PGA Tour 2K25 - a tökéletes swing nyomában

A jól sikerült 2K23 után itt a sorozat legújabb része, amely most először tartalmazza mind a négy major versenyt. A kérdés, hogy ezen túl is hozzá tud-e adni az élményhez.

Csak egy újabb drive?

A játéktudásomat is figyelembe véve kicsit fáj leírni, de több mint tíz éve golfozom a való életben, és ebből adódóan a golfjáték az egyik kedvenc műfajom – legalábbis VR-ben. Minden idők egyik legjobb játékának gondolom a Walkabout Minigolfot, és egy kiváló golf-grip kiegészítővel rendszeresen gyakorlok a GOLF+ játékban is, de a klasszikus konzolos vonal valamiért sosem fogott meg. A PGA Tour 2K25 viszont egy olyan izgalmas utat járt be, hogy mindenképp kellett adnom neki egy esélyt: a történet 2014-ben a HB Studios által fejlesztett és kiadott The Golf Clubbal indult, amely egy valósághű szimuláció volt mindenféle licenc nélkül, tehát nem voltak benne nagy versenyek vagy valós játékosok. A játékmenet viszont meggyőző volt, így a már a 2K Sports által kiadott The Golf Club 2019 megkapta a PGA Tour licencet, így több világhírű pálya és egy izgalmas karriermód is helyet kapott benne. A sorozat következő része a PGA Tour 2K21 volt, ahol már a virtuális Tiger Woods is megjelent mindenféle egyéb exkluzív PGA Tour-tartalom mellett. A 2K23 sok tekintetben változott, hozott például egy teljesen új irányítási rendszert is – a battle pass és a mikrotranzakciós bolt mellé. Tesztünk tárgya is nagyot lépett a tartalmak tekintetében, például most először tartalmazza a széria mind a négy major versenyt, rengeteg PGA- és LPGA-játékost, 29 licencelt pályát, az pedig mindenképp bíztató, hogy a fejlesztő továbbra is a HB Studios.

A játék indítása előtt viszonylag sokat gondolkodtam azon, hogy nálam hogyan találhatna célba a játék, mik azok az elemek, amik a képernyő elé tudnának kötni. Arra hamar rájöttem, hogy a többséggel ellentétben én nem az irányításban fogom keresni az élvezetet, úgyhogy erre majd később térek ki. Számomra egyértelműen a hangulat, a grafika és az exkluzív tartalmak a fontosak, úgyhogy ezekkel kezdem. Ez előbbi nagyon korrekt iparosmunka, mint az a képernyőmentéseken is látszik, a pályák gyönyörűen, állóképeken pedig a közönség is mutatós. Az egyetlen számomra igazán fájó hiányosság, hogy a nézők nem igazán élnek együtt a játékkal: folyamatosan az ütő játékos irányába néznek, nem követik a labdát, tudomást sem vesznek arról, ha az két méterrel előttük áll meg, pedig a valóságban ilyenkor nagyon vicces reakciókat lehet látni a közvetítéseken, jópofa lett volna ezeket átemelni a játékba is. Ami a képeken nem látszik, az a mozgás: itt is kiváló munkát végeztek a fejlesztők – a swingek gyönyörűek és régebbi játékokkal ellentétben nincsenek animációs megakadások. A játékosok is szépen ki vannak dolgozva, az átkötő animációk is hozzátesznek a hangulathoz, egy jól sikerült ütés után röpködnek az ökölpacsik a caddie-nk felé.

[+]

Az összhatáshoz a kommentár is sokat hozzátehetne, a technikai minőségbe nem lehet belekötni, de a végeredmény valahogy mégis vegyes: a kommentátorok egyrészt kissé enerváltak, plusz sokszor a kiváló ütések után is lefitymáló megjegyzéseket tesznek és hibáról beszélnek. Úgy tűnik, mintha a játék pusztán azt nézné, hogy megvan-e a green on regular, pedig a valóság ennél árnyaltabb. Többször is előfordult, hogy az ütésem picit hosszú volt és a green szélén állt meg, de nagyon közel a zászlóhoz: ilyenkor 1 métert kellett puttolnom a birdie-ért, a kommentár mégis az volt, hogy hogy óriásit hibáztam. Ez főleg azért zavart, mert a valóságban egy-egy ilyen ütésért sok mindenem odaadnám, szóval örültem volna, ha a játék is díjazza a próbálkozásaimat. A TV-közvetítések hangulata ezen problémák ellenére is visszajön, hiszen az animációk, kiírások gyönyörűek, és bár a kommentár lehetne jobb, az összhatás így is rendben van.


[+]

A tartalmak szempontjából a sorozat sosem kényeztette még ennyire a rajongókat: már az is sokat elárul, hogy a játék borítóján Tiger Woods mellett két ismert és szerethető golfozóval, Max Homával és Matt Fitzpatrickkal lehet találkozni, de mellettük ott van Justin Thomas és Collin Morikawa is, a női mezőnyből pedig Brooke Henderson, Lydia Ko és Rose Zhang is szerepel, úgyhogy a felhozatal összességében meg voltam elégedve, csak azt sajnáltam, hogy a kedvenc női játékosom, Nelly Korda az EA Sports exkluzívja, úgyhogy itt nem találkozhattam vele. A 29 licencelt pálya pedig a rajongók számára nagy örömforrás lesz: Oakmont Country Club, TPC Sawgrass, Pebble Beach, Royal Portrush Golf Club, Quail Hollow Club, és még lehetne sorolni a legendás helyszíneket. A St. Andrews Old Course viszont később érkezik majd egy ingyenes DLC formájában.

[+]

A várakozás nem lesz megterhelő, a PGA Tour 2K25 ugyanis tartalmaz egy kimondottan kellemesen használható pályaszerkesztőt is, úgyhogy a golfrajongók mellett a Sim City fanatikusok is megtalálhatják a számításaikat, ráadásul a számtalan közösségi pályának köszönhetően a játék szavatossága is nagyon hosszú. A golfmárkák sora szinte hiánytalan, különféle ruházatokat és kozmetikai elemeket igazi pénzért is lehet vásárolni, de szerencsére a játék nem olyan tolakodó, mint például az NBA 2K25, egyáltalán nincs pay-to-win érzés, úgyhogy ezt a részt igazából extrának is fel lehet fogni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • TopSpin 2K25 teszt

    Djokovic nélkül ugyan, de bő évtizedes kihagyást követően visszatért a TopSpin-széria – itt van minden Grand Slam, de vajon a játéknak mekkora esélye van a világelsői címre?

  • PGA Tour 2K23 teszt

    Minden részletét tekintve hivatalos, a sportág nagyjait is tartalmazó golfszimulátort rég láttunk, így a 2K23 komoly helyzeti előnnyel indult.

  • Cursed to Golf teszt

    Van, aki örülne neki, ha naphosszat golfoznia kellene – de még ő is átokként fogná fel, ha a purgatóriumból való szabadulása múlna minden lendítésen.