LG 50PM6800: plazmatévé az LG műhelyéből

Digitális adások, 3D

Az integrált DVB-T, DVB-C tunereknek köszönhetően a földfelszíni, illetve kábelen sugárzott digitális tévéadások vétele is megoldott. A csatornakeresés gyors és kulturált, indítása után 2-3 perc elteltével már lehet is tévézni. Az adók sorrendje átvariálható (bár amíg ilyen csekély a kínálat, erre nagyon nem lesz szükség), a tiltásuk is lehetséges, sőt kedvenceinket külön listába tehetjük.

Tévézés közben az info gomb megnyomásával kérhetőek le különféle információk az adott műsorról: a felbontásról, az esetlegesen elérhető hangsávokról, feliratokról, illetve a rövid tartalmi leírás sem hiányzik. A modell képes ellátni a rádugott antennát árammal, így azt nem szükséges a hálózati áramforráshoz csatlakoztatni. A jelfeldolgozás remek, még egy kisteljesítményű, átlagos szobaantennával sem volt semmi gond, az adás folyamatos volt, a kép sem hullott atomjaira.

EPG, műsorrögzítés és time-shift

A beépített tévéújság a távirányító Guide gombjával nyitható ki, de a smart menüből is elérhető. Egyszerre nyolc adó kétórányi programja fér ki a képernyőre, viszont arra nincs mód, hogy ezeket típusuk (gyerekműsor, hírek, sport stb.) listázzuk, pedig egyes konkurens termékek ezt már biztosítják. Egy adott műsorra kattintva itt is elolvasható annak tartalma, és az időzítés is beprogramozható. Ez lehet szimpla emlékeztető, de vonatkozhat a felvételre is.

Ebből következik az is, hogy a tévé képes arra, hogy a digitális adásokat az USB porton keresztül csatlakoztatott merevlemezre rögzítse, akár közvetlenül, a távvezérlő REC gombjának megnyomását követően. Ezen kívül a time-shift is működik, azaz az élő adás megállítható, visszatekerhető, többször újra nézhető.

3D, 2D->3D

Az LCD tévékkel ellentétben itt továbbra is az aktív shutteres képalkotási eljárást használják a térhatású tartalmak megjelenítéséhez. A tévé mellé nem jár szemüveg, azt külön kell megvenni, de mi azért találtunk egyet a dobozban, amelynek a súlya örvendetesen kicsi, egyáltalán nem kényelmetlen a viselése. A beépített akkumulátora az USB-n keresztül tölthető, és negyven órányi működésre elegendő energia elraktározására képes. A szinkronjeladót beépítették a tévébe, azaz nem kell az e feladatot ellátó, külön kiegészítővel vesződni.


A tv képes felismerni, ha térhatású tartalom érkezik rá, és akkor elméletileg automatikusan 3D módba állítja magát, ám ha valamiért ez mégsem történne meg, akkor a funkció közvetlenül is bekapcsolható. A 3D hatás erősségét a felhasználó manuálisan is belőheti, ám ha nem kíván ezzel vacakolni, akkor az előre beprogramozott beállítások (extrém, mozi, sport, normál) közül is válogathat. A szédülést megelőzendő a modell megkapta a 3D képkorrekció funkciót, és a cég saját fejlesztésű, 3D hangzoomolás névre hallgató szolgáltatása sem hiányzik, ami csatlakoztatott házimozi-rendszer esetén a képhez optimalizálja a hangot (azaz ami "közelebb" van, az hangosabb lesz).

A készülék módot ad a hagyományos kétdimenziós tartalmak térhatásúvá konvertálására is, így erősítve a továbbra is kicsit szegényes tartalomkínálatot. Ezt a cég állítása szerint folyamatosan fejlesztik, és hogy jó irányba mozdultak el, az tagadhatatlanul látszik, ám a végeredmény a tökéletestől még mindig messze van. Néha hajlamos mellélőni az elektronika, de a statikus hátterű vagy lassan hömpölygő műsoroknál, illetve animációs alkotásoknál egész jól beválhat. Normális minőségű forrás esetén a 3D megjelenítésben nem fog sok kivetnivalót találni az, akinek egyébként is bejön ez a plusz szolgáltatás. Crosstalk, azaz áthallás gyakorlatilag nincs, tehát a szellemképektől felesleges félni, és akadozással sem kell számolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés