Hirdetés

Megérkeztek a Telenor otthoni mobilnet csomagjai

A földrajzi korlátozást eltörölték, lehet tévéelőfizetéssel is kombinálni, pont mint a vezetékes szolgáltatásokat. A MyMusic csomagokból kimaradt a Spotify.

Új szelek fújnak

Vezeték nélküli otthoni internettel és a zenei streamek elhivatott rajongóinak készített díjcsomagokkal jelentkezett a Telenor. Most a Vodafone HomeNet példájára a Vezetékes internetszolgáltatók levesébe is beleköpnek, miután idén már nekimentek a kábelszolgáltatóknak a MyTV megnyitásával. Az új otthoni mobilinternet (és TV szolgáltatás), a Hipernet Home 4+3 díjcsomaggal mutatkozott be, a My előtaggal rendelkezők internetes TV előfizetéssel kombinálva S, M, L és XXL méretben, a csak internetelérést tartalmazó csomagok S, M és L változatban érhetők el.


[+]

Az otthonra szánt mobilinternetek közül a legkisebb csomag (Hipernet Home S) 25 GB belföldi adatforgalommal 2 éves hűséggel e-komfort csomaggal (5390 Ft helyett) 4312 Ft havonta, a Wifi router egyszeri 9990 forintba kerül. Minden csomaghoz a D-Link DWR-116 routert és a DWM-222 modemet adja a szolgáltató. Azonos elköteleződést feltételezve a közepes M csomag (6490 Ft helyett) 5192 forintba kerül, 50 GB keretet tartalmaz, a routerért ebben az esetben nem kell külön fizetni. A Hipernet Home L 100 GB-os belföldi kerete (7990 Ft helyett) 6392 Ft az online számlázást és fizetést választó, tartozásukat határidőn belül rendező ügyfelek számára. Mivel nem teljesen egyértelmű, hogy mit jelent az egyéb forgalom, amire az adatkeret felhasználható (az e-mailezés és a böngészés korlátlan belföldi forgalomtípusnak minősül), ennek pontosítását kértük a vállalattól.

A mobilnetet és TV-t is tartalmazó csomagokból eggyel több született, itt az XXL a legnagyobb, bár ez az L-hez hasonlóan 100 GB adatkeretet tartalmaz, a különbséget nem itt kell keresni. Csak hogy ne legyen túl könnyű átlátni a helyzetet, a My Hipernet Home csomagok kicsit másképp működnek, mint a Hipernet Home családba tartozók: az adatkeretek azonosak, viszont az S és az M csomagoknál csak a MyTV számít korlátlan belföldi forgalomtípusnak, az e-mail és a böngészés nem, míg az L és XXL előfizetők a MyTV mellett ezeket is szabadon használhatják.

Hirdetés

Zene minden mennyiségben

A tévés S csomag 4590 forint havonta és 18 csatornát pakolt mellé a szolgáltató, míg az 5990 forintos M-hez már ötven csatorna jár. Az L azonos áron kétszeres adatkeretet biztosít, viszont csak a közmédia 5 csatornája és a Telenor saját műsorfolyama került bele a csomagba, míg az XXL szintén 100 GB forgalom mellé 50 tévécsatornát és HBO Go előfizetést is tartalmaz 9990 forintos havidíjért. Éjszakára (23 órától reggel 8-ig) 990 forintért 100 GB kiegészítő keret igényelhető bármelyik csomaghoz.

A Spotify kimaradt
A Spotify kimaradt [+]

Bár otthoni csomagnak hívják, a Telenor tájékoztatása szerint a Hipernet Home és My Hipernet Home csomagok esetében sem kell földrajzi korlátozásokra számítani, tehát nincs cellához kötve a használat, belföldön szabadon mozoghatunk a szolgáltatás elérhető lesz, ahol rendelkezésre áll a megfelelő lefedettség, akár 150/20 Mbit/s sávszélességgel is netezhetünk. Amennyiben a kereteket kimerítettük, az elérhető maximális le- és feltöltési sebesség 128/128 kbps

Újdonság még a háromféle MyMusic bevezetése: a Start 15 órányi zenei forgalmat kínál 290 forintért havonta, a Nonstop korlátlan 990 forintért, míg a Deezer a Deezer Premium+ használata során keletkező adatmennyiség miatti fejfájástól szabadítja meg előfizetőit. A csomagok a streamszolgáltatások előfizetési díját a Deezer Premium+ kivételével nem tartalmazzák, arról a felhasználónak magának kell gondoskodnia. Az elérhető információk alapján az Apple Music, a Google Play Zene, a Tidal és a Deezer weboldalán, vagy a hivatalos alkalmazáson keresztüli forgalom számít dedikált zenei adatnak, tehát a Spotify például már nem. Jó hír, hogy a (prepaid) kártyás ügyfelek is igényelhetik a MyMusic csomagokat, csak a fordulónapokon legyen miből levonni a díjat.


[+]

Jelenleg három online rádió, a Petőfi, a Kossuth és a Bartók adása esik még a dedikált adatkeret kategóriájába, akár a www.mymusic.telenor.hu oldalon keresztül, akár a saját weboldalukról, vagy a rádió hivatalos alkalmazásán keresztül hallgatja ezeket az ember. Számos kérdés merült fel bennünk a fentiekkel kapcsolatban, amint megérkeznek a válaszok, olvasóinknak is eláruljuk, mi számít böngészésnek, lehet-e meglévő MyTV előfizetést használni a My Home csomagok esetén, illetve többek között azt is, hogy a SIM kártyát kizárólag az előfizetéshez biztosított routerben, vagy más eszközben is használhatják-e az ügyfelek.

Azóta történt

Előzmények