Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gondar

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni! Ezen a héten vásároltam a HP Dv-6 laptopomhoz (win7 64bit) egy Samsung 128gigás series 830-as ssd-t. Az optikai meghajtó helyére szereltem be. Ezután a Macrium Reflect nevű programmal klónoztam egy ~1-200 megás rejtett partíciót (System) és magát a C meghajtót, ami 70 giga körüli, ezen van a windows és egyéb programok, adatok.

    Ezután a winchester-en volt a C meghajtó, egy rejtett System partíció, Recovery, és Hp tools nevű partíció.
    Az ssd-n pedig a C meghajtó és a System partíció klónja.

    A bios-ban kiválasztottam, hogy az ssd-ről bootoljon, majd miután betöltött a windows leellenőriztem, hogy helyesen működik-e az ssd. (trim, ahci stb..) Ezek mind rendben voltak. Majd én balga gondoltam mivel már az eredeti C partícióra nincs szükség ezért az formáztam. Ezután egy újraindítást követően nem volt hajlandó bootolni a laptop. (Gondolom ez nem meglepő.. :D )

    Most sikerült a winchesterre telepíteni egy szűz win 7-et a recovery segítségével. Kérdésem az lenne, hogy mégis, valahogy visszatudok állni a régi rendszerre. Mivel az ssd-n még mindig ott csücsül a régi C és system partícióm.

    Remélem érthető voltam és köszi a segítségeket előre is!

Aktív témák