AMD RX 590: Polaris szálkásítás után

Újabb bőrt húz le az AMD a Polaris architektúráról: keskenyebb csíkszélességgel és magasabb órajellel támadnak.

Eredmények, fogyasztás

Szépek a grafikonok, talán már túl szépek is, de jól mutatják, hogy mennyire nincs másról szó az RX 590 esetében, mint egyszerű órajel-emelésről, hiszen legyen szó bármilyen programról, bármilyen felbontásról, folyamatosan nagyjából 10 százalékos előnyt láthatunk az RX 580-hoz képest.

Nagyjából ugyanekkora (vagyis kicsit több) az előny a GTX 1060-hoz viszonyítva, itt azonban vegyük figyelembe, hogy egy Founders Edition kártyát vetettünk össze két, gyárilag tuningolt Special Edition modellel, ami azt jelenti, hogy az emelt órajellel érkező GTX 1060 6 GB modellekhez képest ez a különbség csökken, sőt az is előfordulhat, hogy még meg is előzik bizonyos játékokban és beállítások mellett az RX 580-at. Az RX 590 előnye ugyanakkor komolyabb, itt inkább fej-fej melletti eredményekre számíthatunk még erős tuning mellett is.


[+]

A diagramok tetején csücsülő Vega 56 biztonságos távolban van viszont a Polaris 30-tól, ami a kettejük közötti komoly árkülönbséget figyelembe véve érthető is, az AMD tehát véletlenül sem állított konkurenciát felsőkategóriás termékeinek.

Általánosságban nézve a számokat, a játszhatósági limit a legtöbb esetben Full HD és 1440p között van, tehát mindenki egyéni döntése, hogy inkább a minőségi beállításokat maxolja ki és marad a Full HD mellett, vagy a QHD felbontásra szavaz, de nem kéri az összes trükköt a grafikus motortól.

Energiaigény

Kevésbé rózsás a helyzet a fogyasztás vizsgálatakor: az energiatakarékosság nem erőssége az AMD megoldásainak, és ezen az RX 590 sem változtat. Amit az új gyártástechnológiával nyertünk, azt elviszi a megemelt órajel, így pedig körülbelül 100 wattal kér többet a GTX 1060-nál, és ez a különbség csak tovább nő, ha elkezdjük kicsit tuningolni a kártyákat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés