Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz zedok #4178 üzenetére

    Kétlem, hogy normális vizeset kapnál ennyiért. Illetve tőlem a vizes eléggé távol is áll, de az más kérdés. Porzsák nélküliek közül ennyiért talán az Electrolux 6920-at választanám, ezen is gondolkodtam, aztán egy erősebb mellett döntöttünk (sok helyen írnak erre, és a testvérére, a 6930ra nagyobb teljesítményt, valami 360-370W szívóerőt, de az ügyfélszolgálatot kérdeztem, ott azt mondták, csak 290W, ahogy azt bizonyos webshopokban is írják). Ez amúgy 27k körül van. Porzsákosokat nem néztem, azokat nem ismerem. Így látatlanban esetleg valamelyik electrolux mellett maradnék azok közül is, pl. [link] Én arra figyelnék, hogy mosható hepa szűrő legyen a kiáramló levegő előtt. És praktikusan, a motorvédő szűrő is valahogy mosható legyen (nem feltétlenül hepa, az drágább, és oda szerintem nem is kell). Nem árt megnézni továbbá, hogy mennyi bele egy új szűrő, hol lehet kapni - pár évente nem árt cserélni.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz zedok #4182 üzenetére

    A nem-porzsákosok közül gondoltam az Electrolux 6920ra :)

    Szűrők: van hepa 11, 12, 13 (meg biztos van más is, én ezekkel találkoztam), ebben a sorrendben egyre jobb minőségűek, jobban szűrnek, a legtöbb gépben talán 12-es van. Szerintem nincs nagy jelentősége amúgy, inkább az az érdekes, hogy ha újat kell venni, azt mennyire lesz nehéz találni / mennyibe kerül.
    Fontos, hogy nem minden hepa szűrő mosható, én ilyet nem vennék, mert az ha (nagyon) koszos lesz, muszáj újat venni, míg a moshatókat még párszor ki lehet tisztítani, mielőtt le kéne cserélni.

    Ja, amúgy vizes porszívó: a beszívott (poros) levegőt átvezeti egy víztartályon, ez végzi a szűrést, nem szivacsok (vagyis van az is, de nem az az elsődleges). Van a háztartásban olyan is, nekem nem tetszik, mert (legalábbis a miénket) nehéz takarítani, szutykos vizet macerás rendesen kiöblögetni a tartályból, el kell mosni, a kis benne lévő szivacsot is ki kell takarítani. Meg persze töltögetni a vizet, szétszedni-összerakni, ez nekem nem jött be. Fontos hozzátenni, hogy mai, újabb / jobb típusokkal lehet egyszerűbb az élet, meg kell nézni egy bemutatót. Mindenesetre, a mostani olyan, hogy bedugom, és használhatom is, ha nagyon tele, akkor pár mozdulattal kiönthető a por a tartályból, amit nem kell elmosni, csak a szűrőket, de azokat sem minden használat után. Persze aztán lehet van, aki a vizes gépét sem szedi szét meg takarítja mindig, úgy biztos kényelmesebb az is.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • SADDLER

    csendes tag

    válasz zedok #4178 üzenetére

    Üdv…

    Nekünk kb. 2007 óta van meg és kifogástalanul működik, leszámítva a rövid porszívó csövet és a fekete műanyag csőcsatlakozás nyílását, ami nekünk elég hamar szétnyílt a műanyagcső összeillesztésénél…

    Valami nagy hatalmú háztartási cég gyártó konkurenst látott benne, mert a vizes porszívónál nincs jobb. Ezért is szüntették be a gyártását, gondolom a GE vagy a Philips... :F

    A vizes porszívó jó és pozitív hatása rögvest érezhető a lakás levegőjének minőségében.
    Legkönnyebben magad is meggyőződhetsz róla, hogy hogyan is fejti ki a hatását, ha egy garázs vagy műhely betonjáról cirokseprővel elkezded seperni a port és a szemetet, szájmaszk, porvédővel vagy anélkül. ;)
    Majd ugyan ezt, próbáld meg a seprűt vízbe mártani és a garázs vagy a műhely padlózatát szenteld fel a segítségével vagy egy slag segítségével szenteld fel a betont a garázsnak vagy műhelynek és megfogod látni, hogy még a pormaszk sem kel. ;)
    A porszívó csövén keresztül bejutó por a levegővel együtt a vizes tartályba jut be és ott a cirkuláció miatt a levegőben levő por és szennyeződések a vízzel keveredve a víztől átnedvesedett por a nehézségi erő és a nedvesség hatására a víztartályban marad és rakodik le. A többi levegő és a megmaradt por egy másik csövön keresztül akar távozni, de nem bír, mert a víztartályon belül, van egy szürke szivacs, aminek mindkét oldalán van egy szürke filcszerű anyag is.
    Ezt egy fehér áttetsző műanyag rácsszerű alkatrész és azon egy vékony fehér harisnya szerkezetű vékony anyaggal bevont rács tartja a filccel közre fogott szivacsot a csőnyíláson ami a víztartály belső, felsőrészén található, amit minden vízcsere alkalmával, ki is kell a helyéről pattintani, hogy a szürke szivacsot és a filc anyagot is átmossuk a csapnál, majd a víztől kinyomkodva visszatenni a helyére, így a szívó hatás is fenn tud maradni…
    Ezután a levegő és az átjutott por, poratka és annak az ürüléke jut el a HEPA szűrőbe és onnan a megmaradt por és levegő távozik kifelé a porszívó nyílásain vissza a lakásba, így be is zárult a kör.
    A HEPA szűrőt a porszívó alján találni egy fekete fedél fedi és tartja a helyén.
    Onnan venni elsősorban észre, hogy tisztítani, cserélni kell a HEPA szűrőt, hogy porszívózás alatt a belélegzett levegő erősen por szagú…
    Lélegzetvételkor és közben a tüdőnk felső mellkasi részében a visszajutó por és poratka ürülék, apró, szúró és kellemetlen hatást vált ki, esetlegesen többször is tüsszentenünk kell porszívózás ideje alatt…
    A HEPA szűrőt, ha nagyon koszos mossátok át folyóvízzel, bár mi is ezt próbáltuk először, de nem sok eredménnyel járt és mielőtt újra használnánk, meg kell várni, hogy kiszáradjon…! ;)
    Sajnos, már nem kapható, sem a porszívó, sem az egyéb alkatrész hozzá, mert beszüntették a már fentebb említett okok miatt, ráfogva a veszélyességére hivatkozva az áram és a vízre, ami valóbban okozhat halált, ha felborítjuk vagy fejre állítjuk a porszívót, porszívózás közben vagy ha a MAX- vonaltól feljebb van a víztartályban a víz… :Y
    Na, mindegy is a lényeg, ha nem akarunk meghalni, akkor tartsuk be a leírtakban a használati utasításokat, de itt jegyezném meg, hogy akkor a mosógép és a centrifuga is van ilyen veszélyes és az elektromos kávéfőzőről, már nem is beszélve, aminek a kávé tartó üvegje, főzés alatt szétrepedt és kifolyik a kávé a melegen tartó részébe, mint ahogy meg-annyiszor személyesen is jártunk…
    Szóval, mivel a HEPA szűrőt sem kapni már hozzá szerintem, mivel beszüntették a forgalmazását, gyártását a monopol cégek hatására és nyomására…
    Mi a LIDLI-ben vásárolt, háztartási gőztisztítóval mosatjuk ki a HEPA szűrőt, immár 4 éve és még mindig a porszívógéphez kapott eredeti HEP-át használjuk, azaz az eredetivel és kiválóan teszik a dolgukat…
    Csak ajánlani tudom mindenkinek, mind a HEPA szűrő nálunk bevált és használható módszer tisztítását és a vizes porszívót egyaránt, ha meg akar szabadulni a por, és a poratka ürülék okozta, kellemetlen kényszerköhögéstől és az egyéb vele járó tünetektől egyaránt…

    Ui.
    A porszívózás alatt, többször is kell vizet cserélni és kiöblíteni a tartályt és a rajta elhelyezett cső és annak tartozékait, valamint kimosni, kinyomkodni folyóvízzel a víztartályban található szürke szivacsot, amit kinyomkodva visszahelyezhetünk a tartály felső fedél részébe és folytathatjuk is a porszívózást, ügyelve a vízmennyiségre a tartályban, hogy a MAX-al fölött ne használjuk, inkább egy újnyival tegyünk kevesebbet bele, minthogy baj legyen.
    Ja ! IGAZ is, kihagytam, de van még egy kis szürke ovális szivacs is, ami a porszívóban a víztartály kivétele után válik láthatóvá a bal oldali csőnyílásban, FONTOS, hogy ezt is tartsuk tisztán, de ezt elég kimosni, kinyomkodni folyóvízben a porszívózás végeztével, de ezt vizesen ne használjuk, mert ennek száraznak kell lennie. !

    Remélem tudtam segíteni mindenkinek… ;)

    SaDdLeR

  • alázógyík

    őstag

    válasz zedok #16031 üzenetére

    Édesanyám már közel 6-8 éve használ valami hasonlót, csendes, és szépen mos.
    Semmi gond nincs vele.

Új hozzászólás Aktív témák