Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattheus

    őstag

    válasz herdsman12 #75405 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy írtál!

    Igen, azt tudom, hogy a mikró sugárzási frekvenciája azonos a Routerek sugárzási frekvenciájával, ellenben az félelmetes, hogy két falnyira a mikrótól a hálószobában is 0-ra blokkolta a hálózati forgalmat és a Speedtest mérés közben le is állt teljesen hibaüzenettel.

    Azóta kipróbáltam, hogy másik csatornát használok 2.4 Ghz-en (6-ról átraktam, 1-re), így legalább már az eddigi tapasztalatok alapján működik a szobákban a net, de a mikró közvetlen közelében 60 MBbps-ről lemegy 0,5 -re vagy még annál is kisebbre (ez a korábbi Tesco-s gyártmányú mikrónál, amit váltott nem fordult soha sem elő).

    Ami még furcsa, hogy ilyen jellegű panaszt nem említettek külföldi oldalakon ezzel a modellel (Lehet, hogy van különbség aközött ami itt van és máshol), viszont az feltűnt, hogy az inverteres megoldásnál viszont kiemelték, hogy hajlamosabb zavarni a WiFi-t

    Én attól félek, hogy üzemközben mikrohullámokkal is bombáz továbbra is, amit most a Channel átállítással elfedek, de ettől függetlenül én és a szomszédom is kap belőle, ami nem biztos hogy egészséges + nem értem, hogy az előző "10x olcsóbb mikrónál" miért nem volt ez gond.

    Most még van pár napom eldönteni, hogy mi legyen. Az opciók

    1. Hagyom így és esetleg kockáztatom, hogy a sugárzás miatt lett hosszútávon bajom
    2. Kicseréltetem (egyébként nagyon megszerettem ezt a konkrét típust), de olvasva, hogy Nálad mi a jelenség , vélhetően ugyanezt fogom tapasztalni
    3. Bevizsgáltatom az LG-nél, ahol vagy megnézik rendesen vagy 30 nap után megkapom, hogy minden rendben van teszteletlenül
    4. Visszakérem a pénzt és veszek egy Panasonic Inverteres mikrót (itt is ugyanez előfordulhat)

    Nem tudom mi lenne a legjobb..... :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák