Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz C_hris #10884 üzenetére

    A Prefetch/Superfetch -el kapcsolatban:
    Felesleges. Én próbálkoztam vele, és 2...3 másodpercet nyertem vele BOOT -nál. A kikapcsolásával meg nyertem átlagosan 5...7% -al kevesebb memóriakihasználtságot. Talán egyes programoknál egy hangyaf@sznyival gyorsabb volt a hidegindítás, ha megvártam az 5 percet indítás után, amíg a superfetch betölt, de ezt szerintem senki sem szoktam megvárni.
    Ez egy HDD esetében csodákra képes, de egy SSD esetében értelmetlen. Tény, hogy a RAM gyorsabb mint az SSD, de most arról beszélünk, hogy azonnal a rendszerindítás után 1,0, vagy 1,5 sec alatt nyílik meg valami, ami HDD-ről minimum 5 sec, superfetch -el. (tehát 5 perc után)
    A Prefetch/Superfetch pont abban segíti a HDD -t, amiben az SSD erős. A programindítás gyorsítása.

    Viszont ha bekapcsolva marad, akkor sincs semmi gond, az élettartamot nem befolyásolja
    az az indításonkénti pár MB + írás.

    Users mappák:
    A benne lévő dokumentumok, képek, letöltések, stb-stb-stb mappákat célszerű áthelyezni, egyrészt a helyfoglalásuk miatt, másrészt pedig semmi értelme ezeket SSD -n tartani.

    Szerk.: Defrag - igen, jó esetben nem jelenik meg a töredezettségmentesítőben az SSD, viszont a defrag szolgáltatás kell, ha van HDD is, és akarod töredezettségmentesíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Aktív témák