Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • q8

    tag

    üdv...

    " Ez a legutóbbi kettő olyan hibától szenved, hogy szintén legjobban fekete képernyőnél látni: itt az egész panel hibás, olyan 5 mm-enként (szabályos elrendezésben) van egy-egy hibás pixel. Szintén ha előre hátra - jobbra balra döntögeti az ember a telefont, akkor látszik. Iszonyú zavaró."

    na ez engem is érdekelne,hogy micsoda, esetleg akinek már megvan a telefonja megnézhetné...
    (első nap én kis naiv mondom magamnak, vagy az oled vagy a kapacitiv kijelző sajátossága...na azóta tudjuk hogy nem oled..nekem az oldalainál jól látszik a háttérvilágitás ha benézek az előlap alá tehát lcd az biztos, sőt tft is ;-) )

    leirom én mit tapasztaltam:
    - kikapcsolt állapotban kicsit döntögetve látszik egy szabályos minta kb 5mm-enként 1 pötty
    - fekete háttérnél ugyanez, nem világit, csak mintha csillogna a külső fényben ha kicsit megdöntöm
    - fehérnél szemből nem látom (elnyomja a nagy fehérség?), kicsit megdöntve csillog
    - piros,zöld,kék ugyanaz...

    szóval nem úgy viselkedik mint egy halott, vagy folyamatosan világitó pixel..
    ha valaki tudja mi ez örülnék ha megosztaná velünk...

    amúgy hogy valami jót is mondjak:
    2 napja nyúzom, első androidos telefon, tehát még erősen az ismerkedésnél tartunk,
    de eddig egész jó benyomásaim vannak (attól függetlenül,hogy kint úgy csillog a kijelző mint a tükör...) nem akarok senkit rá/lebeszélni én bementem egy tpontba, megnéztem..
    megvettem,bekapcsolni nem nagyon akarták, csak mikor már a sim kártyát rakták bele ...
    szemre nem rossz, csak az oldalán ez a sok króm minek ..
    a kijelzőt 1 napig néztem hogy ez mitől lenne oled, aztán kiderült hogy nem az,
    a fényképező része tényleg halovány, bár valaki rakott fel képeket a játszótéren lévő
    kislányáról és ott azért nem annyira rossz,( nálunk meg bórús az idő), meg ugye alaptételként nem árt azt sem elfogadni hogy fényképezni fényben lehet igazán...
    ez meg alapvetően telefon, de azért iszonyat sok mindent tud...
    nagyon csalódott nem lettem, 38-at helyben dominóval nekem megért, előtte használt spicán gondolkoztam a fejlesztést kicsit megnézegetni...jó hogy vártam, bár most hogy megvettem mindenki reménykedhet mert utána szoktak az árak zuhanni ...

    eddig 1 hibát hozott "madárdobálás közben" megfagyott a program..kinyirtam a folyamatkezelővel utána minden rendben... (tiszta windóz)

    hát ez jó hosszú lett, de a végére egy kérdés:

    a feloldásnál valahogy ki lehet kapcsolni a zizegést (rezeg ha kioldom...) ?

    köszi,sziasztok

  • q8

    tag

    válasz Saccco #1037 üzenetére

    szia Sacco

    kicsit hosszan irtam a bejegyzést , közben született meg többek között a tied is, meg a fénykép is...
    (amúgy 3 napja minden hozzászólást elolvasok, egész nap nyitva ez a fórum, hogy képben legyek...aztán merek csak kérdezni...szóval az utolsó mondatot inkább észre sem veszem.. )

    amit én irtam abban is az volt a lényeg hogy ilyen szabályos hibát még nem láttam,
    és már nem is tudom kitől idéztem (ja a garicserés sráctól)..

    én is a kapacitiv irányra tippeltem, de még nem volt ilyesmi felém...

    viszont te azt irtad ilyen a képernyő, oké ilyen, de mi ez a sok kis pont, mert még nem láttam ilyet?? nem zavar csak jó lenne tudni...
    "Ez hülyeség ilyen hiba nincs. Az az 1-1 pixel pedig nem itt ott van hanem az egész képernyőn de ez nem hiba ilyen a képernyő.
    Pár hszel feljebb linkeltem képet róla."
    sajnos a kép bemozdult, de ugyanarról beszélünk...

    köszi...

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    válasz Maxtreme #1268 üzenetére

    szép kis összefoglaló...már majdnem kedvet csinál hozzá
    (viszont már 3. napja megvan igy csak megerősit benne, hogy ennyi pénzért megéri...az apró hiányosságaival együtt...)

    csak hogy én se maradjak ki belőle (és azért van akinek még fontos):
    nekem a tárcsázónál amikor hivok egy számot, fent van egy kék csík, meg a lenti gombokon ...máshol alig veszem észre...persze a widget nekem is kékes, de attól függ hol van a képernyőn, a tesztképekkel kb ua mint másnak, a rózsaszin vs kék, nálam inkább lilás..
    de ezzel azért eggyütt tudok élni...háttérnek beállitottam egy vizeséses képet ami szép zöldes... ;-)

    nem a pixelhiba, hanem a szabályos 5mm enkénti pöttyökhöz:
    biztos hogy kapacitiv ez a kijelző, mert a gogle képkeresőjébe beütve a "resistive touch screen" szavakat mindenhol ilyen pontozott valamiket jelenit meg...egy hozzáértő megnézhetné...
    viszont amennyire én tudom a rezisztiv nem tud multitouchot...tehát megint fogalmam nincs mi van...

    és most értelmes(nek tűnő) kérdések:

    1. amikor kioldom a képernyőzárat rezeg egyet a telefon, ezt ki lehet valahol kapcsolni, mert én nem találtam

    2. a leirásodba felrakott képen a "statusz sor??" nem tudom minek hivják androidul, szóval nakem teljesen más, van középen ugyanaz a kis kockás, a két oldalán meg két pont...
    neked meg ott is ikonok vannak...ezt hol állitottad be ?? vagy csak valami homeapp tudja ezt
    (most igy rákeresve a googlen launcher pro-nak tűnik...tényleg az??)

    köszi,sziasztok

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    válasz djozsi #2090 üzenetére

    FONTOS: a kék eltérés teszteléséhez jönnek tippek, akit nem érdekel, az ne olvassa el a hozzászólást, legfőképpen ne kommentálja feleslegesen (köszönöm), viszont kérdezték, és van akinek segitségre van szüksége hogy dönteni tudjon...

    (mondjuk tökéletes kijelzőről még senki nem rakott fel képet, az enyém sem az,
    de egyébként normál használatnál nem nagyon észrevehető, csakhát a tudat...)

    Djozsi: talán a gyorsteszthez ezt is hozzáveheted, márcsak azért is mert nagyobb fényerőnél jobban kijön a dolog...

    szóval:
    menü-> beállitások->képernyő és hangok->Fényerő (az utolsó előtti lentről)
    itt van egy csuszka, ha még csak a felénél van, nem is maxon akkor is a
    beállitóablak háttere kékes szinű nem szürke...
    ha végeztél ok,majd megnyomod a home gombot...

    a powerwidgetet (a jobb oldali első képernyőre scrollozva kint van)
    fogd meg, hosszan nyomva,és mozgasd is...

    csak érdekességképpen: nálam alapállapotban a widget alig kékes, viszont más homeappoknál sokkal vastagabb sávban, vagyis több szürke árnyalat hibázik
    (ADW launcher,LauncherPro) ---> biztos hogy nem szoftveres a probléma ???

  • q8

    tag

    válasz palad #2114 üzenetére

    részemről támogatnám, a kezdő-haladó-egyéb besorolást/szétválasztást...
    de előbb utóbb csak kinövi magát a dolog...mondjuk egyenlőre mindent elolvasok,
    de biztos átugrom majd bizonyos részeket...

    ötlet: esetleg valami besorolás az elejére a hozzászólásnak, egyrészt szemre látom, hogy nem érdemes elolvasni, másrészt a kereső is szereti ...

  • q8

    tag

    üdv mindenkinek...

    ez a 256->512 frissités mindent legyalul a telefonról ? (beállitások, programok...)
    vagy ezekhez nem nyúl ?

    előre is köszi...

    szerk:
    úgy látom közben megerősitődni látszik, hogy leszedi a dolgokat...

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    üdv...

    nagyjából másfél hónapja készülök rá, most volt egy kis időm megcsinálni...
    nekem ez jutott eszembe elsőre a Blade-ről...eddig...

Aktív témák