Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Wade0303 #10183 üzenetére

    A DolbyVision témájú makemkv threade-en többen is LG Oled-el használnak Sony X700-at és eddig senki nem mondta hogy ilyen probléma lenne. Rákerestem külön és annyit találtam, hogy manuálisan ki kell kapcsolni a DolbyVision beállítást a Sony lejátszón ha HDR tartalmat nézel, ha pedig DolbyVision-t akkor vissza kell kapcsolni, de tény hogy ez így elég furcsány hangzik. - igen, de ez így nem oké, más TV-vel nincs ilyen gond, maradhat a Dolby Vision bekapcsolva és jól érzékeli.

    Sokaknak a Shield "pirosodása" és túlszaturáltsága sem tűnt fel a DV tartalmaknál sőt kifejezetten dícsérték aztán mostanra ez már teljesen egyértelműen dokumentált hiba. - igen, olvastam. :D

    Ugyanilyen fake dinamikus HDR pl. az LG TV-k saját lejátszóján az Active HDR. - igen, tapasztaltam, kipróbáltam. A dinamikus kontraszt alacsony állásában lesz aktív HDR esetén, legalábbis a 2017-es LG-n így volt.

    Érdekes is utóbbival kapcsolatban, hogy ha valóban a HDR10+ metadata-t használná, sőt valami eredeti, a Dolby-tól vásárolt algoritmust (,,HDR forrásnál pedig a Dolby által kidolgozott algoritmus alapján számol") akkor miért nincs erről hivatalos reklámjuk/nyilatkozatuk? Attól félek azért nincs, mert kamu szöveg... - erről nem tudok semmit, nem olvastam, mindenesetre olyan szöveg amivel könnyen lehet "etetni" a felhasználókat. Miért használná a HDR10+ adatokat? Illetve ha így van akkor a Dolby eleve nem adja oda a licencet hiszen pont az "ellenfele".

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák