Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz HIJ #24999 üzenetére

    Intelnél vt-d kell hozzá, amd-nél passz. A passtroughtra kijelölt vezérlőt az esxi nem használja, azaz legalább két vezérlő kell a rendszerben, hogy átadható legyen. Az eszköznél be kellett állítani, hogy passtrought-ra akarom használni, enélkül nem megy. És a gyártónak is akarnia kell, a hpe például nem szeretné. Én egy g8 microserveren futó esxi-n (6.5) adom át az ősellenség hba-ját (lsi9211-8i it fw, dell h200), míg a másikon proxmox alatt a hpe friss bios-a miatt ez nem lehetséges. Saját kernel fordítása hack-kel ugyan sikeres, de a kártya nem kap meg egy memóriaterületet a bios-tól a funkcióhoz. Korábbi proxmox verzióval (4.6) rendben működött az átadás, de a jelenlegivel nem. Érdekesség, hogy ugyanaz a patch másnak megoldja egy vga átadását (nvidia) egy g8-on. Mindkét G8-on ugyanaz a friss bios+ilo4 van, az esxi mégis megoldja. Meg az egyik usb3-as vezérlőt is, míg a proxmox ebbe eddig mindig belehalt. Bár a gép tartalék, kb. éve nem megy folyamatosan, csak 2-3 havonta frissítgetem.

    Már elég régen csináltam, talán így. esx file nem rémlik, elég volt passtroughtra jelölni, majd újraindítani a gépet.
    [link]
    A passtrought lenne a proxy2 cikkben említett 3. hdd átadási lehetőség. Én a smart miatt használom, sem logikai file-nál, sem fizikai disk átadásnál nem volt smart elérhető a dsm-ben. És ugye akkoriban a 6.5 volt az aktív verzió, a 6.7 utána jelent meg. Mivel nem támogatott a g8 az újabb esxi-knél, nem próbáltam újabbat, báér a 6.7 feltehető rá, itt többen is használják (g8 microserver topic).

Új hozzászólás Aktív témák