Asus TUF Gaming K5 billentyűzet: az alapszintű kakaóharcos

A tajvani óriás új, hibrid megoldású beviteli eszközét teszteltük.

Használat közben

Bár formavilágból ítélve az Asus egyértelműen a játékosokat célozta meg a TUF K5 megalkotásával, a legtöbb, gamer jelzővel illetett billentyűzettől eltérően ebben nem mechanikus kapcsolók találhatóak. A kupakok alatt úgynevezett „membranikus” (angol kifejezéssel élve mech-brane) megoldás teljesít szolgálatot, mely a hagyományos membrános technológiára hasonlít, ám a 3,7 milliméteres út legvégén található kapcsolási pontok egyértelműbben érződnek.


[+]

Gépelés és játék közben sem éreztük hátrányát például a hétköznapokban használt billentyűzetünkben található narancs színű Razer kapcsolókhoz képest, bár annál egy fokkal tompább a leütés érzete, a szó legkevésbé negatív értelmében. Ez a tompaság a hangjára is igaz, néhány óra alatt könnyedén meg lehet szokni a gombok visszajelzéseit. Ennyi idő után már melléütések sem fordultak elő, a környéken tévét néző családtagok pedig külön értékelték a halkabb működést. A nyomásérzet a billentyűzet teljes területén egyenletes, ez alól kivételek a gombcsoportok sarkaiban található billentyűk, melyek a többinél puhábban érik el útjuk végét.


[+]

Az anti-ghosting és a 24KRO remekül teszi a dolgát, normál használat mellett nem fordult elő, hogy több gomb egyszerre történő lenyomása közben valamelyiket ne érzékelte volna. Az F1-F4 funkciógombok felett megtalálhatjuk a már említett hangerőszabályzó és a háttérvilágítás erejét 5 lépésben állítható gombokat. Ezeken felül az Fn lenyomása mellett váltogathatunk a világítás effektjei és a három testre szabható profil között, de akár a gyári beállításokat is visszaállíthatjuk.


[+]

A fények még legmagasabb fényerő mellett sem zavaróak sötétben, a gombok körüli keretnek köszönhetően pedig egyik irányból sem tapasztalhatunk light-bleedinget. Ezzel kapcsolatban az egyetlen negatívum talán az állapotjelző LED-ek színe, mely kizárólag narancssárga lehet, fényereje pedig magasabb, mint a többi gombé, sötétben zavaró lehet, ha a látóterünkben van, ezen változtatni pedig nincs lehetőség.


[+]

Bár a TUF Gaming K5 a gyártó elmondása szerint ellenáll akár 60 milliliter kiömlött folyadéknak, ez csak szigetelést jelent, hogy a víz (vagy a kakaó) ne jusson el az elektronikáig. Mivel kifolyónyílást nem találunk az alján, így az megáll a billentyűzet belsejében, ezért a balesetet követően érdemes a gombokat egyesével kiszedni, majd valamilyen módon kiszárítani az eszközt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés