Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #597 üzenetére

    Szia.
    Igen, mondhatni bátor voltam, de mindez tulajdonképpen azért volt, mert már 3 hangfalszettet hallottam vele, és mindegyik nagyon jól szól szerintem. Főleg a Heco Vitas 500 2.0, és az a SAL. Hogy melyik hangfal lesz, azt még egyelőre nem tudom, de köv. péntekig el kellene döntenem, mert megkapom az első fizum, és azt hiszem, ismét elköltöm a pénzem az utolsó fillérig :o
    Eléggé le volt értékelve, attól féltem, hogyha kihagyom, egy darabig nem lesz pénzem rá, vagy amúgy is megveszem, de akkor meg 6e-rel drágábban. Így talán jobban kijövök anyagilag.
    A SAL-lal meg az a gond, mint írtam, és valószínűleg ezért nem fogok olyat venni, pedíg tetszik, külsőre-belsőre, mert nem passzol a szobámba. Minden barnám sötétett, jóval. De ezt még párszor úgyis lesz lehetőségem átgondolni.

    Tisztában vagyok nagyjából milyen kábel kellene, de akkor még a hangkari és a ketyere közötti kábelnek is ultraminőséginek kell lennie? Nem elég a 250Ft-os noname RCA-Jack? :) Ezen ugyan már nem fogok spórolni, csak jelenleg van ~750Ft-om, anyukámtól nem akarok kölcsönkérni, mert így is lógok neki pénzzel +nyelvvizsgapénz, úgyhogy valahogy ügyesen kellene gazdálkodnom.

    Tegnap a Saturnban láttam Thomson RCA-Jack kábelt, 20cm-es 999Ft volt, gondoltam ilyet az életbe nem veszek, mivel ekkora hosszúsággal semmire sem megyek, ráadásul baromi drága. Viszont 100, hogy aranyazott volt a csatija.
    Ezzel kapcsolatban milyen tanáccsal tudsz ellátni? Mert ma esetleg még rá is érnék valahova elmenni, és venni valamit, mivel ma nem melózom :DD

    Kipróbálásról annyit, hogy már megtörtént :) És csak most olvasom, hogy finoman, stb. Rákötöttem két 10W-os, 4ohmos régi hifihangfalat. Mehet esetleg velük tovább?
    Eddigi tapasztalataim: Nem tudtam, hogy +16dB a max hangerő, persze ezt hangfalak nélkül néztem meg. Nem azt mondom, hogy nehéz kezelni, mert a lényeget (Bass/Treble) azonnal megtaláltam, de mondjuk még nem vágom, hogy memóriába hogy rakom be a rádióállomásokat, kicsit érdekes volt átállítgatni a hangzásokat. Mindez persze annak tudható be, hogy nem olvastam a kézikönyvet. Szeretem inkább kitapasztalni a dolgokat. Talán nem ártana mégis átfutnom... :) A távirányítója fekete, mondjuk ez fura, ha azt nézem, hogy az erősítő szürke. De legalább kicsi, könnyű, finomak a gombok érintése, és pofás :) Magyar kézikönyvet külön mellékeltek a ''mindennyelvű'' ''Háború és békéhez''. Garancia meg nem tudom mennyi van rá. Ennek az egy dolognak nem is néztem utána. Ez szerintem egy elég nagy hiba. 1 év biztos.

    Egyszóval: Szól. Bár a két kis hangfallal nem valami nagy élmény. De nem is vártam többet. (Najó, de :DDD ) Kivárom még a jövő hetet, aztán hajrá, valami cicergőt nézek hozzá, és csókolom. Egy ideig nem tudom, és nem is akarok vele foglalkozni.

    Egyébként az erősíő akkor is felveszi(vagy leadja, nem tudom) azt az 500W-ot, amikor csak 2X10W van rákötve? Mert ha ugyanannyi áramot zabál, mintha 1000W lenne rákötve, az gáz, anyám meg fog nyuvasztani. Géppel együtt, ha még a mélynyomó meg 5.0 is rá lenne kötve, nagyjából 1,1-1,2kW-ot zabálnának. Ami egy vasalóhoz képes (2kW) nem vág annyira oda, de hé, akkor se kevés. Nameg vasalókból is van sokféle.

    Most azt nem tudom, hogy hallgathatom-e a rádiót, inkább kikapcsoltam, mikor olvastam a hsz-od. :P És nem tudom hol kapok a közelben olcsóért minőségi, lehetőleg 2m-es RCA-Jack-et. Ezt majd kitalálom még.

    Köszi.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák