Hirdetés

Tagan Easycon tápegységek

Belső

Az Easyconokat kinyitva alapvetően ugyanazt a felépítést találtuk néhány kisebb eltéréssel. A legjelentősebb a ventilátor típusa. A kisebbikben japán, Sanyo Denki légkavarót találtunk. A San Ace 120 családba tartozó 9G1212H401 modellre jellemző az átlagosnál nagyobb motorméret, a közepesen erős, 0,31 amperes motor és a 2850-es percenkénti csúcsfordulaton keltett 40 dBA zajszint. Korábban már hangsúlyoztuk, hogy ezt a sebességet és zajszintet nem biztos, hogy elérik a hasonlóan erős ventilátorral szerelt tápok. A 480-as Easycon 2850-es fordulatra hitelesített ventilátora is bőven 2400-as percenkénti fordulat alatt tetőz a 40 dBA-nál jelentősen alacsonyabb zajszint mellett.

Az 580 wattos Easycon ventilátorának kilétét egy Tagan matrica fedte. Az S1202512H számból és a jó magas, 0,52 amperes áramerősségből a Globe Fan csúszócsapágyas izomgépére lehet következtetni, mely nem tartozik az igazán halk megoldások közé. Percenként 2800-as csúcsfordulatán 43,6 dBA-t produkál. Maximális terhelés mellett bizony az Easyconban is megközelíti ezt a fordulatszámot, így a címkén megadott 30 dB kissé furcsának tűnik. Kár, hogy olyan eszköz nem áll a rendelkezésünkre, amellyel az 580 wattos erőgépet is 100 %-osan le tudnánk terhelni.

A ventilátorok alatt két nagy, feketére színezett bordát találtunk. Érdekes, hogy a kisebb teljesítményű tápban nagyobb bordák vannak a bemeneti oldalon. Szintén a 480-as előnyére vall, hogy a baloldali EMI-szűrő és a jobboldali PFC elektronika, de még egy kis különálló bordácska is a főtrafó mellett szigetelőlappal lett leválasztva. Kellemetlen, hogy a meleget leadó bordák majdnem érintkeznek a bemeneti kondenzátorokkal.


A Tagan Easycon 480 bemeneti oldala


A Tagan Easycon 580 bemeneti oldala

A kimeneti oldal vaskosabb bordáján pici nyomtatott áramkörön zsúfolódik egymás mellé három ventilátorcsatlakozó és egy külön bordával hűtött kis alkatrész. Természetesen az aljzatok közül most csak egy van használatban.

A kimeneten szintén nagy a tolongás. A 12 voltos vezetékeknek át kell menniük a jobboldalon lévő újraegyesítőhöz, majd innen vissza a túloldalra. Sajnos nem látszanak a kimenő feszültségek stabilitásáért felelős kondenzátorok. Ezek egy kis áramköri lap és a borda forró ölelésében vannak, ami nem tesz jót az élettartamuknak. Szerencsére a gyártó három év garanciát vállal termékeire.


A Tagan Easycon 480 kimeneti oldala


A Tagan Easycon 580 kimeneti oldala

A kis nyomtatott áramkörön két chip látható. A jobb oldali TL494CN a PWM vezérlő, a bal oldali LM339N a Power Good jel előállítására szolgál, ami az alaplap felé jelzi, ha a táp feszültségei beálltak az indításhoz szükséges, biztonságos szintekre.

A moduláris vezetékek paneljén meglehetősen durva forrasztásokat látni. A 480-as esetében minden kábel a kimenő, fix köteg alatt halad, de a 580-asnál néhány vezeték felülről, a többi pedig alulról kerüli meg. Az előbbi kialakítás elegánsabb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Tagan

Azóta történt

  • A lámpagyáros UPS-ei

    Az amerikai Tripp Lite-ról eddig vajmi keveset hallhattunk hazánkban, pedig a cég komoly tapasztalattal rendelkezik a szünetmentes tápegységek gyártásában.

  • FSP BoosterX 3: külön táp a VGA-nak

    Az állítólag 150 watt körüli fogyasztású videokártyák világában megnéztük, mire jó egy VGA-táp.

  • Rakétás tápegységek

    A Spire Rocketeer termékcsaládjának két legkomolyabb darabját, az 500, illetve 600 wattos, moduláris V-öt és VI-ot teszteltük.

  • 1000 wattos tápóriás

    Az Enermax bődületes erejű és felszereltségű kilowattos Galaxy tápját teszteltük.

Előzmények

Hirdetés