Hardveres majális

Megjelenítés



PCland Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Komoly erősítés érkezett az NVIDIA grafikus kártyás részlegén. A Kepler architektúrát elsőként használó GTX 680 mellé nemrégiben jött egy nagyobb és egy kisebb testvérmodell. Számunkra elsősorban a GTX 670 érdekes, mely lényegesen alacsonyabb áron kínál a GTX 680-énál alig – csupán 8-10 százalékkal – kisebb teljesítményt, ráadásul ennek egy részét a gyárilag tuningolt modellek be is hozzák. Míg a GTX 680-ak ára bőven 150 000 forint fölött mozog, addig a Palit alap GTX 670-ét már 124 600 forint ellenében hazavihetjük. Az Asus GTX 670 bázismodellje valamivel drágább, 132 900 forintért kapható, cserébe viszont komolyabb egyedi hűtőt és kettő helyett három év garanciát kapunk.

Gyári tuningos változatot is kínál mindkét márka. A Palit JetStream GTX 670-ének szintén duplaventilátoros egyedi hűtése van, grafikus processzora pedig a referencia 915/980 helyett 1006/1084 MHz-en jár, míg a 2 GB GDDR5 memóriát 2168 MHz-re gyorsították fel. Jó hír, hogy a turbós Palit GTX 670 ára egyáltalán nem szállt el, 127 900 forintért a miénk lehet. Az Asusnál picit vastagabban fogott a ceruza, pedig ott csak a GPU-t hajtották túl, 1058/1137 MHz-re, a memória maradt 1502 MHz-en, a vételár pedig 136 200 forint.

Aki pedig a jelenleg elérhető legnagyobb teljesítményű, szóló grafikus kártyát szeretné, készítheti a pénztárcáját, mert itt a GeForce GTX 690. A szörnyetegre két Kepler architektúrás GK104 processzor került, melyek órajelét egy picit visszafogták a GTX 680-hoz képest, mégpedig a GTX 670 referenciaértékére, 915/980 MHz-re. A behemót kétszer 2 GB GDDR5 memóriája viszont továbbra is 1502 MHz-en maradt. Egyelőre csak a Gigabyte referencia megoldását láttuk 302 900 forintos számmal az árcéduláján, vagyis a csúcsmodell valamivel olcsóbb, mint két GTX 680.

Ha valaki esetleg úgy gondolná, hogy kihasználja a csúcs VGA-k többmonitoros lehetőségeit, de nem akar súlyos százezreket költeni a kijelzőfalra, vagy egyszerűen csak egy olcsó monitort szeretne, nézze meg a Philips 226V3LSB5 modelljét. A 21,5 hüvelykes, Full HD felbontású képernyő természetesen úgy tud olcsó lenni, hogy TN+film panelje van, viszont ha szépen beforgatjuk magunk felé a szélső képernyőket, akkor nem lesz komolyabb gond a betekintési szögekkel, csak a látványt megtörő kijelzőkávákat kell majd megszoknunk. A kedvező árú Philipsnek analóg D-Sub és digitális DVI bemenete van, vételára 33 553 forint.

Közvetlen konkurense lehet a fenn említett Philips modellnek az AOC E2243FW2. Képátlója szintén 21,5 hüvelyk, felbontása Full HD, és TN+film panelt használ. Előnye, hogy kávája keskenyebb, digitális képbemenete pedig HDMI, ráadásul az analóg D-Sub mellett két ilyen csatlakozót találunk. Garancia terén is jobban áll az AOC, ugyanis a Philips két évével szemben három évet kínál. A E2243FW2-ért 33 452 forintot kell kifizetnünk.

Számítógépek

Azt mondják, bocsánatos bűn a jót másolni. A számítástechnika világában nem ritka az ilyen, például gyakori, hogy az Apple tényleg kiválóan megtervezett termékei kerülnek célkeresztbe. Valami ilyesmit csinált a Gaba is, amikor az iMac-ek formavilágát vette kölcsön új, erősen integrált asztali számítógépeihez. A friss all-in-one PC-k három méretben kaphatóak.

A legkisebb 18,5 hüvelykes, 1366x768 pixeles képernyő köré épül, lelke az Intel egyszerűbb, Sandy Bridge architektúrás Pentium G620 processzora, melynek  két magja 2,60 GHz-en ketyeg, és a Hyper-Threading támogatás nélkül is kényelmesen ki tudja elégíteni az átlagos, internetező felhasználó igényeit. Került még mellé 2 GB memória, 250 GB-os merevlemez, n-es Wi-Fi és Gigabit Ethernet hálózati adapter, kártyaolvasó, 1,3 megapixeles webkamera, a kijelzőt pedig az IGP kezeli. Esetleg az optikai meghajtót hiányolhatjuk, de az ráköthető a hat USB 2.0 csatlakozó valamelyikére. A Gaba H1961V14 számítógépe billentyűzettel, egérrel, Windows 7 Starter operációs rendszerrel és egy év garanciával 133 223 forintba kerül.

Ugyanerre a hardveres alapra épít az alig drágább, de lényegesen nagyobb H2261V. Kijelzője 21,5 hüvelykes, Full HD felbontású, de megmaradt mögötte a Pentium G620 processzor, a 2 GB memória és a többi komponens, ráadásul itt már DVD-írót is kapunk. Háttértár terén két választási lehetőség van, 160 GB-os winchesterrel 139 687 forintba, 64 GB-os SSD-vel 142 227 forintba kerül a Gaba H2261V. Méretben és némileg teljesítményben is előrelépést jelent a H2461V, melynek 24 hüvelykes, Full HD képernyője van, memóriáját pedig 4 GB-ra bővítették. A háttértároló itt 177 787 forintos ár mellett 1 TB-os winchester, a 181 597 forintos verzióba pedig 120 GB-os SSD került.

Az Acer is bemutatott egy új számítógépet, amiből kis szereléssel AIO PC-t lehet csinálni. A kis Revo RL70 mini PC megfelelő kiegészítővel monitor hátuljára építhető. Benne az AMD Brazos platformja dolgozik a jelenleg legerősebb, kétmagos E-450 processzorral, integrált grafikus maggal és 2 GB memóriával (4 GB-ra bővíthető) megtámogatva. Az adatokat 500 GB-os merevlemez várja, van kártyaolvasó, hat USB 2.0 csatlakozó, digitális és analóg hang-, illetve képkimenet, de sajnos a Wi-Fi adaptert kihagyták. Az Acer Revo RL70 vételára Linux operációs rendszerrel és egy év garanciával 104 077 forint.

Újabb nyereményjátékkal kedveskedik látogatóinak a PCX.hu webáruház. Facebook oldalukra várják számítógépek és tulajdonosuk fényképét, melyekre szavazni lehet. Az öt legtöbb szavazatot kapó résztvevő között egy 24 hüvelykes Asus VS247H monitort, illetve minden képet beküldő között egy 8 GB-is iPod Nanót sorsolnak ki. A beküldési határidő június 14.

Vegyesen

Rendszerint drága mulatság a térhatású fülhallgató. Aki ilyet szeretne, annak sok esetben 30-40 000 forintot ott kell hagynia a boltban, de a kedvező árairól ismert Trust lényegesen olcsóbb alternatívát kínál. A GXT26 játékos, 5.1-es fejhallgatója három év garancia mellett „csupán” 14 920 forintba kerül. Pénzünkért oldalanként négy-négy hangszórót kapunk, ezek hivatottak a térhatás elérésére, a fejpánt vaskos és kényelmes, a 2,2 méteres, USB csatlakozóban végződő vezetéken pedig hangerőszabályzó trónol. Nem olyan sokkal drágább a szögletes formavilágú TT eSports Shock One, viszont itt csak egy-egy 40 milliméteres hangszóró gondoskodik a virtuális DTS térhatásról. A készletben két adag fülpárnát találunk, a tíz lépésben állítható fejpánt váza fémből készült, így minden bizonnyal elég tartós lesz ez a 20 890 forintos headset.

Sokféle USB hubot gyárt a Media-Tech, de találtunk kínálatukban egy különösen érdekes darabot. Alapvetően egy sima, 2.0-s modellről van szó négy csatlakozóval, viszont formáját szokatlanra szabták, elejére pedig egy LCD kijelző, illetve néhány gomb került. Extra funkciója az ébresztővel kiegészített óra, de mutatja a dátumot és az aktuális hőmérsékletet is, miközben ára nem vészes, nagyjából 2500 forint. Akit a külcsín helyett inkább a belbecs érdekel, nézze meg a Logilink szupergyors, USB 3.0-s modelljét. Ezen is négy aljzat található, de támogatja az USB szabvány legújabb, leggyorsabb verzióját, emellett a hubnak saját áramellátása van (5 volton 4 amperes), így merevlemezek meghajtásával is boldogul. Sajnos vételára komoly tudásához mérten magas, nagyjából 12 500 forint.

Többekkel megtörtén már az a kellemetlenség, hogy frissen vásárolt digitális vagy akár analóg tévétunerükről csak otthon derült ki, hogy nem tudja befogni az adások jelét. Ilyenkor lehet drótdarabbal bűvészkedni, vagy a régi tetőantennával juthatunk valamire, de a legbiztosabb egy újat venni. Igaz, hogy a kültéri darabok a legjobbak, hiszen azoknak a legnagyobb a teljesítménye, de nem olyan egyszerű felszerelni, kábelezni őket, mint a kisebb beltérieket, és sok esetben azok is elégségesek a jó vételhez, ráadásul olcsóbbak. A Media-Tech 20 dB-es, saját áramforrással ellátott, aktív erősítős modellje például 5000 forintot kóstál. Aki pedig nem szeretné lakása összképét egy ilyen dobozzal elrontani, válassza a 6000 forintos, képkeretnek álcázott beltéri antennát.

A tavalyi Computexen találkoztunk először a Genius újszerű, gyűrűbe épített egerével. Egy ilyen eszköz elsősorban előadásokon lehet hasznos, vagy más olyan területen, ahol nem férünk hozzá közvetlenül a vezérelni kívánt számítógéphez. Az első modellbe még egy hagyományos, optikai érzékelőt építettek, de az előadásokra kihegyezett Ring Presenter már egy touchpad jellegű érintőmezőt kapott, amihez öt gomb is tartozik. A gyűrűként ujjra húzható apróság mini vevő segítségével vezeték nélküli kapcsolatot létesít, vételára pedig 12 471 forint.

Mobil eszközök

Megérkezett a hazai piacra az Acer Iconia A510 tablet olimpiai változata. A különleges modell egyedi, ötkarikás logóval díszített hátlapot kapott, benne pedig az NVIDIA combos Tegra 3 hardvere dolgozik 1 GB memória és 32 GB-os, microSD kártyával tovább bővíthető memória társaságában. A megjelenítésről 1280x800 pixeles, 10,1 hüvelykes érintőképernyő gondoskodik, kapunk két kamerát, két hangszórót, két mikrofont, n-es Wi-Fi adaptert, 3.0-s Bluetooth és GPS adaptert, illetve egy termetes akkumulátort. Az operációs rendszer 4.0-s Android, a vételár pedig 138 405 forint.

Netbookban is nyomul még az Acer, nem is kicsit. A tízhüvelykes Aspire One D270 a legfrissebb Intel Atom alapokra épít, ami ugyan nem jelent komoly előrelépést az előző generációhoz képest, de egy kis internetezéshez, távolról kapcsolattartáshoz az otthon maradottakkal jó lesz. Processzora 1,60 GHz-es, kétmagos Atom N2600, mellé 1 GB (2 GB-ra bővíthető) memóriát és 320 GB-os merevlemezt, illetve n-es Wi-Fi adaptert és termetes, hatcellás akkumulátort telepítettek. A kis Acer Windows 7 Starter operációs rendszerrel és egy év garanciával 79 900 forintos áron érkezik.

Kellemes, akciós Aspire 5750 notebookkal rukkolt elő az Acer; a lassan leköszönő 15,6 hüvelykes laptopot most nagyszerű ár/érték mutatóval kínálja. Szíve az Inteltől származó Core i3-2350M, melynek két magja 2,3 GHz-en ketyeg, és 4 GB memória, illetve tágas 750 GB-os merevlemez segíti munkájában. Az 1366x768 pixeles kijelzőt 1 GB memóriás GeForce 610M hajtja, ami nem más, mint a korábbi GeForce GT 520MX, úgyhogy visszafogott grafikával akár a legújabb játékokkal is megbirkózik. A konfiguráció hatcellás akkumulátorral, HDMI kimenettel, Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel és egy év garanciával 149 990 forintba kerül.

Végezetül mutatunk egy olyan készüléket, ami átmenetet jelent a tabletek és az okostelefonok között. A MyAudio Phone Series 5 alapvetően egy telefon, ráadásul két SIM-es, de öthüvelykes, 800x480 pixeles kijelzője révén akár táblagépnek is megfelel. Hardveralapja az 1 GHz-es MTK6575 SoC, amihez 1 GB memória és 8 GB-os, microSD kártyával bővíthető tárhely csatlakozik. A dupla SIM-es megoldás mellett kapunk két kamerát, melyből a hátlapi vakus és 8 megapixeles, továbbá 3G modemet, GPS-t, Bluetooth-t és Wi-Fi modult. A ház váza fémből készült, a nagy kijelző miatt pedig a 2500 mAh-s akkumulátorból adnak hozzá egy tartalékot is. Operációs rendszere a legfrissebb Android 4.0, és van még egy igazán érdekes paramétere. Ára 60-70 000 forint közé várható, ami lényegesen alacsonyabb az alternatívakén szóba hozható Samsung Galaxy Note-énál.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés