Vermintide és Back to the Future
Nem is olyan régen, tavaly októberben jelent meg a Warhammer 40000 univerzumban játszódó Vermintide című lövöldözős játék, ami decemberben ingyen letölthető lesz Xbox One-ra a Gold előfizetők számára. További vonzerőt jelent, hogy a játék Xbox One X támogatást is kapott, így a legerősebb konzol tulajdonosai a legjobb minőségben élvezhetik a véres darálást.
A Fatshark által fejlesztett kooperatív játék az End Times korszakban játszódik. A négyfős csapatok Ubersreik városában vehetik fel a harcot a Skavennel szemben. Öt különböző hős közül lehet választani, akiknek mind eltérő fegyverzetük és képességeik vannak. A cél természetesen a csapatos túlélés és különböző feladatok teljesítése. Minél többet – és minél jobban – játszunk, annál több fejlesztési lehetőség és fegyver nyílik meg, így a játék hosszabb távon is érdekes lehet. Aki kedveli a Left 4 Dead sorozatot, annak biztosan jó választás a téli hónapokra.
Amíg világ a világ, a Vissza a Jövőbe trilógia mindig ott lesz a filmrajongók kedvencei között. Ezt a potenciált a Telltale Games is felismerte, a filmek történetét továbbvezető epizodikus játékuk a 30. évforduló alkalmából jelent meg 2015-ben. A Back to the Future: The Game a stúdióra jellemző stílust ülteti az időutazós sikerfilmek világába – december 16-tól mindezt ingyen.
A történet hat hónappal a harmadik film eseményei után kezdődik, amikor is az időgépként szolgáló DeLorean pilóta nélkül tűnik fel Hill Valley-ben. Marty-nak nincs más választása, mint bepattanni a volán mögé, és kideríteni, hogy mi történt. A szinkronhangok között feltűnnek a filmek szereplői, például Christopher Lloyd, Claudia Wells és Tom Wilson is, ráadásul a történet mögött is a filmek egyik írója, Bob Gale áll. Ilyen stáblista láttán mindenképp érdemes lesz visszamenni a jövőbe.
Child of Eden és Marlow Briggs
Amikor még a Microsoft feltett szándéka volt, hogy a Kinect mozgásérzékelőből sikert kovácsol, szüksége volt minél látványosabb és érdekesebb játékokat a kiegészítőhöz. A japán Q Entertainment fejlesztése, a Child of Eden végül az egyik legjobb ilyen jellegű alkotás lett, lenyűgöző látvánnyal és az átlagnál jobb kezelhetőséggel. A program december 1-jén bekerül az ingyenes játékok közé, így minden Goldos kipróbálhatja – Xbox One-on viszont csak kontrollerrel.
Az egész játék tulajdonképpen egy sínen futó, látványos utazás, amelyben álomszerű tájakon és virtuális térben kalandozva kell megmentenünk a főszereplőt, Lumit egy őt fogva tartó számítógépes vírustól. A történet a jövőbe kalauzol, az emberek és a Föld, illetve a világűr kapcsolatáról szól, de a lényeg úgyis a zenés, pszichedelikus akció, a látványos animációk és a japán Genki Rockets soundtrack-je.
Jóval kevésbé elegáns, de annál véresebb és adott esetben mókásabb kalandot kínálhat a 2013 őszén megjelent Marlow Briggs and the Mask of Death, ami egy többé-kevésbé hagyományos 3D-s akciójáték kellően brutális történettel. A játék nem futott be nagy karriert – ami a látványt és a minőséget elnézve annyira azért nem meglepő –, de így év végére talán jó szórakozást nyújthat néhány sör mellé.
A játék főhőse, a címszereplő Briggs kapásból úgy kezdi, hogy meghal – ám a megöléséhez használt fegyvert korábban elátkozták, aminek köszönhetően karakterünk visszatér, hogy megmentse barátnőjét, és leszámoljon a gonosz Heng Longgal és bányászati vállalatával. A sztoriban keveredik a brutális akció és a maya mitológia, a játékmenet pedig a lövöldözés mellett varázsfegyverünk különböző használati módjaira épül. Mondjuk úgy, hogy változatos módon bánhatunk el az ellenfelekkel. Bűnös élvezet az év végére – körülbelül annyiért, amennyit ma ez az alkotás ér.
dreampage