Hirdetés

FSP CMT340: korrekt tudás korrekt áron

Az FSP fényárban úszó számítógépháza nem akarja megváltani a világot, cserébe nem is kerül sokba.

Szerelés, zajszint

A házteszteknél megszokott szereplőnek számító Asus Z170-Deluxe alaplap beszerelése közben semmilyen akadályba nem ütköztünk, elég nagy probléma is lenne, ha már ez a lépés sem lenne egyszerű. ATX méretű lap lévén a távtartókkal nem kellett foglalkoznunk, hiszen ahogy már említettük, azokat eleve az alaplaptálcába csavarva találtuk.


[+]

A szükséges tápkábelek csatlakoztatása szintén nem okozott gondot, az alaplap alatt és mellett elhelyezett nyílások kellően nagyok ahhoz, hogy ne kelljen erőszakhoz folyamodnunk az összes vezeték átbújtatásánál, a helyzet pedig a tápegység fölé erősített SSD meghajtókkal sem változott. Érdemes viszont olyan tápegységet választanunk, aminek a kábelei nem szúrják majd a szemünket, ugyanis nincs lehetőségünk elrejteni őket, ráadásul mivel a kábelcsatornák – már ha három kivágást lehet csatornának nevezni – nem kaptak szilikonbetéteket, ezért a különösen figyelnünk kell arra, hogy az alaplaptálca mögött is rend legyen, hiszen az ott látható, pókhálókat megszégyenítő kábeldzsungel is tisztán látható a méretes kivágásoknak köszönhetően.


[+]

Ez a feladat egyébként valószínűleg nem lesz nehéz, az alaplaptálca és a jobb oldali acél oldallap között elegendő hely van erre a műveletre. Persze ha egymás hegyén-hátán vezetjük el a kábeleket, akkor ezt is ki lehet tölteni annyira, hogy már ne tudjuk felrakni a gépház oldalát, de ha már kábelezés közben is gondolunk erre és jól szétszórjuk a vezetékeket a rendelkezésre álló helyen, akkor később nem kell majd vakarnunk a fejünket, hogy melyik színű szigetelőszalagot használjuk az oldallap rögzítésére, ami még a világítás színvilágához is passzol.


[+]

Az RGB fények esetében az előlapon található gombbal választhatunk az előre beállított húsz világításmód közül, ha pedig ezek egyikével sem lennénk elégedettek, egy 3 tűs csatlakozóval az alaplapra is ráköthetjük a vezérlőt, ezzel lehetővé téve egyéni profilok létrehozását, amennyiben alaplapunk RGB szoftvere támogatja azt. A sötétített füstüveg elő- és oldallapokon keresztül még világítás mellett is csak a ventilátorok és azok környezete látható, ezért a komponensek, vezetékek színének megválasztásával játszhatunk azzal, hogy mit szeretnénk és mit nem szeretnénk láttatni a gépház belsejéből, mert a sötét színű alkatrészek nem fognak látszódni, míg a világosak igen.

A világítással kapcsolatban két apróságba tudunk csak belekötni, az első – és ez a legtöbb, teljes üveg oldallappal szerelt házra igaz – a közvetlenül az üvegre ragasztott, törékenységre figyelmeztető matricát, amit csak hosszadalmas pepecseléssel lehet nyom nélkül eltávolítani, erről leszokhatnának már a gyártók. A második dolog a kontroller molex tápcsatlakozója, mely helyett jobban örültünk volna egy SATA dugónak, ezzel megspórolva, hogy moduláris kábel esetén még egy vezetéket kelljen bekötnünk.


[+]

Az ATX formátumú tápegység hossza legfeljebb 170 mm lehet, amit mi még kiegészítenénk azzal a kikötéssel, hogy ennek vagy moduláris kell lennie, vagy nem fér be 3,5 hüvelykes merevlemez a gépbe. Az általunk használt be quiet! táp a méretet és a modularitást illető feltételeknek megfelelt, így pedig éppen csak elfértek a szükséges vezetékek a tápegység háza és a merevlemezek kerete között. Ennél többnek viszont nem biztos, hogy lett volna hely, a beszerelést követő kábelezésre a megmaradt tér szűke miatt már így sem volt lehetőség, ezt mindenképp érdemes előre elvégezni.


[+]

A szokásos zajcsillapítási tesztünkben nem nyújtott kiemelkedőt az FSP CMT340, a beltérben elhelyezett zajforrásunk 82 decibeles hangját a felszerelt oldallap csupán 72 dB-re tudta csökkenteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés