Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz kenand #20589 üzenetére

    lsi 9211-4i (mpt2sas) IT fw-vel, pcie4x, 4 sas/sata hdd-hez. Az lsi chip melegszik, így a hűtés miatt lehet, hogy problémás a t610-ben. sas-4x sata kábel is kell hozzá, 50cm-től 1m-ig, 2-3 ehuf itthon. [link] Most meglepően sok van, korábban 1-2 db szokott lenni a listában. A 9211-8i a nagy tesó, két sas csatival (pcie8, 8xsata, pl. h200 vagy h310 hba-k).
    A szalagkábeles kivezetésnél is jók lennének 4 vagy 8 hdd-hez.
    6.1.7u3-mal használok 4 9211-8i-t (dell h310 és h200 it fw-vel).
    Az xpenology.com/forum-on néhányan asmedia asm1061-et (nem 1061R!) használnak, de az csak 2 potos (2-3e ebay-en). Port expanderes 4 sata-s ált nem működik, érdemes lenne körül nézni a fórumon. Van mini pcie verzió is arany árban (10-16e), de nem tudom, hogy a T610 portjában menne-e (a hp eléggé galádul korlátozgat bios-ban mini pcie kártyákat, így akár tiltott is lehet. Igaz, ezekre általában wifi van betervezve és csak bizonyos hp wifik szoktak működni (2540p-n én is szívok vele, csak N-es hp wifit fogad el, AC-set nem. Akkor sem, ha hp-s).
    Usb-n használok több mint két éve gond nélkül asm1051 chipes usb3 házat, torrentre, P300-as smr-es hdd-vel.
    Marvell lehet még jó 4 portosban, de a pontos típusnak utána kéne nézni az xpenology.com-on. A kezelt modulok az extra.lzma xpeno boot img szerinti fórumban találhatóak, a topic első posztjában benne van, hogy melyik működik, a kernel modul alapján lehet utána nézni, hogy a kiválasztott kártyát kezelné-e az xpeno. Ill van a szokásos fórum a működik/nem működik posztokkal.

    szerk:
    @chester91:
    Van egy raid-es usb házam 2 hdd-vel, ha nincs raid módba konfigolva, külön eszköznek látja a hdd-ket. Engem inkább a clone gomb aggasztana, sokat veszíthetsz, ha véletlenül megnyomod.
    Gyugyo79 leírta a módit belső kötethez, de ehhez scripteket kell írni, ups kötelező.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák