Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neoteric

    addikt

    Üdv

    Van nekem egy gigabyte p35c ds3r alaplapom és lenne 1 kérdésem.

    Amikor vettem a konfigot, akkor először egy micron d9 rampár volt benne, amivel nem volt hajlandó elindulni a gépem. Bekapcsoltam és a vga venti pörgött 100on,de se kép se hang.

    Elvittem a lapot is meg a ramokat is egy haverhoz, ahol kipróbáltuk az ő ramjait(crucial ballistix) az én lapomba, ill az én ramjaimat az ő lapjába (asus p5q pro).
    Mind2 esetbe műkködött a rendszer, szal a micron ramok is hibátlanul mentek nála, ill a lapomba is hibátlanul mentek a crucial ramok.

    Mondom jóvan akkor ezek biztos nem szeretik egymást... sikerült eladni a micron ramokat és vettem helyettük OCZ-t. Beraktam a gépbe (ez volt kb augusztus elején) és működött a hibátlanul. Egészen múlt7ig. Netezés közbe 1x csak ki írt vmit a windows, de kb fél sec múlva le is kapcsolt a gép.(nemtudtdtam elolvasni..)
    Bekapcsoltam és megin aza jelenség volt mint a micron ramokkal. Venti 100on, de se kép se hang.
    Beraktam a gépbe tesóm 533mhzes kingmax ramjait, amivel tökéletesen megy a gép. (most is azzal írok)
    Gondoltam lehet, hogy az OCZ ram megadta magát(ill többen mondták), ezért elvittem egy másik haverhoz, aki megnézte őket és nála hibátlanul működtek(p35 ds3r-je van).
    Most is nála vannak a ramok, mert megkértem h memtestet futtasson és ha azon is átmennek, akkor mondhatom hogy a ramnak semmi baja.

    Aza baj, hogy ha elküdöm a lapot gariba, és ő náluk működik hibátlanul a lap, akkor nem fogják nekem kicserélni.
    Szóval most tanácstalan vagyok hogy mégis mia szent szar baja lehet a lapomnak...ill hogy mi a teendő ilyen esetekbe.

    Akinek van vmi tippje, ötlete, azt szívesen várom. :R

    ui: bocs a hosszú hszért, de gondoltam inkább leírom az egész storyt, hogy minden érthető legyen.

    (bocs hogy ide is beírtam, de gondoltam ha 2helyen van, akkor több az esély a megfejtésre..)

    PSN: ne0teric_sAN

Új hozzászólás Aktív témák