Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Fera_27 #5577 üzenetére

    Most a felsorolt eszközeidnek külön dugasztápjuk van?
    Ezeket helyettesítenéd egy nagy táppal?
    Ettől nem lesz kevesebb tápkábeled, bár a minőségen javíthat a lineáris táp, de nem mindegyik eszköz fog profitálni belőle igazán.
    A HDD-t kihagynám a körből, annak vennék egy egy ifi iPowerX-et, a többihez meg egy toroid trafó és annyi tápkör, ahány fogyasztó van. Én nem értek hozzá, csak elmélkedem.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

  • wassermann

    addikt

    válasz Fera_27 #5579 üzenetére

    Én a házventit, a Pi-t és a HDD-t tenném egy elkülönített "digitális" tápra. Ha a ventillátor stabilan elindul 5V-on maradhat azon (így is áthajtja a levegőt, felesleges belőle "hajszárítót" csinálni).

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Fera_27 #5577 üzenetére

    Ha lineáris regulátort használsz, akkor a teljesítményigény nagyobb, mert azok fűtenek. Ilyenkor a bemeneti feszültségüket szorozd az áramigénnyel, plusz ugye méretezz túl 20-50%-kal.
    Ha 5V és 12V is kell, akkor használhatsz step-down konvertert mondjuk 7V-ra, majd egy LDO-t 5V-ra.
    De könnyen lehet, hogy a tápjaid negatív pólusai nincsenek egy potenciálon, így nem közösíthetők! Szóval külön-külön szekundertekercsek kellenének a trafóra. Lehet igény szerinti trafót tekertetni (nem tudom, hol érdemes, de kideríted :) ).

    HDD helyett meg SSD, ha hangminőség is kell. ;)

    10ezerből nem jönne ki. Inkább tápszűrőt építenék a meglévő adapteres tápokhoz. Ez jobb tud lenni az analóg tápoknál is, mert azokat a diódák kapcsolási zaja elrontja, hacsak nem figyel erre valaki (nem szoktak).

    A HDD felől az USB-n nem juthat vissza "tápzaj" a lineárisan táplált eszközökre?
    Megeshet. Ezért kell minden vezetéket a regulátor lábától külön húzni. És szűrheted is a kimenetüket kis CLC-szűrőkkel (pl. 1uF-10uH-1uF).

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Fera_27 #5583 üzenetére

    Az adapterek nem földeltek (kivéve, amelyik igen, de azt nem is szabad akármibe dugni), hanem általában félfeszültségen ül a kimenetük (80-150V AC körül).
    Nem az adaptert kell földelni, hanem a készülékházat, ami 0-100ohmmal szokott lenni összekötve a jelfölddel. Valamint elég az egyik készüléket földelni.

    Vagy nullpotenciál különbséget viszek így bele a rendszerbe?
    Azt nem tudsz, mert az adapterekben trafó van, így a kimenetük lebeg. Annyiban mégse, hogy gyenge kapacitív csatolás miatt 80-150VAC-n ülnek, de földeléssel (ld. fent) ez megoldódik.
    Első körben szerintmem mindegy, mit hova dugsz.

    Mi a megoldandó probléma? Ha csak esztétikai és nem akarsz dugasztápokat a dobozon belül, valamint trafót tekertetni sem, vehetsz paneltrafókat (NYÁK-ra ültethető trafó) is, mindenkinek külön-külön. Érdemes eléjük egy közös DC-blockert tenni, valamint én tennék ~10V feszültségejtést is soros diódahidakkal, szintén a primerkörbe, túlfesz ellen (néhol 240-245V is előfordulhat).
    A szekunderfesz egyenirányítás után, névleges (max.) terhelésen a névleges szekunderfesz. * 1,4 - 1,4V lesz. Kisebb terhelésnél nagyobb.

    Szóval:
    1) DC-blocker és fesz-ejtés (10V)
    2) paneltrafók
    3) LC-szűrők (47uH-1..4,7uF fólia+470..2200uF elko)
    4) regulátorok (min. 3V fesz eséssel).

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák