Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Én egy érdekes problémával fordulok hozzátok, remélem elfér ebben a topikban - nem találtam jobb helyet. Van egy 280-as gtx-em és hozzá 186.18-as driverem. A gondom az, h nincs vsync-em se vista 64 (sp1) se xp 64 (sp2) alatt. Vagyis féligmeddig "van". Most épp far cry-t próbálgatom, de elég undorító a játék. 60 fps-nél bekorlátoz, ez arra utal, h működik, de 60 fps alatt már mégse megy. Nem korlátoz be 30-ra netán 20-ra, 15-re. Hanem 60 alatt vhogy vsync nélkül teker, és szaggat miatta a képem. És se "forced on" nem segít, se a játékon belűli opció. Ez vonatkozik minden játékra. Ez már elég borzasztó, de van egy undorítóbb problémám is. :W

    Az miért van, h játékon kívűl és belül is minden maxon van (kint: high quality, bent: ultra high), de mégis úgy viselkednek az objektumok (füvek, bokrok) és a textúrák, mintha a driverben performance-re lenne állítva, vagyis a játékban egy bizonyos távolságban "spórol" az objektumokon a kártya. Eltűnteni a füvet, gyenge textúrákat használ. És k.b@szott mód gusztustalan, h közelebb érve hírtelen textúrát cserél egy nagyobb felbontásúra, előbukkan a semmiből a fű/bokor, és egy éles kontúr mentén elkezd végre textúrát szűrni az objektumokon (ezt úgy kell elképzelni, h ha kettévágok egy deszkát mondjuk képzeletben, akkor a közelebbi oldalán van textúra szűrés - éles árnyékok, nagy felbontás -, a távolabbi oldalán egy éles határvonalon túl, meg nincs - gyenge minőség.

    Ilyet régen a 76gt-mel vettem észre, h egy távolság után elsprórolja teljesítmény módban a kártya a dolgokat. De azt meg lehetett szűntetni a minőség móddal. De itt csinálhatok amit akarok! :W Hol itt a probléma? H tudom ráerőszakolni a kártyára, h 10 méternél távolabb is igenis szűrje meg azt a ládát, meg rakja be nekem az ajtóra a nagyfelbontású textúrát egy kilóméterre! :F Még nem is zavarna, ha ratyi textúra maradna, mert elkönyvelem a játék hiányosságának, de így, h pölö 5 méternél hírtelen és feltűnően lecseréli, így nagyon nagyon irritáló. :W

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    Bocs, kicsit hosszú lett. :R

Aktív témák