Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz farkas-j #44517 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok. Nálunk sem azért került elő a Tefal, mert hű de nagy minőség. Egyszerűen kicsi a konyha, és próbálom szisztematikusan úgy átalakítani, hogy elférjünk benne.
    Az első megállapításom az volt, hogy a szekrényekben azért nincs hely, mert a buta lábasok füle és serpenyők nyele helyet foglal. Méghozzá nem is keveset.
    Innen jött az ötlet, hogy keressünk rá egy olyan edényszettre, aminek levehető füle/nyele van. Ekkor jött képbe az Ingenio, meg még egy másik, általam ismeretlen német márka, a Backen.
    Valamiért az Ingenio szimpatikusabb volt, az meg ugye Tefal.

    De pl a korábbi, már meglévő Tefal frying pan (kb palacsintasütő csak rövid nyéllel) úgy 4-5 éves lehet, és elég csúnya a belső rétege.
    Tehát úgy kb 3-4-5 évvel érdemes számolni, ha erre gondoltál a minőség alatt.

    A fedőkkel ugyanez a helyzet. Egy sima fémrekeszbe, csak az első 2-3 fedőt tudom bepakolni, a többi nem fér bele, mert egyre inkább elnyomják kifelé egymást.
    Megint kinek van normálisan tárolható fedője? Persze, hogy a Tefalnak. (a pillangófüles) Tehát, még ha gyenge minőség is, legalább ésszel játszanak, ami a designt illeti. Amúgy, a fedők talán megmaradnak hosszabb távon is, bár ezzel kapcsolatban is támadtak kétségeim, mivel szilikon betétes a belső szigetelésük.
    Ugye a levehető fül, az edény belsejében, a belső falon is ráfog, ez által keresztezi a fedő peremét, ahol is kell egy nyílásnak lennie. De azt is el kell takarni, hogy ne jöjjön ki a gőz, vagy csak a lehető legkevesebb.
    Szóval, sok kérdés van még ezzel az Ingenio szettel kapcsolatban, és pont ez az egyik oka annak, hogy nem vettem egybe egy egész szettet, hanem csak a wokot, amit napi szinten használok.

Új hozzászólás Aktív témák