A Freecom és a Samsung DVD-írója

Teszt - Philips DVD-RW 1-2x

DVD-RW tesztünkhöz a Philips 2-szeresen írható lemezét használtuk, melyet a Ritek készített. A gyártó, a CMC Magnetics mellett a másik nagykutya a lemezgyártók között. 1996-ban elsőként készített CD-RW és DVD lemezt Tajvanon, de gyárt lemezeket a Philipsszel közösen Angliában, továbbá Németországban és Kínában is. A nálunk járt RITEKW01 régebbi keverék, a meghajtóknak illik ismerniük.


Freecom FS-50 - Philips DVD-RW 1-2x - írás


Samsung SH-W162L - Philips DVD-RW 1-2x - írás

Mindkét meghajtónk kétszeresen, CLV stratégiával írt, kicsivel több mint 29 percig.


Freecom FS-50 - Philips DVD-RW 1-2x - visszaolvasás

A Freecom FS-50 szépen komótosan, 6-szoros végsebességgel és 4,55-szörös átlaggal olvasta a DVD-RW lemezét. Plextorunk 3 GB környékén szenvedni kezdett, végül 6:52 perc alatt végzett, ami 8,6-szoros átlagot jelent.


Freecom FS-50 - Philips DVD-RW 2x - PI/PO teszt

A minőségtesztelésnél kellemetlenül magas és sűrű PIE erdőt kaptunk, amiből egy csúf PO csomó meredezett ki. A kék erdőt kiirtva még több PO hiba került elő.


Freecom FS-50 - Philips DVD-RW 1-2x - TA teszt belső és középső rész


Freecom FS-50 - Philips DVD-RW 1-2x - TA teszt külső rész

Nem volt megnyugtató a TA teszt eredménye sem. Ugyan a Peak Shift érték végig nagyon jó volt, a kis csúcsok túlzottan összemosódtak, így mindhárom területen „nem jó” értékelést kaptunk.


Samsung SH-W162L - Philips DVD-RW 1-2x - visszaolvasás

A Samsung SH-W162L 8-szoros, a Plextor PX-716A 12-szeres maximummal olvasta vissza az előbbivel készített Philips DVD-RW 2x lemezt. Mindkét esetben egyenletes volt a grafikon.


Samsung SH-W162L - Philips DVD-RW 1-2x - PI/PO és TA (belső rész) teszt

Példásan alacsony volt PI hibák száma a Samung író DVD-RW lemezénél, de sajnos 3 GB környékén egy csúnya PO hibacsomag tornyosult, és egy kisebb volt 4 GB után is. Érdekes módon a hibák többsége a Freecom esetében is ezeken a területeken jött elő. Talán másik lemezzel jobb eredményre jutottunk volna.


Samsung SH-W162L - Philips DVD-RW 1-2x - TA teszt középső és külső rész

A TA teszt eredménye mondhatni fordított volt, mint a Freecomé. Most a Jitter értékek voltak egészen jók és a Peak Shiftek rosszabbak, de az értékelés így is „nem jó” lett.

A Freecom külső írója nem boldogult valami jól a Philips DVD-R 2x lemezzel. Nagyon sok PO hibát regisztráltunk és a TA eredmények sem voltak kecsegtetőek. Jobban szerepelt a Samsung belső meghajtója, mely ugyan szintén gyenge TA eredményeket és egy csúf POE csomagot produkált, de PIE értékei szépen alacsonyan maradtak. Elképzelhető, hogy a mindkét lemeznél ugyanott jelentkező POE hibákért a lemez okolható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • NEC ND-4551A, a LabelFlash-grafikus

    Az NEC DVD-íróját teszteltük, mely a piac egyik leggyorsabb meghajtója, ráadásul rajzolni is tud a lemezek mindkét oldalára.

  • Plextor DVD-írók háziversenye

    Egy régebbi, egy külsős, egy SATA csatolós és egy szupergyors Plextor optikai meghajtót teszteltünk.

  • Gigabyte GO-W1623A DVD-író

    Bár sokan nem tudják, a Gigabyte optikai meghajtót is kínál. Megnéztük, jelenlegi csúcsmodellje hogyan boldogul a fényes korongokkal.

  • DVD-írás 18-szoros sebességgel

    A Samsung csúcssebességű SH-S182D optikai meghajtóját teszteltük, mely alig több, mint öt perc alatt készíti a DVD-ket.

Előzmények

Hirdetés