Samsung D8000, az okostévé

Social TV, böngésző

Social TV

Hirdetés

A különféle közösségi oldalak népszerűségét láthatóan a Samsung is megpróbálja minél inkább kihasználni. A Social TV-vel az a céljuk, hogy a tévézést valahogy össszekombinálják ezekkel. Három szolgáltatás, a Gtalk, a Twitter és a Facebook érhető el ebben a rendszerben egyelőre, amelynek lényege, hogy az ember, miközben a képernyő nagy részén az aktuálisan futó műsort bámulja, addig a másikon aktív közösségi életet élhet. Azaz egy saját fejlesztésű felület segítségével bejegyzéseket tehet a Facebook falára, csetelhet vagy twittelhet, és ezzel egy időben persze a többiek bejegyzéseit is láthatja.

A Facebook esetében úgy működik a dolog, hogy a felhasználónak létre kell hoznia egy Smart TV profilt, amelyhez hozzá kell rendelnie a saját Facebook profilját. Ez pedig, mint ahogyan a vállalat munkatársai elmondták, azt jelenti, hogy a Samsung nem kapja meg a felhasználó adatait, nem látja a kapcsolati rendszerét, és azt sem, hogy milyen programokra hívták meg stb. A rendszert a Facebookkal közösen fejlesztették, és a Gtalkkal, illetve a Twitterrel is ugyanez a helyzet. Nem volt túl sok időnk, hogy ezzel szórakozzunk, úgyhogy nem tudtuk eldönteni, hogy valóban használható szolgáltatásról van szó vagy csak egy látványos, de üres lufiról. Elnézve, hogy mondjuk a Való Világ vagy egyes focimeccsek alatt milyen pörgés ment a mikroblogokon, közösségi oldalakon, benne van a paklikban, hogy ennek az ötletnek bizony van létjogosultsága.

Böngésző

Került egy teljes értékű böngésző is a tévébe, aminek már nagyon ideje volt. Saját fejlesztésről van szó, tehát nem egy már meglévő, elsősorban számítógépekre optimalizált programot próbáltak meg ráerőszakolni a televízióra. Miközben a neten szörfözget az ember, addig a jobb alsó sarokban folyamatosan figyelemmel követheti az aktuális műsort, így nem kell félnie, hogy lemarad valami fontosról. Okostelefonra tölthető távirányító applikációval próbáltuk ki a böngésző kezelését, és bár a virtuális billentyűzet meg sem közelíti egy hagyományos QWERTY klaviatúra hatékonyságát, egész gyorsan boldogultunk vele. A kurzorral ugyanez a helyzet. Nyilván egy egér jobb lenne, de aki megszokta a notebookok tapipadját, annak a nyíl navigálása itt sem jelenthet akadályt.

A beépített Wi-Finek köszönhetően a netkapcsolat megteremtése nem okozhat különösebb nehézséget, főleg úgy, hogy ehhez elég egy 3G technológiát támogató okostelefon vagy tablet is, amelyek ilyenkor routerként, Wi-Fi Hotspotként is funkcionálnak. Pillanatok alatt létrehozható az összeköttetés, és bár a sebességgel olykor gondjaink akadtak, ez kimondottan életképes megoldásnak tűnt így elsőre.

A böngésző támogatja a Flasht, viszont ez egyelőre csak névlegesnek tűnik, hiszen a tv processzora nem túl erős, így a Flash animációk, videok sokszor megakadtak. A vállalat a termékkommunikáció során hangsúlyozza, hogy egy tévé legfontosabb feladatának nem a számítógép leváltását tekintik. Tehát az integrált browsert nem csodafegyvernek szánják, hanem egy olyan hasznos kiegészítő funkciónak, amely egyelőre többet kínál, mint a konkurens megoldások. Ennek ellenére nem lenne meglepő, ha a fejlesztések a jövőben ebbe az irányba mozdulnának el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés