Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Időközben kicsit utánanéztem és talátam egy fórumot az erősítóval kapcsolatban [link], nem tudom mennyire tudsz angolul de a leírtak szerint én nem ajánlanám. Véleményem szerint Yamaha vagy Pio irányában kéne nézelődni.

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Szia.

    Örülök, hogy írtál.
    Igazából két kiszemeltem van:
    Sony STR-DG500 [link]
    Sony STR-DE598 [link]

    Mindkettőt lehet feketében kapni, bár az utóbbi egy régebbi darab, pedíg az az erősebb. Azért ezeket néztem, mert 44e és 50e pénzbe fájna, és ennél sajnos egy centel sem tudok többet fizetni érte (majd).Yamahák és a Pioneerek között ugyanebben az árkategóriában 5.1-es erősítők vannak, és úgy emléxem kisebb teljesítményűek, a fent említett kettő pedíg 6.1-es, bár igazából nem vágom így mit lehet rákötni.
    Jól gondolom, hogy ezekre a kütyükre egyaránt aktív és passzív mélnyomót is rá lehet kötni? Továbbá mire jó a HDMI, hogyha tudja a készülék? Egyáltalán ez a két Sony...jó? :) :F Mármint így specifikációk alapján.

    Hangfalnak a lehető legolcsóbbakat néztem:
    JVC 5.0 500W [link]
    SAL 2.0 300W [link]
    Yamaha mélynyomó [link]

    Továbbá itt [link] nézelődtem még, hátha találok valami olcsón. Bár 6-a előtt nem tudnék erősítőt venni, hangfalakat meg 21-22-e környékére tervezek. És -talán most jön az állatság: 12m2-es panel szobába :) Pusztuljanak meg a szomszédok, nem érdekel, túl vagyok egy hangfalrendszer-vételen, azt hittem király lesz, úgysem kell több, de hibás volt, elment a kedvem ezektől az 1be hangfalaktól, valami komolyabbra vágyom.

    Eddig sikerült annyi infót összeszednem, hogy az nem gáz, hogyha 4ohmos erősítőre 8ohmos hangfalakat kötsz, fordítva viszont igen. Hogy ez miért van, tudod, úgyhogy nem írom le.

    Depón néztem még ezeket: [link] [link] Minőséget szeretnék, ami sokáig kitart, minél nagyobb teljesítménnyel és tudással. Gondolom 4ohmos erősítőt érdemesebb venni, mint 8asat. A két Sony ugye az utóbbi. De árban és teljesítményben nagyon ottvannak, szerintem, és úgy tudom, jó márka, legalábbis az elektronika legtöbb terén megbízható, minőségi termékeket gyárt.
    Hangfalakat esetleg használtan is vennék, ha jó árban van, és jó állapotban. De ha tudok, újonnan vásárolnék. Az még annyira nem baj, ha mondjuk a mélnyomó nem boltból van :)

    Sajnos csak erre lesz pénzem. Erősítő max 50e. És a Pioneer-ek, meg a Yamahák azok drágábbak ennél. Hangfallal szinén így vagyok. Nem hiszem, hogy azt fogom mondani, ha esetleg SAL lesz a vége, hogy desz@rul szól, kritikus vagyok nagyon, de tisztában vagyok, hogy ezért a pénzért nem lehetnek nagy elvárásaim. Egy Genius Home Theater után így is biztosan nagy lépés.

    Ha lennél olyan szíves, és ajánlanád esetleg valamelyik terméket, elmagyaráznál néhány dolog, leírnál mit érdemes nézni vásárláskor, tehát kicsit elcsevegnénk a témáról, azt megköszönném. :)

    Üdv. Zsolt

    MOD: VIszonylag tűrhetően, most megyek majd lerakni a középfokot :) Köszi a linket, holnap ha hazajöttem melóból, írok.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák