Ötlet, hogyan épül fel az Alienation?
Az Alienation egy profi fejlesztőcsapat, méghozzá a Housemarque szüleménye, akik tényleg nem kezdők a szakmában, hiszen olyan címeket jelentettek már meg, mint a Super Stardust Delta (PS Vita), a Golf: Tee it up! (Xbox 360), vagy éppen a Matterfall (PS4). Mai tesztjátékunk kizárólag PlayStation 4 platformra érhető el, és lényegében akár a Dead Nation (PS3) örökösének is nevezhető. Az Alienation félig egy RPG, félig pedig egy Shoot'em up stílusú játék, ahol a feladatok teljesítésén túlmenően a legfontosabb feladat, hogy az idegen lényeket legyőzve eljussunk a kitűzött a célig. A gémben nem csak az online rész kap nagy hangsúlyt, hanem az egyjátékos mód is, szóval megint elmondható, hogy nagyszerűt alkotott a cég.
Ahogy elindítjuk az Alienationt, máris választhatunk, hogy normál vagy hardcore szintet képviselünk (összesen 10 különféle mentési lehetőséget tudunk igénybe venni). A kettő között nagy a különbség, hiszen ameddig előbbiben újraéledhetünk (társaink segítségével), addig utóbbiban ahogy meghalunk, vége a küldetésnek. Háromféle öltözékbe bújhatunk: van a Bio-Specialist, a Tank, valamint a Saboteur, mindegyik másképpen néz ki, és természetesen más-más képességekkel rendelkeznek. A menüben ezután egy sor fül tárul elénk, az elsőben a csatákat választhatjuk ki, amik a játék előrehaladtával folyamatosan bővülnek, eleinte Alaszkában kell győzedelmeskednünk, utána a csernobili katasztrófának áldozatául eső Pripjatyot kell visszafoglalnunk.
Összesen négyen vághatunk neki egyszerre a misszióknak [+]
A szereplőnket XP-k gyűjtésével tudjuk fejleszteni, hogy jobb fegyverek, védelmek és képességek legyenek elérhetők. Megnézhetjük, hogy tapasztalati pontok szerint a világ országai a rangsorban milyen pozíciót tudhatnak magukénak, érdekesség, hogy az első helyen álló Franciaországot és a második Németországot a svédek követik a dobogó alsó fokán, Magyarország a negyvenegyedik (legalábbis a cikk írásának pillanatában). Szerencsére lehetőség adódik a menüben, hogy variáljunk egy kicsit a hangon, illetve hogy kalibráljuk a kontrollert, ha az eredeti gombkiosztásra nem állnának annyira rá az ujjaink.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!