voltak mint ahogy indításkor saccolta: időnként ugrik egyet a hátralévő időben.
    A szöszgyűjtő rendben van, könnyen kivehető.
    LG mosógépre rögzíthető 2 fémlemezzel. Nekem AEG mosógépen van, meg sem moccan rajta, nem fog leesni, pedig nincs rögzítve.
    Ajtó nyitásirány gond nélkül változtatható, semmi nehézség nincs benne. Bár, de: kicsavarozás után picit emelni kell rajta, hogy lejöjjön a gépről, ezt nem írta a kézikönyv.
    Eddig elégedett vagyok vele, teljesíti az elvárást (hangerő csökkenés), de kicsit csalódás is, mert csendes duruzsolásról is olvastam mint szárítógép-hang, és ez azért annál biztosan hangosabb.
    Nem maradtak vizesek a nadrágok derekai sem, ahol vastag gumis anyag van, sima Pamut programon. Ez régen azért elő-elő fordult.
    Közvetlenül az LG webshopból rendeltem, nagyon gyorsan kihozták. Ott volt a legolcsóbb, és ingyenes szállítás volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz balojazz #77742 üzenetére

    A kinyitásra a mi módszerünk egy lavór, amit ajtónyitáskor odatartunk. Ha kiesik valami, beleesik, tök jó, ha meg nem esik ki, belehúzunk mindent, és visszük összehajtogatni. Olyan variáció egy normál nagygépes mosásnál szerintem nincs is, hogy ne tenne oda az ember valamit, mert valahogy el kell juttatni a száraz ruhákat valahova ahol össze lehet őket hajtogatni. Erre általában a fürdőszobában a gép mellett nincs lehetőség.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Nagya21 #77748 üzenetére

    Nálunk a ruhák nehezen teszik meg maguktól a kacskaringós utat a fürdőszobától a franciaágyig, segítünk nekik a lavórral... :)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz 6030D #77751 üzenetére

    Mondjuk én tudnám értékelni, ha a gyártók leírnák a honlapjukon, hogy a termékpalettájuk típuselnevezéseiben melyik betű/szám mire utal. Sokkal egyszerűbb dolgom lenne kiválasztani nekem megfelelő típust a kínálatukból...

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Nekünk a konyhapult alatt van a mosogatógép, és mosogatás után ahogy kinyitjuk mindig rendesen kicsap belőle a közel forró pára, aminek egy része nyilván kicsapódik a fölé kicsit belógó (fa alapú, azaz nem kő/márvány/stb) konyhapult alsó felére. A konyhapult aljára nincs ragasztva semmi, ami védené a kicsapó párától. 7 éve minden nap így használjuk, soha nem takarítottuk, és semmi baja:

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz balojazz #77854 üzenetére

    Egyetértek veled. Én mindig megvettem a mindenféle plusz garanciákat az egyébként jóféle (márkás, drága, de azért nem Miele) gépeimhez, de soha egyikkel sem volt baj. Most már úgy gondolom, hogy továbbra is jóféle gépet érdemes venni (nem Whirlpool, Indesit, Candy, stb, hanem pl. Bosch/Siemens, AEG/Electrolux, LG/Samsung), de csak a kötelező minimális garanciával, aztán vagy használni elpusztulásig, vagy ha mondjuk 5 év múlva valami újat kitalálnak a gyártók és igényem támad rá, akkor eladni olcsón mint kifogástalan állapotú használt gépet, és megvenni helyette az újat.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák