Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    Sütő témához:
    A mi sütőnk 15+ éves és tudja a pirolitikus tisztítást, de eddig még soha nem úgy tisztítottam. A DM-es tűzhelytisztító habot ráküldöm, rajta hagyom amíg kell és utána acélgyapottal ledörzsölöm. Gumikesztyűben csinálom. Kb 20 perc munka. (+ a habnak kell 1 óra, de az nekem nem munka ) Fél évnél gyakrabban nem szoktam tisztogatni, mert úgy használjuk a sütőt, hogy az nem nagyon koszolódik el.
    Sajnos nincs benne kihúzható sínrendszer, de ha lenne, akkor azt használnám. Az Orczy-nál lehet kapni többféle teleszkópos tepsitartó sínt is, de egyik se ehhez a sütőhöz lett gyártva. Ez egy Elektra Bregenz márkájú. Lehet, hogy valamelyik Beko-val azonos alkatrész szinten. A háztartási gépek tervezett avultatásáról már többször kifejtettem a véleményem itt a fórumon. Talán többször is, mint kellett volna. :) Természetesen ennél a sütőnél is be volt tervezve a max 5-6 év működés. Egy sütőben sokminden nem tud elromlani. A fűtőszál ki tud égni vagy a légkeverő venti tud megállni, de azokat is könnyű cserélni. A ravasz mérnökök itt is próbáltak cselezni. A csokit hőre lágyuló műanyagból gyártották és az a használat során véletlenül pont a hatodik évben zárlatot okozott. Nem vagyok műszerész, de épp nem volt "felesleges" 100 ezer forintom egy új sütőre, így aztán szétszereltem a sütőt, kimértem a hiba okát, majd megszüntettem a zárlatot. A hőre lágyuló műanyagból készült csoki tervezőjének felmenői azóta is csuklanak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák