Hirdetés

Csúcstámadás: ROG Strix Scar 18 notebook

Az ASUS gamer notebookkínálatának topmodellje a legújabb hardverrel igyekszik sebességben a maximumot hozni.

Tapasztalatok

Kijelző

Bár az ASUS az utóbbi időben nagyon ráfeküdt az OLED panelek terjesztésére, a ROG Strix Scar 18 a célközönség igényeit figyelembe véve inkább a képfrissítési sebességet helyezi előtérbe, így egy ROG Nebula specifikációknak megfelelő IPS panelt kapunk, 2560x1600 pixeles (16:10 képarány) felbontással és 452 cd/m² maximális fénysűrűséggel.

[+]

A BOE panel a játékosok számára fontos tulajdonságokon (240 Hz-es frissítés, G-Sync kompatibilitás) túl is nagyon jó minőségű: 98%-os DCI-P3 lefedettséget és gyárilag szinte tökéletes színhűséget (0,46 átlagos delta E-t) kínál, tehát tartalomgyártásra, képszerkesztésre is nyugodtan bevethető.

[+]

Használat közben

A hardver kapcsán már volt szó a Scar 18-ba épített komponensek teljesítményigényéről, így senkit sem érhet meglepetésként, hogy folyékony fémmel, rengeteg hővezető csővel, vapor chamberrel és három ventilátorral dolgozó hűtőrendszer gondoskodik ezek hidegen tartásáról. És ugyan terhelés nélkül (és nem a Turbo profilt használva) a notebook tulajdonképpen passzív üzemre is képes, azért a helyzet az, hogy a legtöbb esetben hallani fogjuk a ventilátorok hangját, bár átlagos körülmények között ez nem különösebben hangos.

Ami a hardver viselkedését illeti, a CPU az alapbeállítások esetén terhelés hatására körülbelül egy percig 120 wattos fogyasztással üzemel, majd ezt 100 wattra veszi vissza, és innen már ezt az értéket tartja is tetszőleges ideig. Ehhez átlagos zajszint és 80 °C körüli hőmérséklet tartozik, ami teljesen elfogadható érték.

Amennyiben a Turbo profilra váltunk, akkor megváltozik a helyzet, és egy rövid 150-152 wattos ugrás után 130 watt körüli fogyasztáson stabilizálódik a CPU. Itt tulajdonképpen a hőmérséklet az, ami behatárolja a lehetőségeket, a ventilátorok ugyanis ilyenkor már maximumon pörögnek, így képesek 95-96 °C környékén tartani a Core i9-13980HX-et.

A Turbo profil a GPU fogyasztására is hatással van – ugyanakkor a hőmérsékletre nem annyira, az terhelés alatt változatlanul nem éri el a 80 °C-ot sem.

[+]

Mindezek közben a burkolat sem marad hideg, a legforróbb helyeken 50 °C feletti értékeket is mérhetünk – ez azonban egyáltalán nem gond, a gépház méretének, illetve a műanyag rossz hővezetésének köszönhetően ugyanis azok a részek, ahol kapcsolatba kerülünk a géppel (csuklótámasz, billentyűzet) bőven ez alatt maradnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés