Asus TUF Gaming K5 billentyűzet: az alapszintű kakaóharcos

A tajvani óriás új, hibrid megoldású beviteli eszközét teszteltük.

Szoftver, értékelés

Az Asus TUF Gaming K5 on-the-fly nem elérhető funkciói a gyártói weboldalról letölthető ROG Armoury II nevű szoftverrel léptethetők életbe. A kezelőfelület, bár angol nyelvű, csak minimális szöveg található benne, minden kapcsoló feladata egyértelmű. A „Keyboard” fül alatt szabhatjuk testre a gombok funkcióját és állíthatjuk be a háttérvilágítást színét és módját. Utóbbi 4 effektet (static, breathing, color cycle és wave) takar, amin felül megadhatunk egyedi hatásokat is a billentyűzet öt zónájában. A beállításokat három profilon belül tárulhatjuk, ezeket pedig programokhoz is hozzárendelhetjük.

ASUS ROG Armoury II ASUS ROG Armoury II
ASUS ROG Armoury II [+]

A „Macro” fülön értelemszerűen makrókat rögzíthetünk, melyeknél megadhatjuk az ismétlések számát és a késés idejét, a kész makrókat pedig szintén bekonfigurálhatjuk bármelyik kapcsolóra. A „Sync” feliratú tabon a többi kompatibilis eszközünkkel szinkronizálhatjuk össze a világításhoz tartozó beállításokat, míg a negyedik oldalon egy statisztikát láthatunk a gombok lenyomásainak számáról. Ez azonban csak akkor kezdi el logolni a leütéseket, ha azt a „Record”-ra kattintva elindítjuk, ebből kifolyólag ha vásárlás után fél évvel találjuk meg ezt a menüpontot, akkor az a fél év gyári beállítás szerint nem kerül rögzítésre.

Hirdetés

Értékelés

Az Asus TUF Gaming K5 billentyűzetet összességében szerettük, bár mechanikus példányról átszokni némi időt vett igénybe, néhány óra után viszont már természetesnek érződött, hogy ezt használjuk a hétköznapokban is, gépelési élmény tekintetében nem találtunk benne kivetnivalót az MX Brown vagy a narancssárga Razer kapcsolókhoz képest. A cseppálló kivitelt és az RGB világítást a játékosok többsége értékelni fogja, utóbbi esetében viszont fájó pont, hogy csak zónánként tudjuk testre szabni a színeket. 30 000 forint körüli árába – amit a német Amazonon feltüntetett 94 euróból kalkuláltunk, ugyanis a magyar forgalmazás egyelőre még nem indult el – más gyártóknál belefért a mechanikus kivitel is az elmaradhatatlan RGB világítás mellett, ilyen például az általunk is tesztelt Ozone Strike Battle új, RGB-s verziója.


[+]

Ezt, és a külön makró gombok hiányát leszámítva azonban átlagos, nem profi szinteken tevékenykedő gamerként nem éreztük hátrányát a mechanikus billentyűzetekhez képest ennek az inkább membrános, mint mechanikus hibrid felépítésnek, játék és szövegbevitel közben is elégedettek voltunk vele. Ennyi pénzért azonban már masszívabb anyagokból összerakott, itthon is beszerezhető – ráadásul magyar kiosztású – mechanikus billentyűzetek közül válogathatunk, ezért bár összességében nem volt vele problémánk, árazását átgondolatlannak tartjuk.

SidCorky

Az Asus TUF Gaming K5 klaviatúrát a gyártó magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés