Hirdetés

Aktív témák

  • BoSSanCS

    tag

    válasz Kferro #476 üzenetére

    Nagyon egyszerű beállítani! Annyi a lényeg, hogy lépjél be a routered webes konfigurációjába (http://192.168.2.1 vagy nemtom mennyi az smc router ipje), írd be a felhasználónevet és a jelszót (ezeket megtalálod a routered leírásába), majd ott a WAN portot kell bekonfigurálni, mégpedig oly módon, hogy a PPPoE kapcsolatot kell kiválasztani, ekkor megadni a dmcctől kapott felhasználónevedet és jelszavadat, és arra kell még figyelni, hogyha pl. a switches rendszeren vagy, akkor a PPPoE-nél elvileg lehet még olyat állítani, hogy statikus vagy dinamikus PPPoE-t akarsz, vagy ha külön ilyen gomb nincsen, akkor egy olyan pipát kell keresni, amit ha bepipálsz, akkor adhatsz meg IP címet is (valamelyik routeren enable/disable van stb.), a lényeg, hogy a statikus PPPoE-t kell kiválasztani, vagy ha nincs ilyen a routeredbe akkor bepipálni valamit, hogy IP címet is tudjál megadni, ugyanis meg kell adni a switches rendszer esetén a házban lévő switch IP címét, hogy azon keresztül csatlakozzál az internetre (az IP-je pedig 192.168.0.1 elméletileg mindenhol). Modemes rendszer esetében nem tudom, hogy hogyan működik a dolog, de ott én szerintem egyszerűen csak dinamikus PPPoE-t kell választani és csak a felhasználónevet és a jelszót kell megadni.

    Elméletileg ennyi a dolog, ha valami nem elég világos akkor írj privit aztán megpróbálom jobban elmagyarázni! ;)

Aktív témák