Hirdetés
Kontinensváltás
Az SCS Software névre hallgató cseh fejlesztőgárda talán első hallásra nem mindenkinek ismerős, de ha a 18 Wheel of Steel-szériát, a Bus Drivert vagy a Euro Truck Simulatort említem, akkor talán többek számára ismerős lehet a cég. A csapat legismertebbé vált darabja talán ez utóbbi, aminek első része 2008-ban, második része 2012-ben érkezett, és elég komoly népszerűségre tett szert a kategória kedvelőinek körében: a Euro Truck Simulator 2-ből már több mint 3 500 000 darab talált gazdára. A program értelemszerűen Európában játszódik így Ausztria, Belgium, Csehország, Franciaország, Németország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Lengyelország, Szlovákia, Svájc és az Egyesült Királyság mellett Magyarország is a bejárható országok listáját erősíti, ha az összes, letölthető térképet birtokoljuk.
Évek óta fuvarozhatunk tehát Európa útjain az SCS Software játékával, időközben azonban felmerült a gondolat, hogy át lehetne tenni ezt a programot Amerikába, a csőrös kamionok és a baromi széles, végeláthatatlan autóutak országába. A változás elég sok időt vett igénybe, a Euro Truck Simulator 2 és az American Truck Simulator megjelenése között majdnem 4 év telt el, pedig az egyébként remekül sikerült játék grafikailag, illetve menürendszerében nem fejlődött túl sokat.
Egy egyszerű, városi kanyar is lehet nagyon bonyolult egy ekkora döggel. [+]
Ahogy azt már megszokhattuk, most sem kaptuk meg a teljes térképet a megjelenéssel, Kalifornia és Nevada államban kezdhetjük el fuvarjaink teljesítését, de később, DLC-k formájában ezek bővülni fognak: elsőként Új-Mexikó, Texas, Oregon és Washington felé fog haladni a fejlesztés, de idővel állítólag az Egyesült Államok minden állama elérhető lesz, ami már elég komoly mennyiségnek tűnik. A kamionok licenszelt termékek, de egyelőre nagyon szűkös a felhozatal: a Kenworth és a Peterbilt márka egy-egy terméke került bele a jelenlegi verzióba, ezekről jó eséllyel nem sokan hallottak itthon, valójában két elég nagy amerikai kamiongyártóról van szó, a jövőben pedig a Volvo és számos egyéb gyártó vontatói is bekerülhetnek a magyar nyelvű játék repertoárjába, nem is beszélve a moddingról, ami az ETS 2-t annak idején villámgyorsan utolérte.
A véget nem érő amerikai országút hangulata abszolút átjön a játékból. [+]
Az alapkoncepció továbbra is ugyanaz: egy kis, egyszemélyes céget alapítunk, de kamiont venni nincs pénzünk, így megbízásokból tartjuk el magunkat, és próbáljuk összekuporgatni a járműre valót. Szállítmányozunk egyik városból a másikba, rengeteg időt töltünk a volán mögött, közben persze van időnk alaposabban megfigyelni a kocsi belterét és a környezetet, ami baromi jól sikerült. Magunk körül olyan autókat látunk mozogni a forgalomban, amik Amerikában tényleg nagy számban jelen vannak: modern és veterán izomautók, lakókocsik, a kamion volánjából már elég kicsinek tűnő SUV-k és hagyományos amerikai szedánok adják a közlekedés nagy részét.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!